All About My Wife (2012) [Recenze]

18:15 | 23.12.2012 mischa 10
Až se vám třebas jednou začne třást zem pod nohama, nepanikařte. Nikdy totiž nevíte, co si pro vás osud přichystal.
All About My Wife
All About My Wife FOTO: hancinema.net
  • Jižní Korea
  • korejský přepis: 내 아내의 모든 것
  • romantická komedie
  • 121 min


Režie: Min Gyu Dong 
Hlavní herecké obsazení: Im Soo Jung, Lee Sun Gyun, Ryu Seung Yong, Lee Kwang Soo, Lee Do Ah, Kim Jung TaeByly jednou jedny litosferické desky, které se hrozně nudily, a tak se rozhodly zahrát si na šípy zásobovaného Amora.

Doo Hyun (Lee Sun Gyun) se zabývá studiem seismologie a právě kvůli tomu odjíždí do Japonska. Oproti tomu Jung In (Im Soo Jung) by se zase ráda naučila dobře vařit, a proto také vyjede směr Japonsko. Zrovinka, když si vychutnává místní speciality, se s ní začne otřásat celá restaurace. Vyběhne ven a v tom okamžiku se to stane. Amor namíří a picne ji svým šípem. Aby to Doo Hyunovi nebylo líto, také jednu ránu schytá. Jung In do něj totiž při svém útěku z restaurace narazila a samozřejmě přeskočila jiskra. Možná těch jisker bylo mnohem víc, ať netroškařím. Když na ní Doo Hyun viděl, jak je vystrašená, navrhl jí dát si s ním čaj na tom nejbezpečnějším místě. A Jung In souhlasila.
 Od té doby už ale uběhlo 7 let. Naši hrdinové si přichystali veselku a koupili hnízdečko lásky. Stále někde vejletničili, pusa sem a pusa tam, ten jí koupil balónek, ta mu zase navařila, no zkrátka měli se k světu. Jenže uznejte sami, že by to byl až moc podezřelý happy end. Doo Hyunovi začíná totiž jeho ženuška lézt jaksi na nervy. Věčně po něm něco chce, sem tam sjede pošťáka, načež se za ní Doo Hyun akorát tak stydí. A abych nezapomněla, je natolik oddaná manželka, že ho dokonce doprovází i na toaletu. To se rozumí, že Doo Hyun toho má až až.

A docela mu všechno nahrává do karet, protože v jeho práci se zrovna chystají poslat jednoho ze svých zaměstnanců na služební cestu. Rozhoduje se právě mezi Doo Hyunem a jeho kolegou, Kwang Shikem (Kim Jung Tae). I přes počáteční problémy nakonec můžou odjet oba, a tak se náš "vítěz" těší na rok klidu a svobody. Když se ale jednou vrátí do svého nového příbytku, daleko od jeho ženy, koho u plotny nenachytá? Ano, tušíte správně, je to Jung In. S láskou mu tam připravuje večeři, při které mu prozradí, že se rozhodla nastěhovat k němu. To víte, stýská se jí, navíc nemá žádnou práci, tudíž ji doma nic nedrží. A nebojte, i po večeři následuje doprovod na toaletu, tradice je tradice.
Nestrachuj se ale, Doo Hyune, záchrana je na cestě. Do vedlejšího domu se totiž někdo stěhuje. Doo Hyun tam přede dveřmi věčně vídává mladé ženy ťukající zběsile na dveře a vyznávajíc se z lásky. V domě totiž bydlí Sung Ki (Ryu Seung Yong), fešák ve středních letech, no hotový kasanova. A v tom to našeho hrdinu trkne. Zeptá se Sung Kiho, zda by nemohl nadbíhat jeho ženě. Potřebuje se jí totiž nutně zbavit a je už značně zoufalý. Kasanova dělá zpočátku drahoty, ale nakonec souhlasí. Ovšem pod jednou podmínkou - musí své ženě najít práci. Je přece třeba vymyslet nějaký způsob, jak by na sebe "náhodou" narazili. A tak sežene Doo Hyun své ženušce práci v místním rádiu, kde pracuje jeho kamarádka.

Jung In se do toho zpočátku nechce, ale nakonec přikývne. Konečně se také potkává se Sung Kim, s kterým se začne hodně přátelit, a za manželovými zády s ním vyráží na různé výlety. Zažívá něco, co se svým mužem nezažívala už léta. Dokáže ji rozesmát, zabavit, dokáže ji vyslechnout. Práce v rádiu jí jde skvěle, díky její dosti ostré upřímnosti si ji posluchači zamilují. A Jung In se nám jako mávnutím proutku začne měnit před očima. Nebo spíše ne nám, ale jejímu mužíčkovi, který najednou nic nechápe. Už to není ta protivná hysterka a stíhačka, zase v ní poznává svou ženu, tu, kterou potkal před 7 lety v Japonsku, v den, kdy se země zachvěla.
Jenže co teď? Sung Ki se do pohledné kuchařinky zamiloval a nehodlá se svým "nabalováním" přestat i přesto, že ho o to Doo Hyun prosí. Rád by své manželství ještě zachránil, ale to si měl nejspíš uvědomit o něco dřív.

Trailer:


No, nyní už je to jen a jen na vás a vaší fantazii, jak asi tahle bláznivá komedie dopadne. Nebo ještě lépe, raději se na to podívejte, rozhodně nebudete litovat.
Čeká na vás peprná dávka vtipu, kterou kolem sebe rozhazuje především představitel našeho dohazovače Doo Hyuna. Krásná Jung In vám zase naservíruje pořádnou dávku upřímnosti, z které jsem si i já nakonec něco odnesla. A protože je to romantická komedie, tak samozřejmě nesmí chybět nějaké ty intimní chvilky. No a krapet dráma, to zvláště v koncové části filmu.

Každopádně, pokud shledáte některý z vašich večerů nudným a budete mít chuť se zasmát, dopřát vašim očkám pokoukáníčko na pohledné herecké obsazení a sem tam nechat nervy pracovat, je All About My Wife přesně to pravé pro vás.

Mé hodnocení: 9/10


zdroj + FOTO: hancinema.net


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9