Nejlepší BL seriály roku 2019

18:00 | 19.02.2020 abhorsenka 2
Co zajímavého se minulý rok urodilo na poli asijských Boys Love seriálů, a které jsou ty nejpopulárnější mezi českými a slovenskými fanoušky? Dozvíte se v dnešním článku. 
TharnType The Series
TharnType The Series FOTO: facebook.com/pg/TharnTypeOffic...
Stejně jako v loňském roce, vám nabízíme seznam těch nejlepších BL seriálů, které Asie v roce 2019 vyprodukovala. 

Seznam opět vznikl díky hlasování českých a slovenských fanoušků boys love seriálů, které proběhlo ve facebookové skupině. A výslednou top desítou se můžete nechat inspirovat při výběru příštího seriálu. 

10. The Best Twins - 2 hlasy


Seriál The Best Twins pochází z Thajska, jako většina nejlepší BL produkce. Má 8 dílů a vysílal se na stanici LINE TV během března a května roku 2019. Vypráví příběh dvojčat Pera a Ponda a jejich rodiny. Pond je gay a jeho bratr má velice nejednoznačný vztah se sousedem Teem.
 
V hlavních rolích Pak Norrapat Sakulsong, Mild Suttinut Uengtrakul a Witawat Singlampong.

 

9. Great Men Academy - 3 hlasy


Idol seriál z Thajska lákal diváky na téměř kompletní obsazení členů projektové popové skupiny 9x9, která byla i tak složená z populárních herců. 8 dílů seriálu mělo částečně pohádkový nádech a jen lehkou a zábavnou BL zápletku. Hlavní hrdince Love se splnilo přání od kouzelného jednorožce a proměnila se v chlapce, aby mohla studovat na klučičí akademii, plné užasných mužů. Love se tedy snaží získat přízeň svého prince v chlapeckém těle a zároveň vrátit zpět do dívčího těla.

V hlavních rolích Jaylerr, Paris, James  - všichni z Nine by Nine


8. He's Coming To Me - 5 hlasů


Další 8 dílnou thajskou jednohubkou je seriál He's Coming To Me, opět vysílaný v březnu až dubnu roku 2019 a to na nejpopulárnějším programu GMM TV. Mě, v podání populárního BL herce Singta Prachaya, je duch a přátelí se s Thunem. Jenže přátelství se vyvíjí v něco víc. Co ovšem dělat, když jeden je už po smrti?
 
Hrají Singto Prachaya a Ohm Pawat.


 

7. HIStory3: Make Our Days Count - 6 hlasů


Tentokrát se podíváme na Taiwan a to v 20 dílném seriálu z úspěšné série HIStory. Jde už o třetí řadu, každá vždy obsahuje několik samostatných příběhů. Ten z Make Our Days Count vypráví především o středoškolácích. Xiang Hao Ting a Yu Xi Gu se nemají moc v lásce, jsou zcela odlišní - jeden vzorný tichý student, druhý problémový živel. Co se stane, když si živel školy výhledne toho tichého a nedá mu pokoj? A když se jeho pošťuchování změní v zájem zcela jiný, je láska na cestě.

V hlavních rolích Wayne Song, Huang Juan Zhi, Wilson Liu a Thomas Chang. 


 

6. Theory of Love - 11 hlasů


Příběh o tom, jak těžké je být zamilovaný do spoplubydlícího si můžete prožít s Thirdem v thajském 12 dílném seriálu. Dva vysokoškoláci jsou kamarádi, ale jinak zcela odlišní. Third je do svého kámoše zamilovaný už tři roky a ten mu to vůbec neusnadňuje, jelikož je pořádný děvkař. Third se rozhodne tuto jednostrannou lásku ukončit, protože mu Khai láme srdce znovu a znovu, jenže právě tehdy se Khai rozhodne, že to s ním zkusí. 

Hrají Gun Atthaphan, Off Jumpol, White Nawat, Earth Pirapat. 


 
 

 5. 2 Moons The series 2 - 13 hlasů


Druhá série populárního seriálu 2 Moons má několik novinek, kterých se fanoušci trochu báli. Celé obsazení je zcela odlišné a příběh, ač pokračuje, nabízí i shrnutí děje z předchozího zpracování. 12 dílů thajského seriálu se vysílalo v průběhu června až září 2019 a příběh nám nabídl 3 klučičí páry, které se pomalu seznamují a zamilovávají. Na rozdíl od první série se věnuje seriál rovnoměrně všem párům a příběh je košatější. Jestli vám tedy vysokoškoláci Phana, Wayo, Fort, Ming, Beam a Kit více vyhovují v této nebo první sérii záleží jen na vás. 
 

Hrají Earth Teerapat, Benjamin Brasier, Joong Archen, Nine Kornchild, Pavel Naret, Dome Woranart.

 

4. Dark Blue Kiss - 15 hlasů 


Pokračování příběhu o vztahu dvou spolužáků Peta a Kaa, je třetí sérií ze stejného světa, ale jako první je zaměřená hlavně na BL pár. Má dvanáct dílů a vysílala ji thajská společnost GMM TV. Kao a Pete jsou pár, ale do světa lásky se jim připlete další osoba a Peta začne sžírat žárlivost. Ustojí to jejich vztah? 

Hrají New Thitipoom, Tay Tawan.  

3. The Untamed - 18 hlasů  

 

Jediný čínský zástupce v žebříčku vlasně není zcela BL seriál, protože v Číně není tento žánr povoleno natáčet. Děj historicko-fantastické série je ovšem založen na BL novele a obsahuje velkou řadu skvěle zahraných náznaků. Wei WuXian a Lan WangJi jsou v seriálu pouze přátelé, ale jejich chemie se proplétá celým dobrodružným dějem 50 dílného seriálu. Pokud vás zajímá víc, přečtěte si i recenzi

Hrají Wang Yibo, Xiao Zhan, Wang Zhuo Cheng, Zhu Zan Jin.

 

2. HIStory3: Trapped - 21 hlasů 


Druhá letošní série z HIStory sekce se jmenuje Trapped a vypráví příběh taiwanského policajta s obsesí na zločineckého bose. Během 20 dílů se vztah zločinec-policajt změní na milostnou zápletku, ale nebezpečí v podobě zrádce gangu a vraha policejního důstojníka se stále musí zažehnat. 

V hlavních rolích Jake Hsu, Andy Bian, Kenny Chen, Chris Wu


1. TharnType Series - 42 hlasů


Jasnou jedničkou v BL seriálech minulého roku je seriál, který sice skončil až se začátkem roku 2020, ale ukradl si srdce většiny fanoušků boys love příběhů. Děj seriálu je vlastně sequel k loňskému vítězi této ankety, je totiž ze stejného světa jako Love by Chance. Tharn a Type jsou spolubydlící na koleji a dobře spolu vycházejí, ale jen do té doby, než se Type dozví, že je Tharn gay. Nesnáší totiž gaye. Tak začíná jejich hon kočky na myš, jen není jasné, kdo je myš a kdo kočka, protože Type je sice silný fotbalista, ale Tharn dokáže být hodně neustupný. Oba se také musí vyrovnat se vznikajícím vztahem a vzkvétajícími pocity. Čeká vás 12 dílů a opět na thajské GMM TV a pokud znáte předchozí seriál, tak malé upozornění - všechny postavy známé z LBCH hrají zcela jiní herci.  

Hrají Mew Suppasit, Gulf Kanawut, Mild Suttinut. 
Máte vybráno? Který seriál vás zaujal a které jste již viděli? 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9