Godfrey Gao o filmu Mortal Instruments: Město z kostí

18:20 | 26.09.2013 Mei 28
Taiwanský model a herec Godfrey Gao mluvil s Female First o své roli Magnuse Banea ve filmu Mortal Instruments: Město z kostí.
Godfrey Gao jako čaroděj Magnus Bane
Godfrey Gao jako čaroděj Magnus Bane FOTO: fanpop.com
Letos na podzim ses objevil v kinech ve filmu Mortal Instruments: Město z kostí. Můžeš nám říci něco o filmu?
Je to můj první anglický projekt. The Mortal Instruments je založen na sérii románů od Cassandry Clare. Byl to New York Times bestseller, takže je to docela populární. Mortal Instruments: Město z kostí je první kniha této série, která byla přizpůsobena velkému plátnu.
Byl to pro mne vzrušující projekt, hlavně protože to byla má první americká role a já jsem nikdy předtím v hollywoodské produkci nepracoval. Byla to zábava pracovat s hollywoodskou produkcí, režisérem a herci. Byl jsem opravdu rád, že jsem tu roli dostal.
 
Je to doposud největší role tvé kariéry, takže jak jsi vstoupil do takového velkého projektu?
Myslím, že to bylo čistě jen o štěstí. Stejně jako u kohokoliv jiného, kdo byl obsazen do filmu, to šlo i u mne přes casting. Vlastně jsem v té době ještě natáčel v Šanghaji.
Prošel jsem Skype rozhovory a nahráváním, vším co patří k procesu castingu. Nikdy předtím jsem se nenahrával a zjistil jsem, že je to opravdu zvláštní pocit, protože právě mluvíte s fotoaparátem nebo svým iPhonem.
Byla to zábava a zážitek, který jsem ocenil, protože mi dal roli. Bylo zajímavé sledovat, jak se to lidem líbí. Byl jsem polichocen, že si mě vybrali.


 
Ve filmu máš roli Magnuse Banea, takže co bys řekl o této postavě?
Když jsem poprvé slyšel o této postavě, nebyl jsem si úplně jistý, nebyl jsem obeznámen s příběhem a knihou. Když jsem se ale o postavě a příběhu dozvěděl více, bylo to opravdu vzrušující, protože jsem nikdy takovou postavu předtím nehrál.
Bylo to něco, co jsem chtěl vážně zkusit. Bylo to pro mne zábavné, protože šlo o použití vlastní představivosti. On je popisován jako nádherný vyšší čaroděj z Brooklynu, a to bylo něco, co byste si představovali jedině ve svých snech nebo ve fiktivním románu.
Určitě tu byl problém, protože role byla z části rocková hvězda a z části zvíře. Během natáčení to bylo zábavné a cool. Režisér Harald Zwart byl úžasný, protože mi popsal, jak bych měl vypadat nebo jak bych měl znít. Celkově to pro mne byla skvělá zkušenost.
 
Můžeš nám říci něco o postavě Magnuse, a jak se bude v průběhu filmu rozvíjet jeho postava?
Magnus Bane je vysoko postavený Brooklynský čaroděj, který nikdy nestárne a nikdy neumírá, protože je nesmrtelný. Je z části zvířetem. Účastní se mnoha večírků a na mnoha večírcích hostí upíry, démony a vlkodlaky. Předpokládám, že je pramenem podsvětí.
Město z kostí k němu představuje úvod v celém Mortal Instruments. Magnus je bisexuální čaroděj a tak randí i s muži i se ženami (smích). Je zábavnou postavou, která příběh okoření.


 
Když už mluvíme o knihách, které mají opravdu velkou základnu fanoušků, tak není trochu stresující pracovat na projektu, o kterém víš, že je hodně milován?
Je to docela nervy drásající a stresující. Jako fanoušek oblíbené postavy se snažíte přenést skutečný život na velké plátno. To je vždy velmi náročné, ale je to legrace, když jsem viděl reakce fanoušků poté, co jsem byl do této role obsazen. Myslím si, že se jim to ale líbilo a mají rádi mou roli a můj vzhled. Takže doufám, že na velkém plátně splním jejich požadavky.
 
Harald Zwart je režisérem filmu. Jaké bylo s ním pracovat a jakým režisérem je?
Je to velmi laskavý a velmi milý režisér jak pro mne, tak pro všechny ostatní. Myslím, že má velmi otcovskou povahu, když si s vámi o samotě sedne a mluví s vámi o vaší postavě a o tom, co máte na place udělat.
Dává spousty ukazatelů, pak vás nechá dělat věci, jak chcete, a pak vás ještě trochu nasměruje. Myslím, že je velmi milý. Je hodně zaměřen na film a má spousty nápadů pro dialogy a celkově pro film.
Do tohoto filmu dal hodně času a je velice kreativní. Práci s ním prostě miluji. Bylo to velmi snadné a komunikace s ním na palce byla velmi přirozená.


 
Bylo před začátkem natáčení zkouškové období?
Byla rychlá zkouška pro všechny scény, což si myslím, že je před natáčením normální postup. Zkoušky byly v pohodě. Opravdu jsem potřeboval cvičit, protože to byl můj první film v angličtině.
Také jsem hrál vedle Lily Collins, což pro mne bylo ctí. Bylo příjemné se s ní poprvé setkat a mluvit o dialogu, než jsme šli natáčet na plac. Práci s Lily jsem si užíval, protože byla opravdu velmi milá.
 
Hlavní role měli Lily Collins a Jamie Campbell Bower. Jaký to byl pocit s nimi být na place?
V mých scénách jsem se setkal s Lily, Jamiem, Kevinem (Durand) a Jemimou (West). Bylo milé s nimi pracovat, protože to byl pocit jako… Od natáčení v Asii to bylo odlišné, protože jsme všichni mluvili anglicky.
Byli jsme asi tak ve stejném věku a všichni jsme se poflakovali po place. Takže jsem byl v pohodě, když jsem necítil velký tlak, jako při natáčení v Asii. Tam jsou vždy více známí nebo vyzrálí herci a herečky, v Číně.
Když s nimi pracuji, jsem vždy nervózní, ale když jsem pracoval s tímto štábem, bylo to, jako bych jen relaxoval a měl se dobře.


 
Několikrát jsi zmínil, že je to tvůj anglicky mluvící debut, tak jak jsi našel cestu do tohoto filmového světa?
Bylo to pro mne přirozené. Vyrůstal jsem ve Vancouveru a tak byla angličtina mou prioritou. Takže když jsem byl na place, cítil jsem se v pohodě, protože všichni mluvili Anglicky.
Neměl jsem žádné problémy se svými dialogy. Byl jsem docela ohromen. Myslím, že moje angličtina byla dost dobrá, a tak jsem byl sám ze sebe docela překvapen.
 
A co budeš dělat dál? Nyní, když jsi okusil chuť Hollywoodu, je to místo, kde chceš zůstat?
Jo, určitě. Chtěl bych se setkat s novými projekty a dalšími akčními filmy. Doufejme, že můžu přejít do Hollywoodu a doufejme, že mi to v Číně přinese větší jméno.
Myslím si, že právě teď je mnoho hollywoodské produkce cílem pro čínský trh. Stejně tak si myslím, že je pro mne skvělý čas přejít. Právě teď je skvělý čas a já jsem jen rád, že už jsem na cestě.


 
 
ZDROJ: fangirldaily.com
FOTO: mtv.com
FOTO: tmicanada.blogspot.com
FOTO: ohnotheydidnt.livejournal.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9