5 typů polibků v korejských dramatech

20:15 | 15.06.2013 Naiseen 3618 43
Přemýšleli jste někdy o tom, že by bylo možné rozdělit polibky v korejských dramatech do několika skupin? Co takhle se o to alespoň pokusit!
Sungkyunkwan Scandal
Sungkyunkwan Scandal FOTO: dbsknights.net
--- Upozornění pro čtenáře, článek obsahuje spoilery ---

Korejská dramata nejsou nikdy kompletní bez nejočekávanější líbací scény. Ve většině případů to znamená změnu v romantických životech hlavních hrdinů. Nehledě na žánr: akční, komedie, sageuk (historický) nebo romance, důležitá líbací scéna je razítkem světa dramat. 
Ukážeme si několik rozdělení typů polibků, které pomohou nám, K-Drama fanouškům rozlišit oblíbené momenty spojených rtů.


1. Sladký polibek

Začneme s těmi nejjemnějšími líbacími scénami. Sladký polibek je často zobrazován jako jemný dotek rtů, který netrvá déle než pět vteřin. Tento typ polibku je se hojně využíván ve středoškolských dramatech jako "Boys Over Flowers" a "Mischievous Kiss", protože jsou postavy velmi mladé.

Jako příklad sladkých polibků můžeme uvést polibky dvojic: Jun Pyo (herec: Lee Min Ho) a Jan Di (herečka: Goo Hye Sun) a jejich "houpačkový polibek".Hravé polibky Beak Seung Jooa (herec: Kim Hyun Joong) a Oh Ha Ni (herečka: Jung Su Min) v dramatu "Mischievous Kiss".
 

Roztomilé polibky krále Lee Hwona a královny Yeon Woo v historické romanci "The Moon that Embraces the Sun". 


 

2. Zuřivý polibek

Ve světě k-dramat je jedním z nejlepších způsobů jak umlčet naštvanou (nebo otravnou) ženu, políbit ji zuřivým polibkem. Stane se tak většinou v případě, že emoce jedné nebo obou hlavních postav explodují v momentu, který vyústí v silný neočekávaný polibek. Zuřivý polibek můžeme vidět hlavně v případech, kdy si žárlivost postaví hlavu. Kdo by mohl zapomenout na vášeň Kim Joo Woona (herec: Hyun Bin) a žárlivý polibek s Gil Ra Im (herečka: Ha Ji Won) v seriálu "Secret Garden"?Dalším skvělým příkladem je rozzuřený polibek prince Lee Shina (herec: Joo Ji Hoon), který políbil princeznu Chae Kyung (herečka: Yoon Eun Hye) v seriálu "Princess Hours".I když další seriál nebyl velkým hitem, "Me Too, Flower" ale vzbudil pozornost zuřivým polibkem mezi Jae Hee (herec: Yoon Si Yoon) a Bong Sun (herečka: Lee Ji Ah) a stal se žhavým tématem pro svoji intenzitu. 


 

3. Zmatený "Nevím-co-se-právě-stalo" polibek

Tento druh polibku přináší romanci a frustraci ve stejné míře. Často se stane, když ještě nejsou hlavní postavy rozhodnuty ve svých pocitech a živočišný pud předběhne myšlenky. Nejlepším příkladem je náhlý polibek mezi Hwang Te Kyungem (herec: Jang Geun Suk) a Go Minam/Minyu (herečka: Park Shin Hye) v seriálu "You're Beautiful"."Nevím-co-se-právě-stalo" polibek překvapí nejen postavy, ale diváky také. Dalším příkladem tohoto typu polibku je polibek Jihoo (herec: Kim Hyun Joong) a Jandi (herečka: Goo Hye Sun) na pláži v seriálu "Boys Over Flowers".Překvapivý polibek mezi Han Gyulem (herec: Gong Yoo) a Eun Chan (herečka Yoon Eun Hye) v dramatu "Coffee Prince".V nedávných dramatech pak překvapivé polibky hrají také svoji roli a můžeme jeden například zahlédnout v dramatu "Queen Inhyun's Man", kde Kim Bung Do (herec: Ji Hyeon U) políbí svoji průvodkyni v současné době Choe Hui Jin (herečka: Yu In Na).

 
Pokud jste fanoušky totohto typu polibků, určitě si nenechte ujít následující kompilaci polibků tentokráte již z asijských (nejen korejských) dramat.


4. Hollywoodský polibek

Líbací scény v K-dramatech jsou typicky krotké a lehké pokud je srovnáme s líbacími scénami z Hollywoodu. Hollywoodský polibek je popisován jako více vášnivý moment, kdy se spojí rty, ústa jemně pootevřou a dobře... řekněme, že se jazyky zapojí do akce. Dříve jsme takový polibek v K-Dramatech ani vidět nemohli. V poslední době však došlo k přesunu od konzervativních líbacích scén k lépe propracovaným hollywoodským polibkům. Následující příklad ukazuje vášnivý polibek mezi "vyděděným" mladíkem Cha Chi Soo (herec: Jung Il Woo) a Yang Eun Bi (herečka: Lee Chung Ah) v seriálu "Flower Boy Ramyun Shop".Sexy líbací scénu můžeme také vidět mezi Jeon Jin Ho (herec: Lee Min Ho) a Park Gae In (herečka: Son Ye Jin) v seriálu "Personal Taste". Velmi často se polibku také říká "Game Over" polibek.Samozřejmě, že líbací scény mezi top star jako Lee Byung Hun a Kim Tae Hee v seriálu "Iris" patří do této kategorie.


 

5. Polibek s konceptem

Tento typ polibku je unikátní líbací scénou, která je zpopularizována a později parodizována (a pravděpodobně také imitována) v běžném životě. Mezi snad nejpopulárnější polibky s konceptem patří "pěnový polibek" z fantasy dramatu "Secret Garden", kdy Kim Joo Won (herec: Hyun Bin) setře cappuccinovou pěnu z horního rtu Gil Ra Im (herečka: Ha Ji Won) svými ústy.
 
 
Tato scéna se stala tak populární, že ji i Hallyu hvězdy jako je například skupina BigBang parodovali.
 

 
Dalším příkladem roztomilého líbacího konceptu je "cola polibek" mezi Hyun Ko Joonem (herec: Kang Ji Hwan) a Kong Ah Jung (herečka: Yoon Eun Hye) v seriálu "Lie to Me"
 

 
Který typ polibků v k-dramatech se vám líbí nejvíce? Rozdělili byste polibky do těchto kategorií, nebo jinak? Podělte se s námi o váš názor v komentářích!


ZDROJ: yahoo.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9