Redaktoři doporučují: Nejlepší seriál/film roku 2020

15:00 | 21.12.2020 abhorsenka 0
Seriálové novinky byly letos obzvlášť vydařené. Mnoho zajímavých kousků zůstalo i v mysli našich redaktorů. Co považují za nepřehlédnutelné seriály roku 2020? 
Romance of Tiger and Rose
Romance of Tiger and Rose FOTO: chinaattila.com

abhorsenka 

Letošní rok byl neobyčejně plodný na zajímavé seriály. O některých skvělých korejských uslyšíte ve zbytku článku, takže z této nejpopulárnější země zmíním jen okrajově povedený mystery krimi příběh Memorist s Yoo Seung Hoem v hlavní roli, nezapomenutelný zážitek pak přinesl seriál Flower of Evil s Lee Joon Gim. Povedeným a v dnešní době i odvážným počinem byl akční seriál Search z prostředí demilitační zóny a s tématem podivné nákazy. Akorát tak dlouhý, bez zbytečně rozváděných romantických linek.

Ale protože u mě vždycky vedou především příběhy s nadupanou a fungující romantikou, podíváme se do Číny. Romance of Tiger and Rose překvapila nejen skvělou chemií mezi hlavními herci Zhao Lusi a Ding Yuxi, neotřelým příběhem z města, kde mají muži a ženy obrácené role, ale také zápletkou spisovatelky uvnitř vlastního příběhu.Stejný hlavní herec (Ding Yuxi), stejný rok vydání a opět super romantická chemie. To je můj druhý tip. Seriál Intense Love, který vypráví o lehce arogantním lékaři a hvězdné herečce (Zhan Yuxi), kterým jejich rodiče zcela staromódně domluví svatbu. Jemu je tato skutečnost více méně ukradená, ale ona se rozhodne se pomstít za jeho postoj. Takže nám vzniká nedobrovolný pár se spoustou skvělých scén a jiskřením napříč příběhem. Dlouho nic tak nezahřálo mou romantickou duši.

Eunka

Letošní rok byl opravdu velmi bohatý na vydařené seriály a člověk by jich mohl jmenovat hned několik. Musím přiznat, že byla dřina vybrat pouze dva, protože bych s chutí přidala i skvělé hity Hospital PlaylistIt’s Okay To Not Be Okay nebo poklidnější seriál o studentech vážné hudby Do You Like Brahms?, jenže takhle bych mohla jmenovat dál, že? Nakonec jsem tedy zvolila dva seriály, které mě letos nejvíce vzaly za srdce a jen tak se mi nevymažou z paměti. Jde o Itaewon Class a Crash Landing on You. 


Itaewon Class ukázal nejen sílu přátelství, která je větší než síla pomsty, ale kromě toho dal příležitost mnoha zajímavým hercům, kteří dříve nebyli tak vidět, jako např. Ahn Bo HyunKim Da Mi nebo Lee Joo Young. Park Seo Joon se do hlavního hrdiny dokonale vtělil a byl charismatický i s tím podivným kaštanovitým účesem. Seriál měl navíc skvělý soundtrack a parta kolem Park Sae Ro Ye měla mezi sebou téměř hmatatelnou chemii. Některé scény si přehrávám pořád a nikdy mě nenudí. Tohle bude prostě další velká srdcovka. Chcete-li vědět víc, přečtěte si recenzi.

 
Kdo mě zná, ví, že mým nejoblíbenějším hercem je Hyun Bin, takže není divu, že jsem vybrala také Crash Landing on You. Nemusíte se však bát, není to pro mužnou tvářičku zmíněného herce. Je to pro spojení se Son Ye Jin a jejich vzájemnou chemii, atraktivní prostředí, perfektní scénář od scenáristky, která už dávno předtím ukázala, že umí, a pro skvělé vtípky. A abych sem nepsala romány, protože toho já jsem občas i schopná, máte tu též obsáhlou recenzi.
 

Xiunka

Máte rádi příběhy, ve kterých se muž zamiluje první? Jeho drahá polovička jej neustále odmítá a dobírá si ho? Poté rozhodně dejte šanci čínskému seriálu The Romance of Hua Rong. Yuan Hao a Zhao Zhao Yi mají mezi sebou neskutečnou chemii a významným bodem k plusu je, že nejsou moc okoukaní. Nebudou se vám tak v mysli vybavovat scény z jiných seriálů. I přestože se jedná o čínskou produkci, nemusíte mít obavy. Děj ve dvaceti čtyřech dílech opravdu rychle odsýpá.
 

Yuan Hao jako král pirátů je přirozeným vůdcem, který budí respekt a jeho protivníci mají důvod mít nahnáno. Smysl pro spravedlnost má vysoký. Střet s jeho vyvolenou, je láskou na první pohled. Nezkrotná mladá dívka má však jiné plány, než být ženou piráta. V podstatě mu přímo pod nosem uteče a jemu nezbývá nic jiného, než se ji vydat hledat a získat si její srdce. Jak to, tak bývá, nebude to mít vůbec snadné. Do cesty vstupuje nový nápadník, který o jeho manželku budí obrovský zájem. Rozhodně se nejedná o žádnou telenovelu. Očekávat můžete množství zábavných scének, ještě vtipnějších dialogů a rovněž nějaké to napětí. Nesmím zapomenout zmínit, že horko těžko byste našli seriál, ve kterém je tolik líbacích scén!

Pegeta

Letošní rok byl ve znamení velkých návratů populárních hvězd na televizní obrazovky, přesto byl můj výběr překvapivě lehký a s čistým srdcem vám můžu doporučit dva seriály. Prvním je seriál Hyena, který je svým scénářem a výbornými hereckými výkony Kim Hye Soo a Joo Ji Hoona hodný vaší pozornosti a u kterého se rozhodně nebudete nudit. Tento seriál z právnického prostředí je velmi věrohodnou sondou do života právníků, ve kterém být hodný, čestný a rozvážný znamená u soudu jistou prohru. A právě neustále soupeření/hecování Kim Hye Soo a Ju Ji Hoona dodává seriálu značnou osobitost a odlišuje tak toto dílo od ostatních právnických seriálů.

 
Druhý seriál, který bych vyzdvihnul, je Mystic Pop-up Bar, který je vydařenou kombinací mysteriózního dramatu, komedie a částečně i romantiky. Už v recenzi jsem porovnával tento seriál s žánrově podobným, ale o poznání slabším seriálem Hotel Del Luna, kde svoje stanovisko obšírněji vysvětluji. Mystic Pop-up Bar vypráví hořkosladký příběh Wol Ju ztvárněné Hwang Jung Eum, která svým jedinečným projevem v kombinaci se zábavným scénářem, umíchala nejlepší mysteriózní korejský seriál tohoto roku. Velmi zábavným prvkem tvůrců bylo dát dohromady dvojici herců Yook Sung Jaeho a Jung Da Eun, kteří vám skoro vždy vykouzlí ten správný šibalský úsměv na tváři.

 

Eobie

O výnimočne dobrých tohtoročných seriálových kúskoch nebolo treba dlho premýšlať. Myslím si, že si divák nemal problém v rámci obľúbeného žánru vybrať, každý mesiac bol vďaka tvorcom pestrý a výnimočný. Aj keď som dlhoročný milovník krimi akčných thrillerov, prevažne od OCN, tento rok môj výber obsadila 20-dielna dráma The Penthouse: War in Life od SBS. Seriál s obsadením s briliantnými výkonmi, rôznorodosťou a napínavým prepleteným, čo najmenej predvídateľným dejom, aby diváka držal pri obrazovke až do konca. Všetky mnou vyžadované atribúty tento kúsok spĺňa, a tak som pri výbere nemala veľmi nad čím váhať. A o čom vlastne tento ospevovaný seriál je? Dej sa točí okolo matky s dcérou, ktorá sa svojou šikovnosťou a talentom aj napriek tomu, že nie je z vyvolenej vrstvy dostane na prestížnu školu, pretože sa chce stať  opernou speváčkou. Neférovosť, ktorú v mladosti zažívala jej matka si vyskúša na vlastnej koži. Ak si seriál zapnete, čaká vás pohľad na zradu, nenávisť, utrpenie, klamstvo, šikanu, pretvárku, hon za uznaním, peniazmi a  len dodám, že nie je vždy všetko zlato, čo sa blyští. A aj keď ešte nie je seriál odvysielaný do úplného konca, jednoznačne ostane medzi prvou trojkou.Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9