Jay Park jako mentor v The Rap of China 4?

21:52 | 10.08.2020 Xiunka 1
Čínským sociálním sítím momentálně kraluje Jay Park. Jeho mentorství je vtip anebo pravda? Co na to čínští fanoušci?
Jay Park
Jay Park FOTO: hype.my

Je to sotva pár hodin, co bylo oznámeno, že se Jay Park jako mentor připojí k The Rap of China 4. Ano, vidíte správně. Jeho účast byla opravdu potvrzena a to se zprvu zdálo, že sestava mentorů v obsazení Kris Wu, GAI, Wilber Pan a Jane Zhang bude konečná. Přestože je Jay Park známou osobností ve světě hip-hopu a působil jako mentor ve čtvrté a šesté řadě Show Me The Money, jeho oznámení se nesetkalo s pozitivní odezvou čínských uživatelů internetu.

Pod oznámením jeho mentorství na oficiálním Weibo profilu The Rap of China je hromada nenávistných komentářů o tom, že neumí čínsky a nebude účastníkům pořadu rozumět. Nejvíce viditelný komentář, který se líbil přes čtyři tisíce lidem, zní: „Váš program vyžaduje, aby byl čínský hip-hop rapován v čínštině. Rap v angličtině MC Jina byl působivý, ale přesto musel být změněn na rap v čínštině. Nyní jste pozvali mentora, který nerozumí čínsky. Také na překlady do angličtiny a korejštiny bude čekat banda lidí. Opravdu jste klesli...“

Druhý nejoblíbenější komentář: „Takže mu budete mozaikovat celé tělo?“, odkazuje na jeho tetování. Čínská vysílací pravidla vyžadují, aby tetování bylo rozmazané, a pokud má mužský umělec náušnice, tak ty také.

Spousta čínských uživatelů internetu poukazuje také na skutečnost, že v minulosti bylo mnoho účastníků vyloučeno, protože neuměli čínsky anebo nehovořili plynule. To byl rovněž případ rappera Al Rocco, který v průběhu druhé řady rapoval skvěle anglicky, ale čínštinu neměl tak dobrou. Znát ho můžete pro jeho spolupráci se členem skupiny GOT7, kterým je Jackson Wang. Jeden uživatel internetu zmínil: „Takže je fér pro účastníky pozvat korejskou osobu, která neumí čínsky, aby byla mentorem?“Samozřejmě Jay Parka někteří také brání. Například: „Už je rok 2020. Jen lidé, kteří hovoří určitým jazykem plynule, mohou dělat hudbu? Umírám od smíchu.“ Jeho fanoušci vyzdvihují skutečnost, že byl mentorem v Show Me The Money, vede své umělci v labelech AOMG a H1GHR MUSIC a byl porotcem v Sign Here. Bohužel na něj zaútočili také kvůli jeho národnosti, což však vedlo k hašteření mezi jeho fanoušky a Krise Wu. Jay Park je Američan a Kris Wu Kanaďan.

Vyskytují se také komentáře uvádějící, že hudba překračuje jazyk a Jay Park je uznáván a respektován mnoha čínskými rappery.

Co říkáte na to, že bude mentorem v The Rap of China 4?


ZDROJ: 38jiejie.com


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9