Chinese Zodiac 12 - Jackie Chan je zpět!

21:21 | 22.12.2012 Mei 16
Nejnovější akční film Jackieho Chana měl v čínských kinech premiéru 12. Prosince 2012. Než Jackie pověsí akční scény na hřebík, rozhodl se natočit ještě tento snímek – pokračování „Božské relikvie“, které nese název „Chinese Zodiac 12“ nebo také „CZ12“.
Jackie Chan v CZ12
Jackie Chan v CZ12 FOTO: lh5.googleusercontent.com
V „CZ12“ si Jackie, jako v předchozích dvou „Božských relikviích“ zopakoval roli asijského Indiana Jonese. Hraje roli dobrodruha, který cestuje po světě a snaží se najít všech 12 stříbrných soch zvířecích hlav znamení čínského zvěrokruhu, které byly ukradeny z Letního paláce v Pekingu, francouzskými a britskými vojsky v průběhu 19. století, během opiové války.


 
Také se zde Jackie vrací do režisérského křesla a nabízí nám něco, co vypadá jako velký explozivní akční trhák se spoustou neuvěřitelných (old school) kousků a bojových scén. Film byl natáčen po celém světě – v Paříži, v Pekingu, ve Vídni, v Kazachstánu atd. Je to větší, než čínské akční filmy, natočené v posledních několika letech.


 
Na červeném koberci v Cannes 2012, kde byl Jackie film „CZ12“ propagovat, řekl BBC: „Tohle bude můj poslední velký akční film. Ve světě je nyní příliš mnoho násilí. Miluji boj, ale nesnáším násilí.“
 
Jackie film režíroval, psal scénář a hraje v něm hlavní roli. Další role obsadili například hvězdy jako Oliver Platt, Caitlin Dechelle, Steven Dasz, Kenny G, Andrew Dasz, Kwon Sang-woo a Alaa Safi.
 
Hlavní bojová scéna stála více jak 10 milionů dolarů. Film se točil rok a půl a Jackie Chan k němu psal scénář 7 let.
Trailer k filmu Chinese Zodiac 12
FOTO: filmsmash.com
FOTO: 4.bp.blogspot.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9