I-LAND: Cesta za TOP 12

18:00 | 04.08.2020 Xiunka 2
V projektu I-LAND, jehož cílem je zrození nové generace K-Pop idolů, pomalu ale jistě přituhuje. Co se událo?
Logo I-LAND
Logo I-LAND FOTO: soompi.com
V první epizodě se Bang Si Hyuk, Rain a ZICO poprvé posadili do skryté hodnotící místnosti. Naproti nim bylo mnoho monitorů zachycujících záběry z budovy I-LAND, Přízemí a také pohyblivého pódia. Tato místnost byla sestavena tak, aby o ní účastníci, které jsme si představili v tomto našem článku, vůbec nevěděli. ZICO si neodpustil poznámku, že do toho muselo dát BELIF+ (Big Hit a CJ ENM) opravdu mnoho peněz. Za vypravěče ojedinělého vesmíru I-LAND byl zvolen Nam Goong Min, který například vysvětluje jednotlivé úkoly a systém vyřazování.

Nejenom, že chlapci v I-LAND mají připraveno například několik prostorů k trénování, odpočinku, kuchyň s jídelnou, každá epizoda přináší originální oblečení a elektroniku. Můžeme na to myslet jako na velmi moderní dorm společně s prostory, které se nachází ve společnostech. Vše je uzpůsobeno k bydlení a trénování. Oproti tomu Přízemí na tom tak dobře není.

 

Proč zmiňujeme I-LAND a Přízemí? V průběhu první epizody jsme se dozvěděli, že účastníci budou rozděleni na dva týmy, a to právě I-LAND a Přízemí. Chlapci z I-LAND mají nejenom větší šanci na debut, ale také přístup ke všem vymoženostem. Naopak chlapci v Přízemí mají jednu tréninkovou místnost, boxy s opravdu módně jednotvárným obyčejným oblečením a malý prostor jídelny. Přízemí není uzpůsobeno k obývání, takže se účastníci každé ráno vrací a večer odjíždí. Opravdu jim je velmi dáváno najevo, že v tomto projektu patří mezi ty horší. Možná vám jich je momentálně trochu líto, ale pro ně to působí jako něco k nakopnutí.

Tak to bychom měli popsané prostory a teď se už pojďme zaměřit na účastníky, kteří během první epizody postupně po skupinkách přicházeli do místnosti s pohyblivým pódiem. Bang Si Hyuk o nich většinou řekl pár informací a vyzdvihl, v čem jsou dobří. Například, že Sunghoon byl jedenáct let krasobruslařem, Youngbin hrál basketbal, EJ byl šermíř, Jungwon se věnoval taekwondu a K byl běžec maratónů. Pokud si myslíte, že se 23 účastníků mezi sebou nějak více znalo, tak se ukázalo, že tomu tak vůbec není. Proto jejich první společné okamžiky působily opravdu trapně. Zároveň s jejich příchodem se objevovalo číslo, které se zastavilo na dvanáctce. Nejprve si všichni mysleli, že se tím odpočítává počet příchozích účastníků, ale později se ukázalo, že je to nesmysl.Dvanáctka symbolizovala maximální kapacitu I-LAND. Jak byli účastníci do I-LAND vybráni? Poté, co se v místnosti nacházeli všichni, dostali za úkol tak, jak přicházeli, s něčím vystoupit. Ostatní, kteří v tomto momentě působili jako publikum, je hodnotili, a to ne zrovna anonymní cestou. Pokud si mysleli, že účastník, který právě vystoupil, měl na to, aby šel do I-LAND, museli zvednout ruku. Takže každý okamžitě věděl, kdo jak hodnotil a kdo pro něj ruku nezvedl. Hodnocení bylo nejprve zvláštní. Rozhlíželi se, kdo zvedl ruku, a podle toho se rozhodovali. Jak jim postupně docházelo, že se číslovka zmenšuje a mají tedy menší šanci na to jít do I-LAND, začali být přísnější a nebrali ohled na hodnocení ostatních.

Nejprve vystoupil Seon s písní Lullaby od GOT7, poté Heeseung s BOSS od NCT U a následně Jay a Sunghoo s The 7th Sense od NCT U.

  

S Jopping od SuperM vystoupili Hangbin, Ni-Ki a Nicholas. Geonu, Kyungmin a Jaeho si připravili Chained Up od VIXX a Yoonwon, Taeyong a Jungwon All I Wanna Do od Jay Parka.

  

Ta-Ki vystoupil s Monster od EXO. Sunoo, Youngbin a Jake s Crown od TXT. Sungchul, Jaebeom a Jimin s Shoot Out od MONSTA X.

  

Danger od Taemina předvedl K a Any Song od ZICO poté Daniel a EJ.

 

Do I-LAND se dostalo šestnáct účastníků, což byl vyšší počet. Patřili mezi ně Ni-Ki, Nicholas, Jungwon, Jake, Sungchul, K, Sunoo, Youngbin, EJ, Daniel, Seon, Heeseung, Jay, Sunghoon a Ta-Ki. Dostali proto za úkol mezi sebou zvolit čtyři, kteří by byli vyloučeni. V tento moment se chlapci z I-LAND poprvé dozvěděli o přítomnosti Přízemí.

Mezi tím odpadlíci, kteří si mysleli, že jejich cesta v tomto projektu končí, byli přesunuti do Přízemí. Vypadalo to jako vězení,“ prohlásil Jaeho. Nevěděli sice jak vypadají prostory I-LAND, ale moc nadšeně z Přízemí nevypadali.

Prvními odpadlíky z I-LAND se stali Sunoo, Sungchul, Ta-Ki a EJ.

První společnou misí bylo vystoupení s písní Into the I-LAND. I přesto, že byly jejich výkony mentory posuzovány individuálně, společný průměr určoval počet odpadlíků z I-LAND. Protože kapacita I-LAND je dvanáct chlapců, vypadnuté automaticky nahrazují účastníci z Přízemí. Při rozdělování částí v I-LAND nastal problém. Heeseung, který je v tomto projektu za chlapce, který vše umí a je pro ostatní vzorem, byl zvolen jako centr, a to i když nechtěl. Ukázáno nám bylo, že se například Jay přihlásil o každou část, ale nikdy nebyl chlapci zvolen, takže vzal v podstatě to, co na něj zůstalo. Později prohlásil, že za celý jeho trainee život nepoznal tak potupnou věc.

Jak dny plynuly, začali být Youngbin a Jake pozadu za ostatními a nezvládali tempo. Youngbin začal být znepokojen tím, jak je Heeseung vede. K, Seon a Ni-Ki s ním souhlasili. Daniel prohlásil, že mezi nimi je znatelná nevyváženost a Heeseung souhlasil. Uvedl, že nechtěl být centr a jejich vůdce, protože věděl, že k takovému výsledku dojde. Nakonec se vzdal svého postu a převzal pozici 10. Vystřídal ho Ni-Ki. Ten sice co se tancování týče podává po celou dobu neuvěřitelné výkony, ale hlasově dost pokulhává.

Později je navštívil Rain, který nebyl s jejich výkonem moc spokojen. Upozornil je na nestabilní Ni-Kiho hlas. Výsledkem bylo, že účastníci opět hledali pomoc u Heeseunga, ale v závěru jako cetr vystupoval Ni-Ki.První společné hodnocení bylo opravdu nízké, a to pouze 59 bodů. Ni-Ki později prohlásil, že se za to cítí zodpovědný a omlouval se. Po celou dobu, co chlapci v I-LAND předváděli zvláštní vztahy, účastníci v Přízemí působili jako přátelé, co do toho dávají vše.

Jungwon získal nejvyšší skóre, a to 75 bodů. Rain prohlásil, že v něm vidí potenciál. Naopak Jake získal nejnižší skóre, a to pouze 40 bodů. Účastníci z I-LAND dostali opět dvě hodiny na rozmyšlenou a kvůli jejich nízkému hodnocení museli mezi sebou zvolit šest odpadlíků. Prvním byl Youngbin, poté Daniel, Jake, Jay, Nicholas a posledním Ni-Ki. Ukázalo se tak, že vysoké skóre od mentorů nezajištovalo automaticky místo v I-LAND, protože Daniel získal druhé nejvyšší (70) a stejně se stal odpadlíkem.

Na základě natočených individuálních videí bylo zvoleno šest účastníků z Přízemí, kteří se dostali do I-LAND. Byli jimi Taeyong, Jaebeom, EJ, Yoonwon, Sunoo a Ta-Ki. Sestava v I-LAND se tak najednou skládala z šesti původních a nových šesti bývalých odpadlíků, kterým to bylo dáváno ze začátku dost najevo.

Druhou misí byla skladba Fire od BTS. Tentokrát své dovednosti na pódiu předvedli také chlapci z Přízemí. Systém individuálních hodnocení a společného průměru označujícího počet nových odpadlíků byl zachován. Pokud by účastníci z I-LAND dosáhli vysokého hodnocení, bylo by automaticky zrušeno vystoupení chlapců z Přízemí. To se ale nestalo.

 
 
Účastníci z I-LAND tentokrát dosáhli vyššího hodnocení, a to 78 bodů, což znamenalo čtyři nové odpadlíky a také vystoupení Přízemí. I přesto, že I-LAND získali vyšší hodnocení než Přízemí, na mentory udělalo větší dojem vystoupení odpadlíků.

Nejvyššího hodnocení z I-LAND dosáhl s 88 body, poté Heeseung s 83, Sunghoon s 80, Ta-Ki se 75, Sunoo se 71 a EJ se 70. Protože K dosáhl nejvíce bodů, získal možnost někoho zachránit před vyloučením. Pokud by se rozhodl někoho z nových odpadlíků zachránit, automaticky by byl vyřazen další zvolený účastník. Mohl zachránit také sebe. K několikrát prozradil Heeseungovi, že kdyby byl vyřazeným Ta-Ki, zachránil by ho. Po celou dobu přípravy vystoupení s Fire si pomáhali a K se cítí jako jeho starší bratr.

Za nové odpadlíky byli zvolení Yoonwon (11 hlasů), Taeyong (10), Sunoo (8) a Jungwon (5). K se po chvilce přemýšlení rozhodl zachránit Jungwoona, čímž ale vyrazil Ta-Kiho. Byl to pro něj obrovský šok a rozplakal se. Nečekal, že se na obrazovce objeví zrovna Ta-Ki. Opět tak došlo k tomu, že i když chlapci dostali od mentorů vysoké hodnocení, byli účastníky z I-LAND vyřazeni.

Mentoři rozhodli, že do I-LAND půjdou Youngbin, Kyungmin, Jay a Jake.
 
Oznámena byla třetí mise. V ní si účastníci z I-LAND a Přízemí museli zvolit své představitele pro tanec a zpěv. Ostatní nevystupovali. Pokud by Přízemí získalo vyšší ohodnocení, v I-LAND by se volili odpadlíci.

Geonu a Heeseung se stali představiteli zpěvu I-LAND a vystoupili s Butterfly od BTS. Sunoo a Daniel byli představiteli Přízemí a vystoupili se Save Me od BTS. Představitelé I-LAND dosáhli 81 bodů a Přízemí 74.

 

Taneční bitvu zahájilo Přízemí. Ni-Ki, Nicholas a Jaeho vystoupili s Warrior’s Descendant od H.O.T, Reversal od X-Teen a One of a Kind od G-Dragona. Za I-LAND vystoupili K, Jungwoon a Sunghoon. Předvedli Rainism od Raina, Three Dopeboyz od Dynamic Duo a One of a Kind od G-Dragona.

 

I-LAND zvítězilo se 154 body. Přízemí dosáhlo 139. Znamená to tedy, že z I-LAND nebyl nikdo vyřazen.

Ve čtvrté misi The Final 12 dostali za úkol vystoupit s novou písní I&credible, za kterou stojí Bang Si Hyuk. Poprvé do hlasování zasáli také fanoušci. Po této misi se šest I-LAND přesunulo do Přízemí. Tři zvolili mentoři a tři sami I-LAND. Následně musí společně s Přízemím čekat na výsledky globálního hlasování. Nejlepších dvanáct bude pokračovat do druhé části tohoto projektu.

Vzhledem k tomu, že byli všichni hodnoceni individuálně, a ne jako tým, panovala mezi nimi zvláštní atmosféra. Rain, který navštívil Přízemí, seřval chlapce za jejich výkon, a to, že si nezvolili vůdce. Motivoval je k tomu, aby se nevzdávali a bojovali. Ni-Ki se po jeho proslovu rozhodl stát vůdcem a dát vše dohromady.
 
Poté, co vystoupili účastníci z I-LAND, se mentoři rozhodli do Přízemí poslat EJ, Seona a Geona. Youngbin, Kyungmin a Jaebeom byli vyřazeni chlapci z I-LAND.


Následně šestnáct odpadlíků předvedlo své vystoupení s I&credible. V tento moment bylo mnoho fanoušků naštváno, protože odpadlíci z I-LAND vystupovali s touto písní 2x.Postupně bylo odhalováno pro koho a kde fanoušci nejvíce hlasují.Hlasování fanoušků skončilo 2. srpna. výsledky ještě nebyly odhaleny.

Sledujete tento projekt? Máte v něm svého favorita?


ZDROJ: projekt I-LAND

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9