Nejlepší BL seriály roku 2020

19:00 | 10.01.2021 abhorsenka 0
Deset nejzajímavějších boys love seriálů vysílaných v Asii v roce 2020. Chcete vědět, jak to u českých a slovenských fanoušků dopadlo? Super, čekáme na vás. 
Why R U?
Why R U? FOTO: chuonchuoncanhsen.net
Rok 2020 byl zatím nejbohatší na Boys Love seriály v historii tohoto žánru, proto je výběr toho nejlepšího stále těžší. Jako každý rok (2019  tady), mi pomohla anketa ve speciální FB skupině pro fandy asijského BL, do které bylo zahrnuto 26 nejznámějších seriálů a rozhodně to nebylo všechno.

Jako už tradičně v počtu seriálů a také v oblíbenosti vede thajská produkce. Letos jí ovšem co do množství, šlapou na paty Filipíny. Tamní tvůrci zjistili, že tento žánr je super žádaný a chrlili jeden krátký webový seriál za druhým. Jejich kvalita je různá, ale rozhodně stojí za pozornost.

Teď už k naší TOP 10 roku, která se pomalu utvořila během posledních deseti dnů a určitě vám pomůže najít seriál právě pro vás.


10. Mr. Heart


7 hlasů
Navazující korejský projekt na seriál Where your eyes linger, který se dostal o něco výš, takže si o něm povíme. Tady se potkávají populární maratónský běžec a nováček. Jde o web sérii s dotací 8x10 minut. Roztomilé hlavní postavy hrají Lee Se Jin z Produce x 101 a zpěvák z BLK Cheon Seung Ho.


9. En Of Love: Love Mechanics


8 hlasů
En Of Love je velký thajský projekt s několika sériemi. Tato je nejpovedenější. Noční klub a osudové setkání mezi dvěma chlapci. Skvělá chemie mezi postavami, které si zahráli War Wanarat a Yin Anan. 4 díly po 45 minutách byly prý jen ochutnávkou chystaného delšího seriálu.
 


8. OXYGEN


9 hlasů
Dostáváme se k delším seriálům. Oxygen je očekávaná thajská věcička. Hlavní hrdinové se setkávají v kavárně a navzájem si pomáhají a stávají se pro sebe důležití jako kyslík. V sérii se objeví tři páry a hlavní role si zahráli Nut Supanut a Petch Chanapoom. Seriál má 13 dílů po 45 minutách.
 


7. Where Your Eyes Linger


11 hlasů
O tomto korejském mini seriálu už jsme se zmínili. I tady se objevil v hlavní roli jeden ze soutěžících survival Produce x 101 Han Gi Chan a to jako chaebol třetí generace. Jeho nového bodyguarda pak hraje Jang Eui Soo. Jak jejich vztah vypadá, můžete zjistit v 8x10 minutách seriálu. Recenze tady
 


6. My Engineer


14 hlasů
Školní seriál, který začíná tím, že hlavní hrdina musí tomu druhému nosit za trest růže, je typický thajský BL projekt. Hlavní pár má dobrou chemii, a proto je zaslouženě v naší topce. Ve 14x50 minut se na obrazovce setkáte s herci jménem Cooper Patpasit a Poy Kritsanapong.


5. 30-sai made Dotei Da to Mahotsukai ni Nareru rashii


20 hlasů
Jediný japonský zástupce si místo v první pětce opravdu zaslouží. O seriálu jste mohli slyšet pod zjednodušeným názvem 30letý panic. Akaso Eiji a Machida Keita předvádí zajímavé herecké výkony v příběhu o mladíkovi se schopností číst myšlenky druhých. Když zjistí o citech svého kolegy, začnou se dít věci. 12 dílů po 30 minutách rozhodně stojí za to.


4. I Told Sunset About You


22 hlasů
Překvapením konce roku je krátký thajský seriál s pouhými 5 díly po 70 minutách. Dva rozhádaní přátelé z dětství se znovu sbližují na konci střední školy. Více v recenzi. Seriál je zjevení, které by se jistě vyšplhalo v žebříčku ještě výše, kdyby se vysílal dřív, než na samém konci roku.


3. 2gether The Series


29 hlasů
Win Metawin a Bright Vachiravit, herci tohoto seriálu, se stali nejpopulárnějšími na sociálních sítích a 2gether získalo velkou pozornost. Vysokoškoláci, kteří předstírají, že spolu chodí a vymkne se jim to z rukou, jsou roztomilý pár. 13x50 minut bylo ještě doplněno 5 díly, kdy kluci jsou spolu už rok.


2. Until We Meet Again


37 hlasů
Seriál, který režíroval stejný mladý muž jako předloňského vítěze ankety Love by Chance, New Siwaj. Odehrává se ve dvou časových rovinách. Víme, co se stalo za tragédii před lety a uvidíme, jak to bude s párem chlapců, kteří jsou reinkarnovaným párem z minulosti. Hlavní role získali Fluke Natouch, Ohm Thitiwat, Earth Katsamonnat a Kao Noppakao. Seriál je z přelomu roku 19/20 a stále získal téměř nejvíce bodů. Určitě si 17x45 minut nenechte ujít.
 


1.Why R U?


41 hlasů
Vítězem letošního hlasování, které nebylo tak jednoznačné, jako v předchozích letech, je další seriál z přelomu loňského a předloňského roku. Příběh se točí kolem dvou klučičích párů. První z nich – Saint Suppapong a Zee Pruk – jsou od začátku nepřátelé, kteří se sblíží kvůli doučování. Druhým jsou Tommy Sittichok a Jimmy Karn, ani oni se nemají moc v lásce, jenže co když se život promění v BL knihu? 13 dílů s hodinovou dotací, si zamilovalo mnoho diváků i díky žhavým scénám hlavního páru.


 
Docela mě překvapilo, že některé populární seriály se do naší topky neprobojovaly, namátkou Love by Chance 2: A Chance to Love, kde se vrátila většina herců z původního seriálu. Také příjemný thajský seriál Ingredients skončil jen se 4 body a nejvýše postavený filipínský zástupce v hlasování byl Gameboys se 3 body.

Jste spokojení s pořadím nebo se chystáte doplnit si znalosti?
Pokud vám ve výběru některé nové seriály chybí, je to i proto, že ještě nebyly ukončené a do hlasování je zařadíme až příští rok.

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9