Shark [Recenze]

17:00 | 14.10.2014 Ari Yu 3
Drama se vysílalo v roce 2013. Je jedno z těch delších a má celkem slušné hodnocení. Jestli stojí za podívání, o tom v článku.
Shark
Shark FOTO: en.korea.com
Drama můžete najít pod názvem Don't Look Back: The Legend of Orpheus či Shark. V hangulu 상어 (Sangeo). Bylo vysíláno na KBS2 od května do června 2013. Nějaké průvodní info můžete najít zde. Drama má 20 epizod, což není zas až tak málo.

Obsazení: Kim Nam Gil, Son Ye Jin, Ha Seok Jin, Lee Ha Nui, Lee Hyuk Soo...

Vzhledem k obsazení hlavní role a její povaze by vám seriál mohl zpočátku připomínat drama Bad Guy (já jsem se tohohle dojmu nemohl zprostit poměrně dlouho). 

Budu se snažit předejít spoilerům a děj jen tak nastíním.

Seriál začíná současností, ovšem velmi rychle se vrací do minulosti, aby divák věděl, o co vůbec běží. Mladý Han Yi Soo se dostává do nové školy, do nového domu k zámožné rodině, u které je jeho otec řidičem, aby zde mohl v poklidu žít s taťkou a sestřičkou. Seznamuje se s Jo Hae Woo, což je jen tak mimochodem vnučka hlavy zmíněné rodiny. Dědeček je velmi vlivným mužem, a jak už to tak bývá, vlivní potřebují občas zametat pod kobereček. Drobky se tam vejdou. Občas i větší kusy jídla. Ale co je moc, to je moc. Ačkoli Jo Sang Kook (dědeček) má na své straně strážce zákona, nájemné vrahy a vůbec všechny, kteří mají rádi peníze anebo svůj holý život, udělá mrtvoly z lidí, z kterých je možná dělat neměl. Takoví kostlivci ve skříni se pak moc rádi vracejí, aby zúčtovali.

Všechno začne dokumentem o pravé nátuře a původu Jo Sang Kooka. I když by všichni, kdo o dokumentu věděli, měli být mrtví, všichni úplně tak mrtví nejsou. Alespoň ne fyzicky. A tak se zase posouváme o dvanáct let vpřed (abychom pokračovali, kde jsme v prvním díle začali) a teprve se začínají dít věci.

Na scéně se objevuje Kim Joon (Kim Nam Gil), nástupce ředitele velkého hotelového šéfa z Japonska. Cíl je jasný: zničit Jo Sang Kooka. Nenápadně. Po kouskách. Jo Hae Woo, která se mezitím stala prokurátorkou, se brzy dovtípí, s kým má tu čest. Han Yi Soo vstal z mrtvých. A tak se všechno zamotává a všichni se snaží usvědčit dědečka a jsou další mrtví a pološílení. Lidi trpí morálními dilematy, vzdávají se svých postů, milují nesprávné lidi a tak vůbec je to celé zamotané.Sami uznáte, že dvacetidílný seriál proklátý intrikami vám dost dobře nemůžu popisovat. Tudíž se rovnou přesunu k tomu, co mám na srdci. 

Dvacet je opravdu moc. Stačilo by patnáct a bylo by to tak akorát. Kolem patnáctého dílu mi už docházely síly na všechno, a ačkoli se stále něco dělo, už to bylo takové nanicovaté a natahované a vůbec moc dlouhé. Naproti tomu závěr se odehrál během asi pěti minut a nebylo z něj patrné téměř nic. Čili to, co mělo být vyřešeno, vyšumělo do prázdna. Charaktery taky vyšuměly nebo umřely anebo dělaly samé zbytečné věci (věnovat vypouštění dřevěného žraloka minuty ve stopáži je totiž určitě důležitější než něco vysvětlit nebo dotáhnout do konce).

První část "před dvanácti lety" byla velmi koukatelná a charaktery v podstatě zlaté, plné ideálů a odhodlání. V části "po dvanácti letech" byl sem tam úsměvný moment (o tyto se postaral především Kim Dong Soo svými hereckými kreacemi), pár roztomilých chvil s Lee Soo Hyukem (ten chlap předvádí catwalk i v seriálu, považte!) a pár excelentních hereckých výkonů Kim Kyu Cheola (syn dědečka, otec Hae Woo). Také detektiv Bang Jin, kterého si zahrál Park Won Sang, je vážně sympatická postava.Měl jsem za to, že drama vřele doporučím (hlavně se na něj nedívejte zároveň s Bad Guy nebo v krátkém časovém odstupu), ale konec mě velmi nedojal, ba mě i zklamal, a proto tentokrát dávám ** z pěti. Scénáristi by si jednou měli uvědomit, že konec zanechá v divákovi rozhodující dojem, a mohli by si na něm dát pro jednou záležet.
FOTO: hancinema.net, dramafever.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9