Touha, opatrnost - interview s Tang Wei

13:13 | 23.12.2012 Eunka 3
Snímek z roku 2007 možná mnozí znají spíš pod názvem "Lust, caution". Vyznačoval se otevřenými erotickými scénami a získal si nejen mnoho příznivců, ale i odpůrců. Režisér Ang Lee za něj dostal "Zlatého lva".
Touha, opatrnost
Touha, opatrnost FOTO: jamesmustafa.files.wordpress.c...
A my si nyní, po pár letech, připomeneme natáčení slavného snímku s herečkou Tang Wei, která v něm hrála roli mladé studentky Wang.

Sexuální scény byly velmi otevřené? Neměla jste z toho obavy?
Nejdůležitější věcí na milostných scénách nebyla nahota, ale to, že jsme museli odkrýt svoje emoce. Zkoumali jsme, jak daleko můžeme po emocionální stránce zajít. Nejde tu jen o sex, ale i o cit a vášeň. Myslím, že snímek zobrazuje druhy lásky velmi svobodně. Vášeň, kterou hrdinka prožívá v objetí pana Yee, je zničující a tragická. Má daleko do čisté lásky se stydlivým studentem.

O roli se ucházelo 10 000 hereček. Jak to probíhalo s vámi?
Na začátku jsem vůbec netušila, že tam bylo tolik lidí. Zjistila jsem to, až když mě vybrali. Byla jsem velmi překvapena, ale myslím, že u filmu Anga Lee je takový postup normální. Celý proces výběru zabral asi dva měsíce.Prozradil vám Ang Lee, že tam budou tak otevřené milostné scény?
Na začátku mi řekl, že tam nějaké budou, ale nesvěřil se mi s tím kolik jich bude. Ovšem, když jsem byla vybrána, řekla jsem mu: Teď jsem jako herečka ve vašich rukou a udělám vše, co bude muset postava udělat.

Co jste dělala předtím, než jste dostala tuto roli?
Točila jsem pro televizi. Hrála jsem postavu materialistické moderní dívky.

Jaké to je, vidět sama sebe v takovém filmu?
Překvapující. Říkala jsem si: Tohle, že jsem já? Když jsem snímek viděla podruhé, hodně se mi zalíbil. U sexuálních scén jsem si pomyslela, že je Ang Lee natočil krásně. Nemohla jsem na to říci nic jiného, než že je to nádherné dílo. Moc se mi líbí.

Jak na film reagovali vaši rodiče?
Moji rodiče jsou na mě pyšní a hodně mě podpořili. Když jsem vyrůstala, poskytli mi vše, co jsem potřebovala ke svému rozvoji. Oba jsou umělci, takže chápou, že se chci vyjadřovat tímto způsobem.Tento film z vás může udělat světovou hvězdu. Bojíte se, že přijdete o anonymitu?
Je třeba najít rovnováhu mezi tím, co získáte a tím, o co přijdete.

Ang Lee je velmi náročný režisér. Byl na vás tvrdý?
Čím více byl náročný na nás, tím více byl náročný i sám na sebe. Navíc bych neřekla, že je příliš náročný. Jen z nás chtěl dostat ty nejlepší výkony. Doufám, že i ostatní režiséři, se kterými budu pracovat v budoucnu, budou takoví.

Musela jste v sobě při natáčení překonat nějaké vnitřní překážky a zábrany?
Samozřejmě, že ano. Museli jsme zahrát vše - vášeň, zlobu, nemilosrdnost. Režisér také často měnil různé detaily. Když se ukázal problém, tak ho vždy dokázal vyřešit. Pro mě bylo těžké i to, že se film netočil chronologicky. Z psychologického hlediska jsem se, ale naučila být odvážnější. 
 
Ang také řekl, že pro vás ty erotické scény budou těžší, než pro Tonyho (Tony Leung). Bylo to tak? 

Ano, vždyť já jsem ještě nováček. Jsem jako mladá nedorostlá zelenina. Ale já se spolehla na tyto dva pány. Na režiséra a Tonyho. Velkou výzvou bylo zapomenout na sebe a soustředit se jen na roli. Cítila jsem vděk, že mohu pracovat s tak ostřílenými kolegy. Také jsem obdivovala jejich práci. Oba patří k velkým expertům kinematografie.Jak myslíte, že film přijmou v Číně? 
Myslím, že budou rádi, když se svět dozví něco o historii Číny. Také si myslím, že budou na tento film hrdí. Mě osobně se velmi líbí.

Mohl by se film v Číně promítat bez vystřižených scén?
To samozřejmě ne. Verze pro Čínu bude prostříhaná. Já sama netuším do jaké míry, ale jinak to nejde. Přirozeně bych dala přednost opaku. V Číně se na filmy hledí tak, jako by je sledovaly děti. Co by dítě vidět nemohlo, to musí pryč.

Kde žijete?
V Pekingu.

A co plánujete nyní?
Hledám si další práci. Pořád však myslím na "Lust, caution". Bylo vzrušující jet s filmem do Benátek.Chtěla jste hrát už jako dítě?
Učila jsem se malovat. Až později jsem šla studovat herectví. 

Co vás přimělo k rozhodnutí být herečkou?
Myslím, že to bylo mé první vystoupení na škole. Snažila jsem se proniknout do duše své postavy. Od té doby přistupuji ke svým rolím stejným způsobem. Cítila jsem, že mi to něco přináší. Že je to to pravé, čemu se chci v budoucnu věnovat. A tímto novým filmem znovu cítím, jak ožívám.

Jak vidíte svou budoucnost? Láká vás Hollywood?
Svou šanci vidím všude. Záleží odkud přijde nabídka. Není důležité, kde a pro koho točíte, ale jaká je kvalita práce. Když je role dobrá, tak na místě nesejde. Já chci jen dělat dobrou práci a je mi jedno kde. 


ZDROJ: indielondon.co.uk
FOTO: focusfeatures.com
FOTO: outnow.ch
FOTO: brianebay.com
FOTO: qingdaonese.com


 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9