Sestavy WANNA ONE, IZ*ONE a X1 prošly změnami

15:00 | 06.12.2019 Xiunka 0
Kauza 'Produce' se stala zlým snem pro fanoušky a skupiny X1 a IZ*ONE. Nyní je v souvislosti s manipulací s hlasy zmiňována také oblíbená skupina WANNA ONE.
Loga Produce
Loga Produce FOTO: soompi.com
Kauza 'Produce' nezadržitelným tempem pokračuje. Poté, co Ahn Joon Young, který pracoval jako PD v letech 2010 až 2019, přiznal manipulaci s hlasováním v Produce X 101 a Produce 48, se živě diskutuje nad tím, co bude se skupinami X1 a IZ*ONE. Mnet vydalo prohlášení, ve kterém uvedlo, že bude ohledně budoucnosti skupin rozhodnuto po shromáždění názorů a vzájemné dohodě členů, společností a jejich zaměstnanců. Od tohoto prohlášení uplynul už nějaký ten den. Mezitím Miyawaki Sakura z IZ*ONE odstoupila z postu DJky rozhlasového pořadu Under the Tree with Sakura. Honda Hitomi, rovněž členka skupiny, si vzala hiatus z postu DJky jejího rozhlasového pořadu.

Dne 3. prosince konečně Mnet zveřejnilo prohlášení bez vypovídající hodnoty. Prohlášení zní: Dobrý den, tady je Mnet. Rádi bychom se upřímně omluvili divákům, fanouškům, trainee a společnostem za znepokojení z našeho programu. V současné době přistupujeme upřímně k vyšetřování a podle výsledků provedeme přísná interní opatření. Po diskuzích se souvisejícími stranami co nejdříve zveřejníme plány na odškodnění, reformní opatření a budoucí plány pro IZ*ONE a X1. Upřímně vás žádáme o ohleduplnost, aby umělci a trainee, kteří neudělali nic špatného, neutrpěli další újmou.“

Ahn Joon Young připustil manipulaci ve dvou posledních řadách Produce. Nicméně čím dál tím častěji začalo být v médiích zmiňováno, že se tohoto jednání měl dopustit ve všech řadách. Provozní oddělení Produce 101 Japan mezitím vydalo prohlášení, ve kterém uvedlo, že s korejskou částí pořadu nemá absolutně nic společného. V souvislosti s Produce bylo obviněno osm lidí. Státní zastupitelství v Soulu uvedlo, že Ahn Joon Young a hlavní producent Kim Yong Bum byli zadrženi. Producent pořadu vystupující jako 'A' a dalších pět lidí, včetně zaměstnanců různých společností, byli obviněni bez zadržení. Právě v tomto bodě bylo také potvrzeno, že k manipulacím s výsledky opravdu došlo ve všech řadách Produce.

Dne 5. prosince Hankook Ilbo vydalo zprávu, která vyděsí mnoho fanoušků. Celá sestava X1 a IZ*ONE byla upravena a navíc také jeden člen WANNA ONE. Tato informace pochází z písemného svědectví, které obdržel Ha Tae Kyung od Státního zastupitelství v Soulu. Podle tohoto svědectví jsou Kim Yong Bum a Ahn Joon Young podezřelí z toho, že si upravili sestavu skupin X1 a IZ*ONE bez ohledu na hlasy diváků. Ahn Joon Young je navíc podezřelý, že se tohoto jednání dopustil v případě jednoho člena WANNA ONE.

Dne 17. července, dva dny před finále Produce X 101, se tři lidé, včetně Kim Yong Buma a Ahn Joon Younga, sešli v zasedací místnosti CJ ENM, aby rozhodli o 11 členech a jejich pořadí v rámci finálové skupiny X1. Udělali to z toho důvodu, že v předběžném online hlasování se nacházeli účastníci, kteří v minulosti již debutovali v nějakých skupinách. Tímto jednáním je chtěli vyloučit. Dále se uvádí, že v květnovém hlasování byly hlasy zmanipulovány tak, aby vypadl určitý účastník a místo něj nastoupil jiný. Ve třetím kole, kdy se určovala TOP 20, tento proces dokonce vyměnil dva účastníky.

O členkách IZ*ONE bylo dokonce rozhodnuto ještě předtím, než došlo k samotnému hlasování. Kim Yong Bum a Ahn Joon Young rozhodli o finálové dvanáctce ještě před vysílání finále v srpnu 2018. Stejně jako v případě X1, nechtěli mít ve finálové sestavě určité členky a tak je vyloučili.

Dále je popsáno, že Ahn Joon Young v červnu 2017 změnil pořadí dvou účastníků v Produce 101 Season 2. Účastník, který byl v TOP 11 se propadl a místo něj nastoupil jiný a ten se poté stal člen debutující skupiny WANNA ONE. Kromě toho měl Ahn Joon Young údajně v květnu 2017 změnit pořadí dvou účastníků již v prvním kole, kde se rozhodovalo od TOP 60. Tímto tyto účastníky ze survival pořadu vyloučil a místo nich nastoupili jiní. Tento proces měl provést již v roce 2016, kdy proběhla první řada Produce.

Dne 6. prosince Yonhap News vydalo zprávu odhalující identitu sedmi z osmi obviněných lidí. Mezi těmito osobami jsou PD Ahn Joon Young a Lee, hlavní producent Kim Yong Bum, dva jednatelé Starship Entertainment vystupující jako 'Kim' a 'Kim', bývalý zaměstananec Woollim Entertainment vystupující jako 'Lee' a bývalý zaměstnanec 8D Creative vystupující jako 'Ryu'. Identita posledního obviněného nebyla v této zprávě odhalena.

Společnost 8D Creative vydala prohlášení, že dotyčný Ryu u ní již nepracuje a v minulém roce založil Enfant Terrible Company. Na společnost už tak nemá žádné vazby a žádá, aby v této souvislosti nebyla zmiňována a nedocházelo k šíření nepodložených fám.

Stačilo pár hodin a Yonhap News odhalilo identitu osmého obviněného. Je jím 'Kim' z US Entertainment.
 

ZDROJ: g-enews.com, soompi.com, entertain.naver.com & news.naver.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9