ASIE MÁ TALENT!

16:00 | 09.04.2015 Mei 17
V Asii se v březnu začala vysílat úplně první série "Got Talent", která se vztahuje na celý kontinent. Asia's Got Talent se účastní 15 asijských zemí.
Asia′s Got Talent
Asia′s Got Talent FOTO: axn-asia.com
Asia's Got Talent je úplně první vydání celosvětově známé a největší talentové show „Got Talent“, která se vztahuje na celý kontinent. Soutěže se účastní 15 asijských zemí (Hongkong je v soutěži počítán jako samostatná země, pozn. red.).
 
Výjimečnými jsou v této soutěži i porotci. Jedním z nich je držitel ceny Grammy hudebník David Foster, další členkou je britská zpěvačka Melanie C, kterou můžete znát z legendární dívčí skupiny Spice Girls. Další dva porotci jsou konečně z Asie. Indonéská rocková ikona Anggun, která už má praxi z druhé sezóny indonéského talentu, a populární taiwanský zpěvák a herec narozený v USA Vanness Wu. Moderátory celé show jsou Marc Nelson a Rovilson Fernandez.Semifinále a finále se bude konat v ikonickém hotelu Marina Bay Sands v Singapuru. Vítěz získá kontrakt s agenturou, živě vystoupí v Marina Bay Sands a získá také 100 000 amerických dolarů.
 
Asia's Got Talent je 63. verzí „Got Talent“, který získal v roce 2014 cenu Guinessovy knihy rekordů za nejúspěšnější televizní reality formát. Práva na show „Got Talent“ jsou ve vlastnictví FremantleMedia a Syco Entertainment, jehož šéfem je nejznámější talentový porotce Simon Cowell.
 
Asia's Got Talent se začala vysílat 12. března 2015 na kanále AXN Asia. Soutěž je vysílána ve 20 asijských zemích.Soutěžící měli možnost přijet na casting do Singapuru, Malajsie, na Taiwan nebo na Filipíny. Ty se konaly v září a říjnu 2014. Ostatní mohli poslat videa prostřednictvím internetu. Poté v lednu 2015 v Pinewood Iskandar Malaysia Studios v malajském Johoru následovalo několik dní konkurzů před porotci s živým publikem. Ty jsou postupně promítány v prvních 5 epizodách.
 
Každý porotce má kromě „vyhazovacího“ bzučáku také tzv. zlatý bzučák, který smí použít jednou během konkurzů. Když ho některý z porotců použije, pošle tím soutěžícího rovnou do semifinále. Vanness Wu ho použil u japonské skupiny poppin tanečníků Time Machine, Melanie C zase u čínského akrobatického tanečního páru Gao Lin a Liu Xin, a Anggun u filipínské stínoherní skupiny El Gamma PenumbraFoster byl posledním zbývajícím porotcem, který ještě tento zlatý bzučák nepoužil. Tedy až do posledního konkurzu, kdy jím poslal do semifinále zpěvačku Gerphil G. Flores.

Asia's Got Talent probíhá převážně v angličtině.


Zeměmi, které se Asia's Got Talent účastní, jsou:

Čína, Hongkong, Filipíny, Indie, Jižní Korea, Indonésie, Thajsko, Myanmar, Vietnam, Japonsko, Malaysie, Mongolsko, Singapur, Srí Lanka, Taiwan.
(Posledních 6 jmenovaných zemí ještě nikdy nemělo svůj individuální „Got Talent“.)
 
Soutěž můžete sledovat na webových stránkách AXN Asia, na facebooku a na YouTube.FOTO: ​facebook.com/asiasgottalent

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9