Redaktoři AsianStyle doporučují seriály

19:00 | 22.04.2014 Kwietitze 19
Zeptala jsem se redaktorů AsianStyle, jaké seriály je v poslední době zaujaly natolik, že by je doporučili čtenářům. Pojďte se podívat, co sledujeme a co podle nás stojí za vidění!
Legend of Zhen Huan
Legend of Zhen Huan FOTO: nanliaunia.wordpress.com

Zíza (ČSFD): Just You - Bylo to milé, roztomilé a plné pozitivní energie. Při sledování jsem se culila a užívala si to jako ta nejposlednější puberťačka. Hlavní hrdinka je fajn, hlavní hrdina je pohledný, má na hlavě skákací rampu a je skvěle zahraný, zbytek posádky není jen do počtu. Velmi dobře koukatelné. Nagareboshi - Takenouči a Ueto jsou skvělý pár - sluší a šlape jim to spolu jedna báseň. Navíc se tu vyhýbáme všem možným klišé, které bychom mohli vidět ve středoškolských romancích (nebo některých korejských dramatech, kde hlavní postavy jsou ve stejném věku), takže to mě velmi potěšilo. Takže pokud máte chuť na takový slice of life, dospělou romantiku, medúzy a příběh, kterému cesta neškobrtá, a kde je velmi pěkná píseň, Nagareboshi by mohlo být to pravé ořechové. Itazura na Kiss - Pamatuju si chvíle, když se seriál rozjížděl... týdně jsem si dávala po díle a bylo to krásné, protože mi to vždy prozářilo den a já se culila jak sluníčko na hnoji. Pak začaly slabší díly (i tak od nich člověk dokázal odejít s pozitivním pocitem) a ještě dál začaly díly, u kterých by se cíťa za slzy stydět nemusel, pokud by se vžil do Kotoko, Kiníka i Naokiho. Pro mě tohle byla nejlepší verze InK. Neodsuzujte to hned, na první pohled to není vidět, ale ten příběh je geniální! Ale abych jen nechválila... někdy scény byly nudné, protahované, kiksy Kotoko zbytečně moc trapné, kameře to také občas ujelo. Ale i tak mě to ze začátku nabíjelo pozitivní energií, kterou jsem v té době velmi potřebovala. Hoshi no Kinka - Konečně si to můžeme přiznat, v 90. letech bylo Japonsko plné psychopatů a sociopatů, ale naštěstí i hodných lidí. Je to melodrama, a ačkoliv jim moc nefandím, tohle bylo docela srdcervoucí a já se nechala trochu trápit (ale není to tak, že bych u toho bulela, prostě jen některé scény fakt zabolely). Pokud se chcete seznámit s japonskou seriálovou tvorbou 90. let, tak si myslím, že tohle není zase tak špatná volba.Nagareboshi

Eunka: Z novějších to rozhodně bude Two Weeks. Tomu příběhu prostě nic nechybělo a Lee Joon Gi hrál jako o život. Seriál, který u mne bude vždy na prvním místě, je Secret Garden. Chytl mě tak, že jsem se nemohla odtrhnout a ještě 14 dní po dokoukání mi hrozně chyběl. Z japonských doporučuju dojemný příběh, který řeší problém AIDS a jmenuje se Kamisama Mou Sukoshi Dake. Milovníkům jídla, vaření a hádavé romantiky musím doporučit korejský seriál Pasta. Šéfkuchař je občas na zabití, ale má velké charisma. A nesmí chybět My Gilfriend Is a Gumiho. Liška Shin Min Ah pobláznila i mě a myslím, že lepší Gumiho už neobjevím. 

Jedi: Neon Genesis Evangelion - Ultimátní seriál - psychologicko-filosofické kultovní dílo, které nemá obdoby.

Tieu: Z dramat mě asi nejvíc zaujalo Shining Inheritance a z Japonska Clannad

Zoey (ČSFD): Love Shuffle - Nápad, že se vezme parta lidí a vymění si své partnery, je prostě překvapivý a zajímavý, je to dobře natočeno a není tam žádná iritantská upištěná Japonka. Každá postava má své charisma... teda jsou tam jisté výjimky, které zas tak sympatické nejsou, ale silnější osobnosti je s přehledem zastíní a odvrátí od nich pozornost. Hana Yori Dango - Je jedno, jak stupidní je zápletka - chudá dívka a hromada úžasných, bohatých a pohledných kluků o ni usilujících - stejně tento seriál bude navždy v mém srdci mít místo. Všichni herci jsou příjemní a sympatičtí, což se o většině dalších remaků říct nedá. Mr. Brain - Zbožňuju detektivky všeho typu, ale Kimura Takuya jako geniální psychopat terorizující své okolí jeho vědeckými pokusy je nezapomenutelný. Prosecutor Princess - Jako správná dívka miluji boty a na ty má hlavní hrdinka opravdu vkus. Teda první díl jsem silně protrpěla, protože mi to přijde jako z deníku korejské blondýny, ale pak to chytne spád a takovou vážnější atmosféru a objevují se problémy v ráji. Summer's Desire - Opravdu krásný milostný úhelník, kde hlavní hrdinka netouží po ničí ochraně a slávu a bohatství si dokáže vydupat sama, i když je pravda, že se jí osobní život celkem rozpadá. Jako velké plus bych dala, že to není nadměrně natahované, jak jsme u taiwanských věcí zvyklí. 


Mr. Brain

Kate: Goddness of Fire - historický seriál o prvej žene keramičke, opisujúci životné osudy skutočnej postavy, o ktorej sa však vie veľmi málo. Ak ste fanúšikmi historických seriálov, neváhajte a zaraďte ho do svojho dramalistu. Herci Moon Geun Young a Kim Bum sú v tomto prípade zárukou romantiky. Osobne ma veľmi príjemne prekvapil Lee Sang Yoon ako Kim Bumov sok v láske a určite sa nasmejete na Lee Kwang Soovi v role nepodareného princa.

Vavča (ČSFD): Televizní korejský seriál Heartless City opakovaně přežil reprízy, žádné scénáristické chyby a lapsy. Dílo snese svojí úrovní, propracovaností s perlami thrillerového žánru à la Infernal Affairs, z něhož si bere rovněž inspiraci. Prokreslené postavy, napínavé, skvělé akční scény, silné herecké obsazení takřka bez známých hvězd. Nejlepší seriál loňské sezóny v jihovýchodní Asii. Perfektní audiovizuální stránka. Taiwanský seriál Skip Beat! podle japonské mangy, vynikající mix komedie, romance, drama, plný popkulturních narážek, trhlého humoru v anime stylu, náročných hereckých etud. Silné obsazení, kde vyniká žena mnoha tváří Ivy Chen, zvládající neuvěřitelně pestrou roli. Podporuje ji dvojice korejských bishíků a hlavně Bianca Bai v roli rivalky, kamarádky. Opět reprízovatelný seriál, kde se modlím o pokračování dle stále vycházející mangy, pochopitelně s tím samým obsazením.

anstef: Who Are You7th Grade Civil Servant - Napínavá dramata se skvělým dějem, Who Are You je trochu duchařina, ale je to taky hodně vtipné. 

Kwietitze (ČSFD)Last Exile - Ne zrovna nejnovější anime (které má jeden z nejpomalejších rozjezdů, jaké jsem u anime viděla), rozhodně na první pohled okouzlí 3D animací a zajímavou hudbou, na ten druhý (až se konečně příběh rozjede) propojením fantasy a sci-fi do dieselpunk atmosféry. Samurai Champloo - Pokud si myslíte, že nejde zkombinovat chanbaru a hip hop a zároveň vyrobit skvělé anime, pak se určitě podívejte, protože budete mile překvapeni. 


Samurai Champloo

Tang Seng: All Men Are Brothers - Epická sága podle světoznámé literární klasiky Příběhy od jezerního břehu (Shui Hu Zhuan). Na 108 hrdinů, každý se svým vlastním tragickým příběhem, které je nakonec svedou dohromady v boji proti zkorumpovaným úředníkům, ale také se svými vlastními stíny. Najdete mezi nimi horké hlavy, co vás pro křivé slovo přetrhnou v půli, i opravdové filantropy, pro které jsou ideály více než vlastní život. Troufám si říct, že právě díky téhle široké škále charakterů si najde každý divák alespoň jednoho oblíbence, kterému pak drží celou dobu palce. A je to potřeba. Ne každý se dočká konce a ještě méně z nich toho dobrého. Legend of Zhen Huan - Naprostá seriálová pecka o ženách císařského paláce a jejich nemilosrdném zákulisním boji. Jste v něm svědky, jak se z původně naivní a vystrašené dívky stává manipulativní a nebezpečná žena, která ačkoliv ve hře intrik odstraní všechny své soupeřky a stane se nejmocnější ženou harému, musí zaplatit za tento úspěch velmi krutou a osobní daň. Hvězdné herecké obsazení se může pyšnit jmény jako Betty Sun nebo Ada Choi. Výprava a kostýmy bez debaty dosahují na příčku naprosté dokonalosti. Mnoho zahraničních diváků dokonce volalo distributorům s otázkami, kde by se o tomto oblečení mohli dozvědět nějaké podrobnosti. Patriot Yue Fei - Hodně čerstvá životopisná série o jednom z nejuctívanějších čínských hrdinů a symbolu oddanosti a loajality. Zatímco jména mnoha císařů upadla dávno v zapomnění, Yue Feie zná v Číně naprosto každý. Zástupu hereckých osobností kraluje Huang Xiaoming, který do role tragického hrdiny správně profesně dozrál. Ani ostatní se nemusí za své výkony stydět, snad krom dvou, tří záporáků, kteří vypadali docela nepřesvědčivě. Dejte ale pozor na značnou depresivnost děje. Ve válečné vřavě dynastie Song proti Džurčenům ze severu končí sympatické postavy velmi krvavě - i když ve skutečnosti dopadli ještě o něco hůř. Pokud na vás takové věci špatně působí, pookřejete u následujícího seriálu. Return of the Condor Heroes - Luxusní vstupenka do světa wuxia ve skvělém vizuálním kabátě a s výbornou hudbou. Dobrý mix akce, romance a dramatu uvedený do pohybu zakázanou láskou mezi učitelkou a žákem - ovšem tentokrát v reáliích bojových umění, tajných sekt a věhlasných mistrů. Hlavní hrdinka je ztělesněním téměř nehmotné a odtažité krásy, zatímco její protějšek dostává správnou šťávu až ve své „starší verzi“ s bílými vlasy a ošlehaným zevnějškem (tedy alespoň pro mě). 


 Trailer k seriálu Patriot Yue Fei

FOTO: sekai.cz, jdorama.com, japancinema.net, drama.net

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9