Jackie Chan byl oceněn dvěma příspěvky v Guinnessově knize rekordů

19:00 | 24.12.2012 Mei 15
Odvážlivec, komik, mistr bojových umění a můžeme toho vyjmenovat ještě spousty – to je Jackie Chan. Muž, který se tyčí nad mnoha dalšími lidmi a je nenáročný a skromný. Jackie Chan už za svůj život získal spousty cen a poct, ale něco mu do nedávna ještě chybělo.
Jackie Chan s GWR certifikáty
Jackie Chan s GWR certifikáty FOTO: guinnessworldrecords.com
Akční legenda Jackie Chan má pověst jako jeden z nejtíže pracujících mužů v showbyznysu. Ale teď má jako zálohu tohoto tvrzení ještě dva certifikáty z Guinnessovy knihy rekordů. 5. prosince byly Jackiemu oficiálně uděleny, ne jedna, ale hned dvě položky v Guinnessově knize rekordů.
 
Jedna z položek je za to, že většinu svých kousků provádí sám a bez počítačových efektů. Je nazvána „Většina kousků je prováděna živým hercem“. Doufejme, že jednoho dne nevznikne také položka „Většina kousků je prováděna mrtvým hercem.“
 
Prezident GWR Greater China Rowan Simons řekl: „Nikdo neriskoval ve jménu zábavy více, než Jackie Chan a tento světový rekord je poctou za jeho tvořivost a vytrvalost.“


Jackie při převzetí certifikátů

Jackieho druhá položka je ale mnohem zajímavější. Je pojmenována „Většina kreditů v jednom filmu“. V jeho nejnovějším snímku Chinese Zodiac 12 má ke svému jménu přiděleno 15 kreditů. Jackie Chan při natáčení tohoto filmu působil jako spisovatel, režisér, hlavní herec, producent, výkonný producent, kameraman, umělecký režisér, manažer, koordinátor stravování, koordinátor kaskadérů, osvětlovač, skladatel, zpěvák ústřední melodie, rekvizitář a kaskadér. Překonal tak dosavadní rekord 11 kreditů, který doteď držel Roberta Rodrigueze.

Ve videu uvidíte výčet Jackieho filmařských rolí při natáčení Chinese Zodiac 12

 
Jackie řekl: „Dosažení těchto titulů Guinnessových světových rekordů je uznání mé celoživotní práce.“
Tento úspěch odráží úžasnou kariéru, v níž Jackie několikrát málem přišel o život a zlomil si mnoho kostí po celém těle.
 
Ve více jak padesátileté kariéře se Jackie objevil ve více než 100 čínských i zahraničních filmech, včetně Police Story (HongKong, 1985), Cesty kolem světa za 80 dní (USA/Německo/Irsko/VB, 2004), série Křižovatek smrti (USA, 1998-2007). Debutoval v Big and Little Wong Tin Bar (HongKong, 1962) ve věku 8 let, a poté směřoval na filmy týkající se bojového umění.
 
Žádná pojišťovna nehradí a nechce hradit zranění u jakýchkoliv kaskadérských kousků Jackie Chan’s productions. Poté, co bylo několik kaskadérů zraněno při natáčení Police Story, Jackie vytvořil Jackie Chan Stuntmen Association, kde osobně školí kaskadéry a platí jim účty za lékařskou péči z vlastní kapsy.


Jackie ve filmu Project A

Jackie na svém Weibo účtu napsal: „Získal jsem dvě položky v Guinnessově knize rekordů, z nichž jedna je ‚Většina kousků, které vykonává živý herec‘. Cítil jsem, že si to dnes zasloužím. Když se ohlédnu zpět, většinou jsem dělal vše, co bylo v mých silách, a myslím si, že to bylo velmi užitečné, protože jsou to záznamy z minulosti. Mohu na to být hrdý, neboť jsou tu i pro příští generace a publikum bude říkat: ‚To je Jackie Chan, Jackie Chan! Napořád!‘“
 
Sláva Jackie Chanovi pro tento monumentální úspěch! Tato ocenění jsou jistě zasloužená, od člověka, který si doslova zláme kosti proto, aby nám poskytl kvalitní zábavu.


Jackie se svými pandami Chan LA a Chan ZYFOTO: usa.chinadaily.com.cn
FOTO: martialartsactionmovies.com
FOTO: sin.stb.s-msn.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9