Kdo je vítězem Sign Here a novým umělcem AOMG?

20:00 | 01.11.2019 Xiunka 0
Jay Park prostřednictvím survival pořadu Sign Here hledal nového umělce do svého labelu AOMG. Kdopak se jím stal?
Sign Here
Sign Here FOTO: screenshot z pořadu Sign Here

V první polovině letošního roku se proslýchalo, že si Jay Park skrze survival pořad usmyslel přijat nového umělce, což se následně také potvrdilo. Label AOMG ve spolupráci s MBN Tv Channel pořádali survival pořad Sign Here, který byl ve své podobě unikátem. První survival pořad labelu a navíc se do něj kromě rapperů mohli přihlásit také zpěváci. Fanoušci nejvíce ocenili možnost přihlášení dívek, protože si přejí, aby Hoody nebyla v AOMG a H1GHR MUSIC jediná zástupkyně něžného pohlaví.

Post producentů a porotců zaujali Code Kunst, Woo Wonjae, GRAY, Simon D a Jay Park. V první epizodě jsme mohli sledovat hodnotit kromě zmiňované pětky také jejich padesát přátel, kteří svými hlasy pomáhali soutěžícím. Pojďme se společně zaměřit na některé vystoupení, které jsme mohli sledovat v průběhu deseti epizod.

Myslíte si, že se do Sign Here přihlásili pouze zástupci rapu a zpěvu? Omyl! Yella D působí převážně jako producent. V minulosti produkoval například pro skupinu MONSTA X. Umí ovšem také rapovat, což v první epizodě předvedl na výbornou. Sogumm je zpěvačkou s unikátní barvou hlasu, která se ne všem líbí. Spadá pod Balming Tiger crew. S umělci z AOMG a H1GHR MUSIC se velmi dobře zná. Nedávno například s producentem DJ Wegun a Hoody spolupracovala na skladbě When The rain Stops. Svým vystoupením si vysloužila pochvalu a prošla.

Největším překvapím v prvních dílech pro diváky bylo vystoupení Jong Upa z bývalé skupiny B.A.P. Jong Up ve své upoutávce řekl: „Poprvé jsem debutoval v roce 2012 se skupinou B.A.P a propagoval po sedm let. Myslím si, že minulý rok byl nejtěžší. Nevěděl jsem, co se stane s naší společností nebo se skupinou. Byl to nejasný čas. Bylo to období, které mě přimělo hodně přemýšlet. Je to asi půl roku, co vše skončilo, a já odpočíval po tuto dobu. Upřímně, myslím si že právě procházím velkým mentálním tlakem. Díky existenci B.A.P jsem tam, kde nyní jsem. Toto je poprvé, co dělám tento druh hudby jako sólista. Přijímám tuto výzvu, abych se mohl zlepšit.“ Jong Up vystoupil se svou skladbou Doko. Simon D a Code Kunst jeho vystoupení hodnotili v podstatě pozitivně.

Jay Park na jeho výkon řekl: „Není to dlouho, co propaguješ jako sólista a staráš se o skládání a psaní, takže abych byl upřímný, cítil jsem, že tomu něco dost chybí. Barva zvuku a verše byly rozdílné. Cítil jsem, jako by se neshodovaly a necítil jsem se dobře. Když jsem ale uslyšel tón veršů a několik části, pomyslel jsem si, že je to docela dobré. Když propaguješ se skupinou, mohou členové doplnit to, v čem zaostáváš, ale když vystupuješ sám, tak tvé nedostatky vynikají. Takže, když jsi na pódiu sám, musíš vynaložit více úsilí a pilněji pracovat.“ Jong Up prošel prvním kolem eliminování, ale druhé se mu stalo osudným.

 

Druhé kolo eliminování se neslo v duchu bitev dva proti dvěma. Opět jsme mohli vidět speciální porotce, kterými tentokrát byli YDG, The Quiett, Gummy, Deepflow, SUPERBEE, Uneducated Kid, Nucksal, Way Ched a Dumbfoundead.

Osamari x Seungrae (win) vs MBA x Jong Jup
Niihwa x Maddox (win) vs Hippy was Gipxy x Sogumm
Choi Seohyun / Dooyoung x Dope Doug vs PTC x Sojuboi (win)
Bluewhale x Yella D (win) vs Cherry Core x Cloudybay
Rybo x Meloh (win) vs Blacknine x Syn
Deseti nejlepšími soutěžícími po prvních vyřazováních byli:
1. Meloh se 134 body
2. Part Time Cooks se 131 body
3. Ryno se 120 body
4. Niihwa se 119 body
5. Sojuboi se 118 body
6. Maddox se 113 body
7. Yella D se 100 body
8. Osamari crew s 99 body
9. Seungrae s 97 body
10. Blue Whale s 80 body

Utvořeno bylo dle porotců pět týmů, kdy bylo zachráněno pět soutěžících před vyřazením.
Tým Jay Park - MBA, Meloh, Part Time Cooks
Tým Simon D – Sogumm, Ryno, Yella D
Tým GRAY – Osamari, Blacknine, Niihwa
Tým Code Kunst – Maddox, Choi Seohyun, Seungrae
Tým Woo Wonjae – Sojuboi, Blue Whale, Dope Doug

S týmy producentů přišly také nová pravidla. Každý tým byl hodnocen podle živého vystoupení. Opět jsme mohli vidět rozhodovat speciální porotce, a to v podání ELO, Kirin, Hoody, DJ Wegun a Zion.T. Vítězný tým je uchráněn před eliminací. Zbylé týmy se utkají a z každého bude vyřazen jeden soutěžící.

Jay Park musel stvořit píseň pro mnoho soutěžících, což nebylo zrovna lehké. Ukázal však, proč je CEO AOMG a H1GHR MUSIC a díky skladbě No Gravity byla vyzdvihnuta dovednost každého. Simon D měl před sebou obrovský problém a to začlenit Sogumm, která měla aktivity v US a tím pádem se nezúčastnila všech zkoušek. Nakonec se vše velmi povedlo. GRAY má na svém disku tolik beatů, že nikdo neví, jak se v nich dokáže vyznat. I přesto pro každého soutěžícího ze svého týmu vytvořil nový beat.Code Kunst je nejžádanějším producentem soutěžících v Sign Here. Jeho všestranný tým získal největší ohlas u publika. Woo Wonjae přizval ke spolupráci svého nejlepšího kamaráda, kterým je KHYO, znám také jako Kidoh (bývalý člen XENO-T).

Po eliminaci prostřednictvím týmů porotců přišla na řadu loterie s producenty, kterými byli Juniorchef, Goosebumps, Louis Maul, Holyday, Peejay, DJ Wegun, Ugly Duck, WOOGIE, Way Ched a Toil. Tímto se docílilo, aby ve hře zůstala jen nejlepší šestka soutěžících.

MBA - Goosebumps
Park Time Cooks - Peejay a podílející se Jinho
Osamari – Holyday
Meloh – WOOGIE a podílející se Boi B
Sogumm – Toil a podílející se pH-1
Ryno – Loius Maul a podílející se Coogie
Niihwa – Juniorchef a podílející se SAAY
Choi Seohyun – Way Ched a podílející se Leellamarz a MyunDo
Maddox – DJ Wegun a podílející se Hoody
Umístění:
1. sogumm se 358 body
2. Meloh se 336 body
3. Osamari se 334 body
4. Part TIme Cooks se 325 body
5. MBA se 312 body
6. Maddox se 312 body
7. Choi Seohyun se 310 body
8. Ryno se 297 body
9. Niihwa se 265 body

Před poslední eliminací následovala výzva od umělců konkurenčních labelů. Zapojili se umělci z H1GHR MUSIC, Sony Music, Stoneship, VMC a 8Balltown.

Sogumm vs Sokodomo
Meloh vs Woodie Gochild
Osamari vs Kirin
Part Time Cooks vs QM & Odee
MBA vs Bigone, Neal & EK
Maddox vs OLNL

 
 
 

Po deseti epizodách jsme konečně dorazili do finálové části, do které postoupili Sogumm, Meloh, Maddox a MBA. Epizoda byla nahrána předem, jelikož Jay Park, DJ Wegun, G-Soul a pH-1 jsou momentálně v Evropě v rámci světového turné SEXY 4EVA.

 

Sogumm získala 265 bodů, Meloh 172, Maddox 262 a MBA 232. Vítězkou Sign Here se stala Sogumm a tím zároveň i novou umělkyní spadající pod AOMG. Hip hip hurá, Hoody už není jediná žena v AOMG a H1GHR MUSIC.


Gratulujeme!


ZDROJ: pořad Sign Here


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9