Space House [Recenze]

18:00 | 06.09.2020 Eunka 0
Dnes tu máme zase jednu jednohubku v podobě drama speciálu. Zahrála si v něm herečka Lee Joo Young a vypovídá o tom, kde najít ten pravý domov.
Space House
Space House FOTO: hancinema.net
Název: Space House, House of the Universe, Jibwoo Jibjoo, 집우집주
Režie: Lee Hyun Suk
Scénář: Lee Kang
Počet epizod: 1
Vysílací stanice: KBS2
Datum premiéry: 27. září 2019
Hlavní obsazení: Lee Joo Young, Kim Jin Yeop, Han Jae Yi, Yun Joo Sun, Seo Hyun Chul, Ji Soo Won, Lee Jung Yeol...

Drama speciálů je docela dost a jednou za čas se hodí na nějaký mrknout. Space House jsem si vybrala kvůli herečce Lee Joo Young, která mě zaujala v seriálu Itaewon Class. Ve speciálu si zahrála mladou architektku, která sní o vlastním dokonalém domově a brzy se bude vdávat. Jenže s tím je maličko problém, protože její snoubenec pochází z bohaté rodiny, která vlastní úchvatný a skvěle vybavený dům v dobré oblasti, kdežto její rodiče mají obyčejný byt vybavený starším nábytkem a žijí poměrně skromně. 

Hrdinka Soo Ah se začne stydět za to, jak žijí její rodiče, protože je na čase, aby jim představila svého snoubence. Přestože její přítel odmítá luxusní životní styl svých rodičů a je velmi skromný a rozumný, ona stále přemýšlí, co dělat, aby se její rodina vyrovnala té jeho. Nakonec jí nahraje do karet zajímavá zakázka a ona se uchýlí ke lži. Nějak si však neuvědomuje, že kvůli té lži může přijít o všechno, co má. Jak to dopadne? Ztratí všechno nebo začne uvažovat jinak? Pozná, co je pravý domov a na čem skutečně záleží? Splní se jí její sen o dokonalém domově? Odpovědi dostanete, když se na speciál podíváte.Lee Joo Young ztvárnila hlavní hrdinku velmi sympaticky, lidsky a přesvědčivě. Byla mladou ženou, která má ctnosti i nectnosti, například se nedokáže ubránit závisti a touze po hmotných věcech. Přesto je ve svém oboru dobrá a hluboko uvnitř ví, co je správné. Jen potřebuje dostat to správné ponaučení od života v pravý čas. Jejího snoubence si zahrál Kim Jin Yeop a já musím říci, že byl velmi sympatický. Líbilo se mi, že znal svá omezení ohledně rozpočtu a financí a nevyužíval vlivu své bohaté rodiny. Chtěl se o sebe a svou budoucí ženu postarat sám a nevadilo mu žít jinak než jeho rodiče a bratři. 

V speciálu je také vidět, jak mnozí Korejci pohlíží na majetek a jak soudí lidi podle toho, na jakém místě a v jaké čtvrti bydlí, nebo kolik si mohou dovolit koupit věcí. Ale... přináší právě tohle lidem opravdové štěstí? A o tom Space House je! Přináší poučení o tom, kde najít skutečný domov, lásku a co je v životě podstatné. Pokud se na něj podíváte, možná zjistíte, jak jste na tom se svými touhami a sny vy. Zda už jste ten pravý domov našli.

České titulky naleznete zde.

Upoutávka:


Hodnocení: 7,5/10

FOTO: hancinema.net

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9