Ang Lee získal druhého režijního Oscara za "Life of Pi"

17:51 | 25.02.2013 Mei 1
Taiwanský režisér Ang Lee získal v neděli svého již druhého Oscara za nejlepší režii a to za film "Life of Pi" (česky: Pi a jeho život).
Ang Lee s Oscarem
Ang Lee s Oscarem FOTO: facebook.com/leehom
"Life of Pi" je dobrodružný román o indickém chlapci, který přežije ztroskotání lodi a uvízne v záchranném člunu s Tygrem bengálským.
 
Film byl nominován na 11 Oscarů včetně Nejlepšího obrazu a také vyhrál v kategorii Kinematografie, Originální výsledek a Vizuální efekty. Ve filmu si zahrál nováček Suraj Sharma . Snímek byl kritiky chválen pro schopnost Leeho přimět komplexní knihu k životu.
 
„Děkuji filmový bože,“ řekl Lee k velkému smíchu ozývajícímu se z publika.
 
„Opravdu se s tímto potřebuji podělit se všemi 3000 – s každým, kdo se mnou pracoval na
Life of Pi."
 
Lee svého prvního režijního Oscara vyhrál ve svých 58 letech, v roce 2006, za režii "Brokeback Mountain" (česky: Zkrocená hora), což byl příběh o složitém milostného vztahu mezi dvěma muži.
 
Začal s režií čínských filmů a za svou rozmanitou kariéru jich natočil 13. Jeho čínský film "Tygr a drak" získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film a byl překvapením v celosvětovém prodeji vstupenek za 213.5 milionů dolarů.
 
Do pozornosti Hollywoodu se Ang Lee dostal po režii tří čínsky mluvených filmů včetně "The Wedding Banquet" z roku 1993, který byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.
 
"Life of Pi" je o mladíkovi, jehož rodina se utopí v obří lodi a Pi je pak povětšinu filmu na záchranném člunu uprostřed Pacifiku a na palubě má také tygra. Lee ve filmu sáhl po speciálních efektech a digitálním tygrovi. Oceánské scény byly točeny v 6,4 milionů litrové nádrži.
 
Filmový recenzent a kritik Roger Ebert dal filmu 4 ze 4 hvězdiček.


ZDROJ: sina.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
48,9%
Japonsko
38,3%
Vietnam
4,7%
Thajsko
2,7%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,7%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9