Jak jde čas s Jang Geun Sukem

17:16 | 22.01.2013 Eunka 6
Jang Geun Suk natočil během posledních let spoustu filmů a seriálů. Sám si vybral deset z nich, aby nám je přiblížil a my si na ně společně s ním zavzpomínali.
Jang Geun Suk
Jang Geun Suk FOTO: annoii.at.webry.info
Populární herec natáčí již od dětství. Za tu řadu let nasbíral mnoho zkušeností a zážitků. Také se v herectví zdokonalil a dosáhl neskutečných úspěchů. Jak vidí sám sebe během času? A co pro něj znamenají jeho role? To se dozvíme díky seriálům a filmům, které si sám vybral.

1. Hwang Jin Yi


Tohle drama jste si vybral jako první? Co vás na něm fascinuje?
Tenhle seriál mě motivoval. Obecně řečeno, když někdo začne kariéru jako dětský herec, nemá to jednoduché. Lidé nevědí, co od takového herce očekávat. Pokud chcete dál hrát, musíte se této nálepky zbavit. Ale nemůžete to udělat sami. Teprve, když ukážete nějaký pokrok, můžete být uznán jako kvalifikovaný herec. Nebylo snadné získat práci v tomto seriálu. Ale pomohlo mi to udělat první krok na cestě za opravdovým dospělým herectvím. V té době mi bylo dvacet a na výběr toho moc nebylo. Na roli jsem se velmi pečlivě a aktivně připravoval. Udělal jsem všechno, co jsem mohl udělat. Proto je také moje postava Kim Eun Ho stále živá.

A co jste se tehdy jako herec a jako Geun Suk naučil?
Měl jsem možnost vymanit se ze stínu dětského herce a projevit se jako dospělý. V té době jsem zažil hodně trápení. Zažíval jsem bolestivý rozchod s přítelkyní. Ty emoce jsem pak vložil do té role. Díky tomu se mi podařilo vyjádřit skutečné pocity bez přetvářky. Pro herce je taková zkušenost přínosem. Tehdy jsem to poprvé pochopil.

Litoval jste něčeho?
V té době jsem myslel, že moje srdce nenalezne žádné místo k odpočinku, a tak jsem se ponořil do hraní. Dal jsem do toho všechno. A čeho bych měl litovat? Možná toho, že moje postava tak brzy zemřela. Přál jsem si, aby Eun Ho mohl žít déle a Hwang Jin Yi chránit.

Který part se vám vryl do paměti?
Před smrtí Eun Ho řekl: "Nelituji toho, že můj život je kratší, než život ostatních..." Mluvil tváří v tvář smrti. Byl tak bezmocný. Dodnes si to pamatuji. Stále to cítím ve svém srdci.

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto seriálu?
Cítil bych se jako Jang Geun Suk z těch dnů. Jediný, kdo by to mohl hrát s nejvážnějšími úmysly. Pokud bych mohl v tomto seriálu hrát znovu, byla by to pro mě velká motivace.

Na kterou scénu nezapomenete?
Na scénu, kdy Hwang Jin Yi padala a já ji zadržel a měl ji políbit. Režisér tehdy říkal, že jsem vypadal jak zdrogovaný. Prý ten můj výraz... Pak mě tím pořád škádlil. Když si tu scénu vybavím, musím se smát. 

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto seriálu?
Ve srovnání s jinými seriály jsem se soustředil hlavně na hraní. Na nic jiného jsem v té době nemyslel. Bylo to dáno i tím rozchodem s přítelkyní. A tuto zkušenost jsem v tom drama uplatnil.

Co tedy pro vás znamená "Hwang Jin Yi"?
V té době bylo moje herectví nevyzrálé. V tomto seriálu sice nehraji dokonale, ale zato s obrovskou chutí.

2. Hong Gil Dong


A proč jste jako další vybral tohle TV drama?
Kvůli postavě Chang Hwi a žánru moderního tradičního drama. Bylo to něco nového. Mnozí lidé se obávali, zda to pro mě není příliš brzy, ale já se nedal zadržet. Vždycky jsem měl rád nové věci. A netřeba říkat, že postava, kterou jsem hrál, byla opravdu atraktivní.

Co jste se tehdy jako herec a jako Geun Suk naučil?
Naučil jsem se různé způsoby, jak analyzovat postavu. V historických seriálech jsou pevně dané účesy i kostýmy. A tak jsem se soustředil nejen na hraní postavy, ale i na to, jak působí vizuálně. Naučil jsem se rozšířit své herectví. A byl to právě můj nápad použít oční linky a změnit účes. Myslel jsem si, že to bude zajímavé a jiné.

Litoval jste něčeho?
Většina scén se točila na venkově v horách. A byla tam hrozná zima. Byl jsem vyčerpaný a musel jsem pořád přejíždět z jednoho místa na druhé. Uvědomil jsem si, že nestačí jen herecké schopnosti, ale také dostatek fyzických sil. Bylo pěkné, že jsem mohl hrát zajímavou roli, ale natáčení jsem si příliš neužil.

Který part se vám vryl do paměti?
"Zabij!" Tahle krátká věta. Bylo tam mnoho krátkých vět. Některé věty byly prostě příliš dlouhé a jiné zase příliš krátké. A ty kratší bývají mnohdy mnohem obtížnější. 

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto seriálu?
Nezaměřoval bych se pouze na herectví, ale využil bych více vizuálních efektů.

Na kterou scénu nezapomenete?
Když byl hrdina smutný a plný prázdnoty. Bylo to poprvé, kdy jsem hrál něco takového.

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto seriálu?
Neměl jsem tam zas tolik scén, ale pracoval jsem velmi tvrdě. Naštěstí jsem díky této roli dostal dobré hodnocení a získal tak další práci.

Co tedy pro vás znamená "Hong Gil Dong"?
Hodně jsem trpěl, ale nepoložilo mě to. Konečně jsem se dočkal úspěchu. Tohle drama ukazuje jak světlou, tak i temnou stránku Geun Suka.

3. Beethoven Virus


Proč jste si vybral tento seriál?
Být slavným maestrem. Této role nemám proč litovat. Také jsem se kvůli ní nechal ostříhat na krátko, abych působil mužněji.

A co jste se tehdy jako herec a jako Geun Suk naučil?
Zjistil jsem, že nemusím hrát jen pěkné chlapce, ale i dospělé muže. Předtím mě všichni měli za hubeného a krásného hocha, ale tady jsem chtěl vypadat jako muž. A také jsem mohl pracovat s vynikajícím hercem Kim Myung Minem. Myslím, že jsem si s tou rolí poradil celkem dobře.

Litoval jste něčeho?
Obecně platí, že bolesti narůstají pomalu a my je musíme i pomalu přijímat. A já se obávám, že jsem trochu spěchal. Chtěl jsem rychle dospět. Ostříhal jsem se, neholil se a mluvil hlubším hlasem. Ale bylo mi jen 23 let. Proč jsem nosil oblečení, které se k mému věku nehodí? Možná jsem jen bojoval s časem. 

Který part se vám vryl do paměti?
"Jsem dirigent!" V té scéně jsem mohl ukázat své charisma. Vypadal jsem přece jako opravdový dirigent... nebo ne?

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto seriálu?
Tak to bych mohl hrát roli, kterou hrál Kim Myung Min. A každopádně bych ji chtěl hrát uvolněně.

Na kterou scénu nezapomenete?
Na scénu s orchestrem v parku. Byla tam příjemná atmosféra a hrálo se mi hezky volně.

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto seriálu?
Měl jsem vysoké ambice, tak jsem tvrdě pracoval. Snažil jsem se hrát co nejlépe. Většina lidí se soustředila na herectví Kim Myung Mina, což bylo pochopitelné, ale přesto si myslím, že jim neušla ani moje snaha. Místo toho, abych hodil ručník do ringu, tak jsem vydržel až do konce. Teď vím, že napětí má v seriálu svůj smysl. Ale byl jsem i příliš mladý a trošku osamělý.

Co tedy pro vás znamená "Beethoven Virus"?
Bylo to kapku smutné a osamělé. Snažil jsem se každou scénu hrát s pocitem naléhavosti.

4. You’re Beautiful


Proč jste si vybral tento seriál?
Myslel jsem si, že v tom drama vyjádřím svoje běžné každodenní pocity. Hrát umělce bylo zajímavé již v "Beethoven Virus". Ale postava byla zase jiná a pro mě nová. Byl jsem trochu nervózní, ale pomyslel jsem si, že bych to mohl dokázat zahrát. Takové myšlenky mi to usnadnily.

A co jste se tehdy jako herec a jako Geun Suk naučil?
Tento seriál mě proslavil. A také jsem dostal hlavní roli. Pro některé kolegy to naopak byla jejich první role. Já se jako hlavní herec musel postavit do čela. V té době jsem předstíral, že jsem v osobním životě zralý a dospělý. Ale v seriálu jsem ukázal své skutečné já. Tady jsem si uvědomil provázanost mezi hereckým uměním herce a jeho věkem. A také v tomto seriálu uvidíte Geun Suka co nejvíce přirozeného.

Litoval jste něčeho?
Ne, nemám čeho litovat. Byl jsem velmi spokojen a dosud jsem za tento seriál vděčný.

Který part se vám vryl do paměti?
Vzpomínám na scénu, kdy Tae Kyung odhalí své city Go Mi Nam. Měl jsem říct: "Nenechám tě samotnou," ale měl jsem to říct vztekle. 

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto seriálu?
Nechci toto drama brát příliš vážně. A bylo by dobré, kdyby se v tom případě na něm podíleli ti, co v něm účinkovali. Je to zatím moje nejpříjemnější práce. A příště bych to chtěl cítit stejně.

Na kterou scénu nezapomenete?
Tae Kyung je alergický na mořské tvory, takže nemůže jíst krevety. Ale jeho máma na to zapomněla a nechala je naservírovat. A já pak musel zvracet. Byl jsem hrdý na to, že se mi to podařilo zahrát tak přesvědčivě.

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto seriálu?
Opravdu jsem si to užil. Snažil jsem se ukázat své pravé já. Shodil jsem ze sebe břímě dospělosti a hrál jsem přirozeně a uvolněně.

Co tedy pro vás znamená "You’re Beautiful"?
V tomto seriálu mě můžete vidět takového, jaký v podstatě jsem.

5. Mary Stayed Out All Night 


Proč zrovna "Mary Stayed Out All Night"?
Líbil se mi životní styl a svobodný duch hlavního hrdiny. Chtěl jsem zažít takový život alespoň v seriálu. Hrdina se chová volně a nespoutaně všude, kam vkročí. To upoutalo mou zvědavost.

A co jste se tehdy jako herec a jako Geun Suk naučil?
Spřátelil jsem se s hudebním producentem seriálu a vídáme se dodnes. Společně pracujeme a rozumíme si. Nemusíme ani promluvit a už víme, co si který z nás myslí. 

Litoval jste něčeho?
Na začátku byl charakter Kang Moo Kyula jasně daný, ale postupem času se stával nestabilním. Bylo to, jako kdybych se ztratil někde, kde už to znám. 

Který part se vám vryl do paměti?
"Ty jsi tak roztomilá." Vlastně si nepamatuji pomalu ani jeden part, ale tenhle jsem říkal často a ženy ho rády slyší. 

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto seriálu?
Hrdina je zpěvák indie kapely, takže by měl být přímý a svobodný. Chtěl bych uchopit postavu, jako by byla skutečná. Pokud je ošklivá, ať je tedy ošklivá. A když jde o humor, tak se snažím, aby to bylo ze scény znát.

Na kterou scénu nezapomenete?
Na tu, kdy jsem byl s Mary v Namisum. Vždycky jsem tam chtěl vzít svoji přítelkyni a najednou jsem tam byl s herečkou ze seriálu. Myslel jsem, že to nezvládnu. Nevím proč jsem si to myslel... samozřejmě, že jsem to nakonec zvládl. 

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto seriálu?
Měl tam zatím ty nejdelší vlasy. A také ukázal, jak se umí třást zimou. Zazpíval si tam opravdu ze srdce a motivovalo ho to, aby se více zaměřil na hudbu.

Co tedy pro vás tedy znamená "Mary Stayed Out All Night"?
Touhu po hudbě a zpívání.

6. Love Rain


Proč jste si vybral tento seriál? 
Láska je jediným tématem tohoto příběhu. Čekal jsem, že mě tento seriál ukáže v jiném obraze. Že se budu smát i plakat pro lásku. Ti, kteří si myslí, že jsem roztomilý nebo trendy, mě poznají i jinak. Což neznělo špatně.

A co jste se tehdy jako herec a jako Geun Suk naučil?
Naučil jsem se, že ne všechno na světě vyjde podle vašich představ. To je důvod, proč musíte věci vždy pečlivě zvážit.

Litoval jste něčeho?
V té době jsem nebyl psychicky v pohodě. Takže jsem neměl čas navazovat vztahy a soustředil jsem se jen na hraní.

Který part se vám vryl do paměti?
Tohle není seriál, kde by stačilo vyzdvihnout jen jeden part. Celý příběh je prostě kompaktní.

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto seriálu?
Pokud by se tak stalo, musel by být seriál více propracovaný. Obávám se, že originál byl dost jednoduchý a to odradilo diváky. Po takových deseti letech by mohl být ideální čas na předělávku. Chtěl bych vyjádřit trendy té doby.

Na kterou scénu nezapomenete?
Hokkaido a strašná zima. Ani jsem nemohl mluvit. Snažil jsem se ze svého těla vydolovat veškerou bolest, abych mohl říct pár smutných slov.

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto seriálu?
Bojoval jsem sám se sebou a snažil se vydržet až do konce. Nechtěl jsem ztratit sám sebe a zoufale jsem se držel zuby nehty. Uvidíte smutek Geun Suka, který se dá jen těžko popsat slovy.

Co tedy pro vás znamená "Love Rain"?
Bylo to drama, kde jsem neúnavně myslel na někoho jiného.

7. The Happy Life


Proč jste si vybral tento film?
I já jsem byl rocker a mám rád rockovou hudbu. Svoboda, vztek a vzpoura... všichni jsme tím byli ovlivněni.

A co jste se tehdy jako herec a jako Jang Geun Suk naučil?
Naučil mě, jak si užívat život. Také jsem pochopil důvod, proč jsem herec. Byl jsem k smrti šťastný! Užíval jsem si hraní a naučil se sehrát se s ostatními.

Litoval jste něčeho?
Tady opravdu nebylo čeho. Všechno bylo skvělé.

Který part se vám vryl do paměti?
"Budu zpívat až do konce!" To říká o filmu vše.

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto filmu?
To už bych nechtěl hrát syna, ale otce. Kdybych mohl znovu hrát v takovém filmu, tak byl bych šťastný.

Na kterou scénu nezapomenete?
Dělal jsem hudbu se staršími herci. V té scéně se snoubila harmonie s disharmonií. Pokaždé jsme hráli na jiném místě, ale stejnou muziku. Bylo to vždycky jiné. Mohli jste tam vidět různé způsoby vyjádření: boj, radost, nadšení.

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto filmu?
Milý, ale charismatický. Kvůli tomu filmu jsem se zase nechal ostříhat a musel jsem ihned začít točit, abych si na to zvykl. Na place byl prostor k hraní a učení. To byl pro mě můj šťastný život.

Co tedy pro vás znamená "The Happy Life"?
Sen noci svatojánské, do kterého bych se chtěl vrátit.

8. Crazy Waiting

 
Proč jste si vybral tento film?
Kvůli vojenské službě. O tohle téma mají v Koreji zájem nejen muži, ale i ženy. Proto mě to přitahovalo. Byl jsem z toho nervózní, ale bylo to velmi zajímavé. V takovém druhu filmu jsem hrál poprvé.

A co jste se tehdy jako herec a jako Jang Geun Suk naučil?
Ve skutečnosti jsem neměl mnoho scén s kolegy. Ale dalo mi hodně práce naučit se všechny ty dialogy.

Litoval jste něčeho?
Takový souhrnný film má své klady i zápory. Je to docela stresující vidět vzestup i závěr filmu v tak omezeném čase. Když na nějakou část příliš tlačíte, oslabí se. Je náročné zvládnout uspokojivě všechny oblasti.

Který part se vám vryl do paměti?
"Pojďme se vzít." Poprvé v životě jsem řekl tuhle větu. Byla to zajímavá zkušenost někoho požádat o ruku. Samozřejmě, že to bylo jen zahrané. (směje se)

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto filmu?
Ukázal bych sám sebe jako dospělého a ne jako dítě. Rád bych to zahrál víc detailně.

Na kterou scénu nezapomenete?
Moje první postelová scéna. Sice jsem si musel sundat jen vršek, ale stejně to byla postelová scéna. Všechny pohyby byly předem naplánovány. Bylo těžké používat takto svoje tělo.

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto filmu?
Chtěl jsem tam být za mladého, hravého a inteligentního muže. Také jsem chtěl ukázat, že se bavím.

Co tedy pro vás znamená "Crazy Waiting"?
Doba, kdy jsem chtěl vstoupit do dospělého světa.

9. The Case of Itaewon Homicide


Proč jste si vybral tento film?
Silná zvědavost. Příběh byl natočen podle skutečné události. Hrál jsem mladíka obviněného z vraždy. Pro diváky to mělo být napínavé. Snažil jsem se to zahrát tak dokonale, jak to nejlépe šlo. Bylo nutné osvojit si herecké dovednosti. Myslel jsem, že by to mohla být dobrá šance. 

Co jste se tehdy jako herec a jako Jang Geun Suk naučil?
Lidi mě do té doby znali jako miloučkého herce. A proto všechny překvapilo, že jsem si vybral tento film. Bylo to pro mě zajímavé. Bylo zvláštní ukázat publiku, že mohu být i úplně jiný.

Litoval jste něčeho?
Jako herec jsem dostal příležitost k rozmanitosti. Myslím, že jsem hodně získal.

Který part se vám vryl do paměti?
"Pojď se mnou, ukážu ti něco zajímavého."

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto filmu?
Rozhodně bych rád dělal na něčem podobném. Chtěl bych také vědět, jak bych to za deset let zahrál. Ukázal bych se více jako vrah nebo bych lidi uváděl jen v zmatek... To bych chtěl vědět.

Na kterou scénu nezapomenete?
Musím říct, že poslední scéna byla velmi vzrušující. Podezřelý odešel od státního zástupce s úšklebkem. "Jsem zločinec, nebo ne?" Líbilo se mi udržovat diváky v napětí.  

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto filmu?
Předtím jsem měl ve zvyku dívat se do zrcadla, abych viděl, jak se tvářím, když hraju. U tohoto filmu jsem pochopil, že to není nutné. Také jsem se zaměřil na scénář a jeho části. Šlo mi hodně o pocity. Herci by se neměli soustředit na to, jak vypadají, ale na to, jak hrají.

Co tedy pro vás znamená "The Case of Itaewon Homicide"?
To, že jsem se vyklubal ze skořápky.

10. You’re My Pet


Proč jste si vybral tento film?
Myslel jsem si, že by to mohla být moje poslední roztomilá role. Chtěl jsem ukázat své vlastní já.

Co jste se tehdy jako herec a jako Jang Geun Suk naučil?
Snažil jsem se napsané postavě vdechnout svou duši. Díky tomu jsem dostal pochvalu. Prý tu roli nemohl zahrát nikdo jiný lépe než já. To je pro herce největší ocenění. Vlastně je docela těžké sloučit charakter postavy se svou skutečnou povahou. 

Litoval jste něčeho?
Ponecháme-li stranou kritiku a nízké prodeje vstupenek... tak nevím, co jsem mohl ztratit. Hrál jsem tu roli nejlépe, jak jsem v té chvíli mohl a nemám čeho litovat. 

Který part se vám vryl do paměti?
"Kromě prsou jsem se ničeho nedotkl." Ve skutečnosti jsem se neměl dotknout vůbec ničeho. Ale když to vyšlo v traileru, všichni se smáli. Byla to takové nevinné, ale ukazuje to hodně o mé postavě.

A kdyby došlo za 10 let k předělávce tohoto filmu?
Tohle bych už za deset let nenatočil. Těžko bych dokázal být tak sladký. I když kdo ví, jak na tom budou mé herecké schopnosti po deseti letech.

Na kterou scénu nezapomenete?
Na scénu s mými eels (fanoušci Jang Geun Suka). Trvala hrozně dlouho a mně jich bylo vážně líto. Ale nakonec jsem byl spokojen, že tam mohli být. 

Jaký byl Jang Geun Suk jako herec v tomto filmu?
V téhle roli jsem to byl zase já. Asi jako v seriálu "You’re Beautiful". Domácí mazlíček v tomto filmu mi byl tak podobný, že jsem to dokázal věrohodně zahrát. Je krásné, když můžete takhle hrát. Jednoduše a uvolněně.

Co tedy pro vás znamená "You're My Pet"?
Ve srovnání s jinými rolemi jsem si to užil. Moc jsem se u toho bavil. A odráží to reálného Geun Suka v 25 letech.


ZDROJ: jangkeunsukforever.com
FOTO: vingle.net, 1.bp.blogspot.com
FOTO: crunchyroll.com, topicstock.pantip.com
FOTO: 2.bp.blogspot.com, rs.sinahk.net
FOTO: bloggang.com, hancinema.net
FOTO: dramacrazy.net, cfile227.uf.daum.net


 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9