Korejský režisér frustrovaný hollywoodským systémem

12:37 | 16.02.2013 Peťul_TripleS 0
Režisér filmu The Last Stand (Konečná), Kim Jee Woon říká, že Hollywood nemusí být to pravé ořechové pro korejské filmaře.
Režisér Kim Jee Woon
Režisér Kim Jee Woon FOTO: lexpress.fr
Zdá se, že první vpád do Hollywoodu nebyl pro slavného režiséra Kima Jee Woona tak snadný.

„Hollywood nemusí být tak dobrý pro (korejské) filmaře,“ řekl ve středu režisér Kim Jee Woon po tiskové premiéře jeho prvního hollywoodského filmu The Last Stand v Soulu.

Kim Jee Woon, proslavený díky hororu A Tale of Two Sisters (2003) a thrilleru I Saw the Devil (2010), je zpátky s třicetimilionovým anglicky mluveným filmem v čele s Arnoldem Schwarzeneggerem.

„Režie akčního filmu v USA byla 'osamělá' a 'extrémně náročná' hlavně proto, že jsem tvrdě pracoval, abych si zvykl na hollywoodský systém natáčení,“ uvedl.

Na rozdíl od korejského filmového průmyslu, ve kterém režiséři mají hlavní rozhodovací moc při natáčení filmu, v Hollywoodu musel korejský režisér přesvědčovat všechny na natáčení, včetně producenta a herců, když chtěl provést změny v původních plánech, které byly dokončeny ještě během před-produkce.

„Často mě napadá hodně dobrých nápadů při natáčení scén,“ řekl. „Ale bylo velmi obtížné použít některé z těchto myšlenek ve filmu nebo zkusit spontánně něco nového, protože se musí dostat od osazenstva souhlas, pokud chcete provést změny v již dokončeném plánu filmování.“

„Každý jednotlivý detail je už sjednaný. Ačkoli cítíte, že byste opravdu potřebovali scénu natočit znovu, musíte přestat, když vám vyprší čas,“ pokračoval. „Každý prostě okamžitě přestane, když je čas na oběd.“


Scéna z filmu Konečná

Práce s asistenty režisérů byl také zcela nový zážitek v Hollywoodu.

„V Koreji je jejich úkolem pochopit představu režiséra a udělat všechno, co je zapotřebí, aby se to stalo skutečností,“ řekl. „V Hollywoodu je jejich úkolem řídit rozvrh natáčení, logistiku produkce a zajistit, že se vše stihne včas.“

Blížící se film je o americkém šerifovi (zahrál si ho Schwarzenegger), který pracuje v malém a ospalém pohraničním městečku, do kterého se dostane uprchlý nebezpečný boss mexické mafie, na kterého je i FBI krátká.

„Schwarzenegger je ikona,“ potvrdil režisér. „Je americkým akčním hrdinou. Ale chtěl jsem, aby šerif byl starší, otcovskou postavou a který se vrátil do svého rodného města poté, co tvrdě pracoval mnoho let, aby si dopřál klidný a pomalejší život. Chtěl jsem vytvořit realistický portrét stárnoucího muže, který bojuje svou poslední bitvu, namísto perfektního hrdiny. Tento film se podařil, protože Schwarzenegger byl spokojený s tímto nápadem už na první schůzce, kterou jsme měli v jeho okouzlujícím domě.“

CJ Entertainment uvedla, že film The Last Stand (Konečná) bude k vidění v místních kinech od 21. února.


FOTO: art.ihned.cz
ZDROJ:
koreaherald.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9