Lay Zhang pomohl vzniknout hvězdné skupině S.K.Y

20:00 | 02.09.2020 Xiunka 0
Další survival pořad, kterým nás provázel Lay Zhang z EXO, je za námi. Jaké šokující okamžiky přinesl? Pojďte se společně s námi podívat na vytvoření skupiny S.K.Y.
Lay Zhang
Lay Zhang FOTO: twitter.com/updatesforsky
V případě, že jste milovníky survival pořadů, tak vám určitě neuniklo, že Youku od 26. června vysílalo druhou řadu We Are Young 2020. Široká veřejnost se k tomu zpočátku stavěla velmi skepticky. V podstatě se není ani čemu divit, protože výsledkem první řady All For One byl debut dvou skupin, New Storm a BlackACE. Pokud však zapátráte v paměti, uvědomíte si, že skupina New Storm nepropagovala vůbec a chlapci z BlackACE měli jen jednu opravdovou skupinou aktivitu a to až rok po debutu. Na tohle se prostě těžce zapomíná.

Z původní řady zůstal kreativní způsob získávání určitých výhod a to třeba závodů anebo možnosti skočit bungee jumping. Koncept této řady se oproti All For One změnil a byl podobný spíše úspěšnému Produce 101.

Když byl Lay Zhang oznámen jako producent We Are Young 2020, mnoho fanoušků a uživatelů internetu bylo šokováno. Proč? V minulosti byl producentem v Idol Producer a Qing Chun You Ni od iQIYI. Bylo tedy překvapením vidět ho přejít na konkurenční platformu vzhledem k tomu, že se nepřipojil k druhé řadě Youth With You.

Během první epizody byl v zákulisním rozhovoru pořadateli survival pořadu dotázán, proč jejich nabídku poprvé odmítl. Na pár vteřin se zamyslel a zeptal se jich: „Myslím, jste si opravdu jistí, že to mám říct? Jste na to připraveni?“ Po kladné odpovědi prohlásil: „Myslím, že byste neměli letos tento program dělat. Opravdu, kam ten spěch? V minulosti jich proběhlo tolik. Když vychrlíte něco dalšího, jak to může mít dobrého nástupce? Jak je to možné?“

Dodal, že se k programu připojil čistě proto, aby pomohl začínajícím umělcům. Chce být zákulisním producentem, vštipovat své znalosti a zkušenosti praktikantům a využít veškeré své úsilí, aby je připravil na to, co přijde. Také jim chce připomínat, že jde hlavně o rovnováhu.

Rolí stálých mentorů se zhostili Cheng Xiao z WJSN, Tiger Hu, Guo Jing Ming (Edward Guo) a Han Yu. Jako speciální hostující mentoři se představili Jackson Yee, Jackson Wang a Wallace Chung. Po celou dobu Lay Zhang opravdu působil jako zákulisní producent, který se sem tam objevil. Zprvu se šířily zvěsti, že byl na poslední chvíly přidán k obsazení survival programu kvůli incidentu Aarona Yana, který za sebou zanechal prázdné místo.Zdá se, že tématem letošní řady byla druhá šance. Účastnili se chlapci, které jsme dříve mohli vidět v Idol Producer, Qing Chun You Ni, CHUANG 2019 a dokonce i All For One. Čínský slang k popisu těchto soutěžících je 'hui guo rou', což je v sečuánské kuchyni pokrm zvaný dvakrát vařené vepřové. Už z názvu je zřejmé, že se vepřové maso vaří dvakrát, což má být podobné jako opětovná účast soutěžících v survival programech. Toto označení je vnímáno velmi negativně.V průběhu první epizody mnoho soutěžících zmínilo, že se jim říká hui guo rou. Jeden z nich, Su Er, propadl v pláč a řekl:„Debutoval jsem před dvěma roky. Pouze jednou jsem šel na pódium. Po debutu se skupina rozpadla a na pódium jsem tak už nikdy nevyšel. Pak mi říkali hui guo rou.“

„Pořád slyším termín hui guo rou. Myslím si, že je velmi otravný. Uživatelé internetu, kteří pronášejí tato slova, používají zesměšňující tón. Ale myslím, že byste se měli nejdříve zeptat sami sebe. Když jste padli a vylezli zpátky nahoru, měli jste odvahu začít znova od začátku? Kromě toho soutěžící nejsou stejní. Lezou zpátky nahoru, zatímco je sleduje mnoho lidí. I když z velké části přinášíme zábavu, děláme vás šťastnými a jinak… Každý, kdo říká tento druh vtipů, by se měl nejprve zamyslet sám nad sebou,“ prohlásil Jackson Yee.

K tomuto tématu se vyjádřil také Lay Zhang v zákulisí. „Co je hui guo rou? Maso je maso. Hovězí je hovězí, vepřové je vepřové. Proč lidé pořád říkají hui guo rou?  Když se někdo připojí k programu, je to nový začátek. Přestaňte říkat, že jsou hui guo rou. A co já? Pak mi také můžete říkat, že jsem hui guo rou.“

I přesto, že to vypadalo, že Xu Er v první epizodě vypadne, nestalo se tak. Jackson Yee využil svou kartu a zachránil jej. Vysvětlil, že měl v loňském rokce koncert s názvem Xu Er, což je v podstatě stejné se jménem soutěžícího. Uvedl, že smyslem Xu Er je soustředit se na sebe. Nedovolit, aby okolní svět změnil vaše jedinečné já.

Xu Er na sebe neupoutal pozornost speciálního hostujícího mentora pouze jednou. V dalších dílech jsme mohli sledovat, jak si z půlky svého obličeje odstranil make-up se slovy, že nemá blízký vztah s publikem a nepozná, zda ho mají lidé rádi anebo ne. Také, že o něm říkají, že je závislý na líčení a k vylíčení jeho osoby používají spojení plastická operace. Jackson Wang mu poradil věřit více sám sobě. Co přesně Xu Er s brekem prohlásil, zjistíte v tomto našem článku. Pokud vás zajímá, zda i po tomto postoupil dále, tak se to dozvíte na konci tohoto článku.Můžeme říci, že v podstatě v každé epizodě jsme mohli sledovat plačící soutěžící. Například hned ze začátku v prvním díle byla eliminována skoro polovina z 84 soutěžících. Někteří si stěžovali, že nedostávají mnoho prostoru na obrazovce a mají tak pocit, že diváci nepoznají jejich silné stránky. V zákulisí byl Lay Zhang dotázán, zda existují také jiné faktory, které přispívají k působení v programu. „Když jsem byl ve skupině, nemyslel jsem si, že jsem tak dobrý. Tak jsem si řekl, že se zdá, že mám spoustu času na to, abych to napravil. Řekněme, že byste mi řekli, abych se k nim přidal. Předpokládám, že bych strávil čas zlepšováním se. Co jiného bych mohl dělat? Stále objevovat silné stránky ostatních? Ani jsem dokonce ještě neobjevil ty svoje. Citím, že pokud se mi opravdu líbí silná stránka člena, tančil bych s ním více, učil se od něj. Zdravá konkurence. Tento typ pocitů nastává poměrně rychle, zatímco dospíváte. Měla by tu být zdravá konkurence.“

„Například v naší skupině je člen jménem Kai. Když dva lidé tančí, je to zdravá konkurence. Někdy, když jsme Kai a já byli spolu, trénovali jsme a jedli. Bral mě ven, abych se s nimi bavil. Během té doby jsem ve skutečnosti dozrál opravdu rychle. Později jsem se začal znovu vážně učit a chodit na kurzy. Poté jsem potkal několik opravdu dobrý učitelů.“

Lay Zhang v současné době působí jako vedoucí jednoho z týmů ve Street Dance of China 3. Dalšími vedoucími jsou Wallace Chung, Jackson Wang a Wang Yibo. V zákulisním rozhovoru We Are Young 2020 prozradil, že si před momentem psal s vedoucími ze Street Dance of China 3. Probírali taneční bitvy a on jim napsal, že Kai je opravdu skvělý tanečník.

Dále byl dotázán, zda může potvrdit, že mít po svém boku někoho se silnou stránkou mu pomohlo zlepšit se. „Nejprve musíte objevit silné stránky jiných lidí. Abyste je objevili, učíte se od nich. Učení je vlastně dalším krokem dospívání, protože ostatní tančí také dobře. Vzpomínám si, co jsem v minulosti řekl. Když jsem se poprvé připojil ke společnosti, viděl jsem Kaie tančit a řekl jsem: 'Wau, jak může někdo tak dobře tančit?'“Poslední díl, jehož výsledkem je finální sestava sedmičlenné skupiny S.K.Y, byl odvysílán. Proslýchalo se, že by se tato skupina mohla jmenovat ALIVEN anebo ALI7STAR. Uživatelé internetu jsou s konečným pojmenováním spokojeni, protože je krátké a dobře zapamatovatelné.
 
Konečné umístění první čtrnácky soutěžících:
1. Li Xikan - center
2. Zuo Linjie
3. Hu Wenxuan
4. Guo Zhen
5. Zuo Ye
6. Zheng Renyu
7. Lin Mo neboli Lim Mua

8. Lin Ran
9. Yang Chaowen
10. Xu Shengen neboli Plan B
11. Su Xunlun
12. Cui Shaopeng
13. Xu Zhenxuan
14. Zhen Nan

Li Xikan, který se objevil v Idol Producer, byl favoritem od samého začátku. Luo Zheng, kterého jsme rovněž mohli vidět v Idol Producer, svého kamaráda přišel podpořit. „Xikane, před dvěma lety jsem tě doprovázel. O dva roky později udělám totéž,“ prohlásil. Li Xikan ve své děkovné řeči, během které se rozplakal, prohlásil, že situace jeho rodiny není dobrá a vzhledem k tomu nemůže jednat impulzivně. „Jeden člověk, kterému chci, abys poděkoval, jsi ty sám,“ řekl mu Lay Zhang a poté jej objal.

Fanoušci obzvláště špatně nesou, že se Li Ran a Xu Shengen nedostali do finálové sedmičky. Jejich jména trendují na Weibo.

Vypadá to, že se Youku ze svých chyb poučilo, protože pro S.K.Y připravilo například následující debutové dárky:
- album a hudební video produkováno slavnými domácími a zahraničními producenty,
- nazpívání tématické písně S Level 3D Anime 2020 od Youku,
- účast ve variety pořadech včetně hudební show SUPER HIT a hostování ve finále Street Dance od China 3,
- vystupování během TMall Double 11 Carnival a Good Value 99 Nights,
- jako jediná čínská skupina mají pozvání na Asia Music Festival od korejské televizní stanice SBS.

Členům skupiny S.K.Y gratulujeme. Sledovali jste tento survival pořad? Podělte se o vaše dojmy.


ZDROJ: 38jiejie.com & weibo.com
FOTO: twitter.com/dramapotatoe/

 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9