Ostravský Důl Michal použit jako kulisa pro nový jihokorejský film

17:01 | 18.08.2013 arashinka 20
Yoon Je Kyun, režisér katastrofického filmu Haeundae, což je i název proslulé pláže v Busanu, se vrací na filmovou scénu s novým snímkem, dramatem International Market. 
Důl Michal
Důl Michal FOTO: npu.cz

Název filmu vás možná neuchvátil, ale s obsazením to bude rozhodně jinak. Zahraje si zde totiž korejská herecká elita, a co víc, film se bude natáčet i v Ostravě.

Hlavními představiteli snímku jsou Hwang Jeong Min, který letos stihl natočit již tři úspěšné filmy, přičemž nesmím opomenout zejména napínavý thriller New World, kde excelentně ztvárnil korejského gangstera. Sice je film pro trochu silnější žaludky, přesto vám jej rozhodně doporučuji. Další hvězdou je herečka Kim Yun Jin, jejíž tvář znáte zejména z amerického seriálu Ztraceni. Tento herecký pár ve filmu ztvární manžele. V průběhu filmu budeme sledovat jejich život, který se během padesáti let korejské historie, která procházela různými politickými i ekonomickými proměnami, drasticky měnil. Uvidíme zde skutečnou stránku a náladu, která v Koreji panovala a jak se během padesáti let zcela změnila ekonomika na tomto poloostrově v takovou, jakou ji známe dnes.Režisér Yoon Je Kyun se nechal inspirovat generací svých rodičů, která po ukončení Korejské války bojovala s chudobou. Tohle téma se mu honilo hlavou již velice dlouho, a jak sám řekl, líbil se mu nápad zpracovat padesát let korejské historie prostřednictvím života jednoho páru. Právě díky tomu, že toto závažné témata sledujete skrze "jejich oči", zůstává dílo i nadále osobní, navzdory tomu, že film vlastně pojednává o ekonomice, která sama o sobě tak zajímavá není.Dobře, nyní jsme si tedy představili celý snímek, ale tento film je pro české přívržence korejské kinematografie zajímavý ještě něčím zcela jiným. Jedním z míst, kde se bude film natáčet, je totiž i Ostrava. Ano, čtete správně, naše české havířské město. Právě zde budou využity prostory ostravského Dolu Michal, kde se nyní nachází Průmyslové muzeum. Do České republiky tak zavítá korejský filmový štáb. Podle českých zpravodajských stránek by se mělo v dolech natáčet 19. a 20. srpna a přijet by mělo na osmdesát jihokorejských herců. Samozřejmě náš web chce této příležitosti využít a rádi bychom vám zprostředkovali report přímo z místa natáčení. Doufejme, že se nám to podaří.

Důl bude přeměněný na německý. Ptáte se proč? Právě na začátku šedesátých let byli Korejci využíváni pro zlepšení korejské ekonomiky a posíláni do zahraničí, kde měli pracovat. V Evropě byli posíláni právě do Západního Německa, kde pracovali zejména jako horníci. Korejská infrastruktura byla po válce značně zničena a bez zaměstnání bylo na 2,5 miliónu obyvatel. Vláda Park Chung Heeho se proto rozhodla vyřešit otázku nezaměstnanosti tímto způsobem a získala tak i potřebnou cizí měnu. Tito lidé ovšem neměli život v cizině jednoduchý, nejenom, že se ocitli ve zcela jiné zemi s jinou kulturou, ale museli pracovat opravdu tvrdě. Do Západního Německa se tak dostalo více jak osm tisíc jihokorejských horníků. I proto existují v evropských západních zemích velká korejská centra a Korejci zde tvoří značnou část minority. Toto téma, historicky nepopiratelně důležité, je ve filmu právě rovněž zpracováno a náš důl a jeho dozajista dech beroucí interiér i exteriér byl pro to využit.

Pokud se tedy nacházíte v Ostravě a zítra nemáte co dělat, zkuste důl navštívit a říct nám své dojmy. 


ZDROJ: dramabeans.com
FOTO: npu.cz, dramabeans.com​, tipnavylet.cz


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48,9%
Japonsko
34,1%
Vietnam
4,9%
Thajsko
7,5%
Filipíny
0,3%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9