Redaktoři AsianStyle doporučují filmy

18:00 | 02.04.2014 Kwietitze 6
Zeptala jsem se redaktorů AsianStyle, jaké filmy v poslední době viděli a které je zaujaly natolik, že by je doporučili čtenářům. Pojďte se podívat, na co koukáme a co stojí za vidění!
Zámek v oblacích
Zámek v oblacích FOTO: steampunkscholar.blogspot.cz

Mei: My Lucky Star - Jednoduše miluji LeeHoma jako herce a ve spojení se Zhang Ziyi je to dokonalá kombinace. LeeHom jako charismatický a sexy agent, co dodat? Ve filmu hraje roli romantika, humor, akce, ale uvidíme také mnoho zajímavých míst jako Marina Bay Sands v Singapuru a tyto obrázky rozhodně také stojí za to. Je to taková čínská vtipnější a méně vážnější Bondovka. CZ12 - Jako obrovský fanda a milovník Jackieho Chana, jsem si nemohla samozřejmě nechat ujít ani tento film. Kdo má rád Jackieho humor a zábavné akční kousky, určitě by si to neměl nechat ujít. Super film pro oddech a odreagování. Yes or No I, II - Musím se přiznat, že se mi více možná líbila dvojka, ale to jen asi proto, že jsme ji viděla dřív. Je to vlastně jen romantický příběh dvou holek, nebo tedy tomboye a holky. Vlastně to není jen o nich dvou, protože je tam mnoho zápletek. Každopádně oba díly ukážou zajímavý pohled na tomboye. Proč mě to ale nejvíc zaujalo? Poprvé jsem začala pochybovat o své orientaci a do holky, která je tomboy, jako ta v tom filmu, bych se snad i dokázala zamilovat. No nebudu přehánět, ale i když to byla holka, byla moc pěkný kluk a po zhlédnutí filmu jsem o tom dost přemýšlela, jaké by bylo mít s někým takovým vztah a to jsem přitom čistě heterosexuální. Touha Opatrnost - Ten film má něco do sebe, no ano, vždyť je to film od oscarového režiséra Anga Leeho. No úplně první, co mě tam překvapilo, bylo vlastně množství sexuálních scén a to dosti detailních. Ale také jsou tam velmi dobří herci jako Tony Leung, Tang Wei, Joan Chen nebo Wang LeeHom. Podle mne velmi kvalitně zpracovaný film odehrávající se v Číně za druhé světové války. Love in Disguise - Crystal Liu Yifei, Joan Chen a Wang LeeHom. Tři dokonalé hvězdy v hudební romantické komedii, kterou režíroval sám LeeHom. Je to o zpěvákovi, který našel svou spřízněnou duši. Líbí se mi tu podpora tradiční čínské hudby, které je ve filmu dostatek, spojení s moderní hudbou, celý nápad s převleky a humor, na kterém je celý příběh postaven. 
 


Touha, opatrnost

Zíza (ČSFD): Kimi to boku - Obyčejný a tiše vyprávěný příběh o chlapci a kočce, o jejich vzájemném vztahu. Je to nevtíravý, pokojně plynoucí film s krátkou stopáží, takže jej doporučím každému, kdo má právě chuť na "chvilku poezie", něco neuspěchaného, lidského a nevadí mu kočky. Nō otoko - Až tento film opravdu potvrdil, že Ikuta Tóma je herec prvotřídních kvalit a že povedený Nakacu z Hana Kimi nebyla náhoda. Film je napínavý, chytrý, ale hlavně stojí na hereckém výkonu Ikuty, jenž - jak je jasné z první věty - byl prvotřídní. Jeho postava je něco jako L a Light z Death Note se špetkou Robocopa. Řekněme si to na rovinu, jsem uchvácena, že pan režisér Takimoto vytřískal z Ikuty něco takového, navíc se mi líbil nápad i celkové provedení (kamera, střih, hudba). Není to komedie a někdo by klidně mohl říct, že je to něco velmi zvrhlého. Proto si myslím, že spousta lidí nebude nadšená, jako jsem já. I tak se podívejte, už jen kvůli Ikutovi to stojí za to. BBS Silent Code - Film stvořený jako pro mě: správná porce romantiky, přátelství, podlosti, dojetí i akce. I když to vypadá jako ze hry z minulého desetiletí, já si to i tak užila a to hodně. Dokoukala jsem a byla jsem naprosto spokojená. Je mi jasné, že to není pro každého, obzvlášť ne pro ty, kteří nevědí nic o tom, jak funguje fórum a nemají rádi lacině vypadající animaci. Není to film století, ale mně dal všechno, co od filmu chci. Gâru - Film se snaží vnést trocha světla do života ženám v různém společenském postavení a pojímá to velmi příjemný způsobem. Velikým kladem jsou opravdu silné ženské charaktery, na kterých to stojí. Herecké obsazení bylo vybráno velmi moudře, protože do rolí perfektně sedlo. Film je to sice trochu delší, ale má co ukázat a říct, takže to nevadí. Pro ženy pozitivně laděný film, pro muže spíš nuda. Usagi Drop - Přiznám se, že anime jsem neviděla, ani nečetla mangu, ale vůbec mi to nevadí. Film mi bohatě stačí, protože jsem si ho opravdu užila. Velmi přirozeně bylo vykresleno soužití malého děcka a člověka, který doteď nebyl za nikoho zodpovědný. Všechnu tu námahu, radosti i strasti jsem si s nimi prožila a užila. Nic náročného, nic zběsilého, nic napínavého to není. Je to obyčejný příběh o dvou lidech, kteří se mají naučit spolu žít pod jednou střechou. 


Usagi Drop

Peťul_TripleS: Jeden z mých prvních filmů, které jsem viděla, byl japonský film Okuribito, který mě do konce svého života zaujal. Moc se mi tam líbilo to, jak se hlavní postava starala o ty mrtvé, i když ho ostatní odsuzovali. … Kdo viděl, pochopí a kdo neviděl, měl by, protože tento film stojí za to. Další z mých prvních filmů byl i Love Exposure, kde hraje můj oblíbenec Nissy z AAA. Netušila jsem, že tam bude hrát až takového perverzáka a bude fotit kalhotky slečen. Sice je ten film na můj vkus kapánek dlouhý, ale rozhodně mě pokaždé rozesměje a zlepší náladu. Nedávno, pár měsíců zpátky, jsem viděla dokonalý animovaný film - Zámek v oblacích. Hayao Miyazaki to má v krvi, moc se mu toto dílo povedlo. Škoda jen, že s tím končí. Tento film bych mohla vidět stále dokola a neomrzel by mě. Jako romantické duši se mi líbí i filmy jako Moment to Remember či Daisy. Oba dva romantické filmy, které skončí smutně a vy na konci filmu skončíte se slzami v očích a kapesníkem v ruce. Tedy aspoň tak jsem skončila já. Daisy byl mezi mými prvními filmy, které jsem viděla. Zabiják se zde zamiloval do malířky, pomáhal jí, každý den jí přinesl květiny, nicméně se tu nachomítl policajt a ona si začala myslet, že je to on, ten ctitel. Moment to Remember je ještě smutnější film, kdy hlavní postava přichází o paměť a zapomíná na svého milovaného.

Zoey (ČSFD): Cyborg Girl - Je to takové hezky barevně natočené, hlavní hrdinka je rozkošná a celá ta romantická zápletka je dobře propracovaná. Zámek v oblacích - i když na anime nejsem, tak u tohohle jsem seděla uplně připlesklá na obrazovce a hltala každou novou scénu, a jak se od Hayao Miyazakiho očekává, má to netradiční zápletky. Kung Fu Dunk - Nejsem moc nadšená z basketbalu, ale není nad to sledovat nějaký sportovní film. Člověk je pak motivovaný a skoro až se hodlá zvednout z pohovky a začít cvičit. Celý film jsem se bavila a naprosto nezapomenutelný soundtrack z mé mp3 nikdy nesmažu. Je to prostě střelené, vtipné, ale musíte být na to naladěni. Doporučuji se mrknout na oficiální klip k filmu a pak si udělejte představu.
 
Tang Seng: Red Cliff - Kultovní záležitost a jednoznačně špička čínských historických velkofilmů. Velkolepé bitevní scény, monumentální výprava, skvělé herecké obsazení. Lsti generálů snažící se připravit druhou stranu o rozhodující výhodu a zároveň velmi osobní dilemata postav. Už jen Zhao Wei v roli akční lady Sun je dobrý důvod ke Zhlédnutí (OK, Tony Leung a Takeshi Kaneshiro se také počítají). Jen se nenechte opít rohlíkem v podobě západní verze, která je zhůvěřile zkrácená a osekaná. Tohle je potřeba vidět v plné délce. The Wooden Man's Bride - Jaká je šance dvou lidí proti staletým tradicím? Ona přinucená být manželkou dřevěné figuríny nahrazující mrtvého ženicha. On mladý sluha, který ji zachránil při únosu bandity. Zakázaná láska tu sice dojde šťastného shledání, ale je k němu zatraceně bolavá cesta. No Man's Land - V tomhle thrilleru s westernovým nádechem z liduprázdných prostor nehledejte žádné klaďasy. Každý tu má uvnitř sebe nějakého démona a z pokroucených charakterů by se dala sestavit docela úspěšná sbírka pro doktora Caligariho. Pekelná jízda pouští Gobi může začít. Ashes of Time - Série příběhů o bojovnících a jejich neopětovaných láskách, jejichž centrem je hostinec uprostřed pouště. Nečekejte charaktery postav přinesené na stříbrném podnose. Dohromady si je musíte dát vy sami. Dívat se na složitý film je práce navíc, ale odměna je úměrná námaze. V soubojích meči tu sice chybí pozlátko akrobatických prvků, přesto jsou velmi pečlivě rozvržené a stojí za nimi legendární Sammo Hung. „Když meč tne dostatečně rychle, vydá tryskající krev zvuk podobný povzdechnutí. Kdo by věřil, že poprvé ho uslyším od své vlastní krve.“ Bride with White Hair - Romeo a Julie v asijském wuxiapian fantasy kabátu. Romance a tragédie na pozadí dvou nepřátelských klanů, kde jsou magie a bojové scény jako doma. Hlavní záporák je tu bizarně zábavný a rozhodně ne tuctový. Všechny venkovní scény byly natáčeny v noci a jejich nasvícení pomáhá dotvářet nadpřirozenou atmosféru příběhu.


Red Cliff

Tieu: 5 centimeters per second od známého režiséra Makoto Shinkai. Ačkoliv se jedná o animovaný film, je doporučen spíš pro starší. Grafické zpracování a především hudební složka vás doslova ohromí. Autor se nám pokouší ukázat, jak to v životě chodí. První láska, přátelé, práce, život a zklamání. Film je velice naučný a dojemný. Doporučuju všem lidem, kteří mají mizivé období a depresi!

Kate: Hope možno trochu ťažká téma. Je to príbeh o zneužitom dievčatku a o tom, ako sa jej rodina vyrovnáva s tým, čo sa stalo a snaží sa ďalej žiť. V tomto filme nenájdete žiadneho bohatého dediča obchodného impéria, ani krásnu ale chudobnú hlavnú hrdinku, do ktorej je každý naokolo zbláznený. Je to o obyčajnej rodine, o skutočných citoch, bolesti, ale aj o nádeji a veľkej rodičovskej láske. The Face Reader - historický film, odohrávajúci sa v 15. storočí, kedy ľudia v Kórei verili, že charakter človeka je vpísaný v jeho výzore. Schudobnelý a na okraji spoločnosti žijúci majster čítania z tvárí príde ako slepé kura k zrnu, ku príležitosti znovu začať žiť a získať si miesto pod slnkom. Potom sa so svojimi schopnosťami pripletie do boja o trón. Na tomto filme ma zaujalo to, že keď si raz obyčajným človiečikom, ani super schopnosti ti nepomôžu, ak sa postavíš proti zlu. Owl and the Sparrow - starý film, na ktorý si vždy spomeniem, keď mám vybrať nejaký dobrý ázijský film. Jednoduchý a krásny príbeh o letuške, ošetrovateľovi slonov a malom dievčatku. 

Eunka: Tak z těch novějších to určitě bude The Tower, Son Ye Jin je prostě herečka, která nezklame. Nezapomenutelným filmem, který mnou otřásl, byl Silenced (podle skutečné události). Film, který miluju a můžu ho vidět několikrát do roka, je A Moment to Remember, to je perla mezi korejskými filmy. Co se Japonska týče, tak bych doporučila Usagi Drop, takový milý a laskavý příběh. Čínských a taiwanských filmů jsem moc neviděla, ale můžu doporučit krásný romantický příběh, který mě hodně překvapil, s názvem Love At Seventh Sight
 
Kwietitze (ČSFD): Doplňuji si filmografii od Satošiho Kona (která je skrz na skrz úžasná) a nedávno mě chytla Millennium Actress, která milým, poetickým způsobem vzdává hold celé japonské kinematografii. Z japonské klasiky jsem nedávno viděla Akiru, legendární existenciální anime z konce 80. let a z korejské Silmido, tvrdé drama z vojenského prostředí natočené podle skutečných událostí. 
 
Vavča (ČSFD)No Man's Land - zajímavý mix westernu, sociálního dramatu, určitý žánrový mix na čínské poměry dosud nevídaný, inspirace od Olivera Stonea, jeho filmu U-Turn tvůrce asi těžko popře. Silent Witness - soudní dramata bývají obvykle nuda, zde je však děj zajímavě vrstven, tradiční rodinná moralitka se ubírá naprosto nečekaným směrem. Výborný Honglei Sun v roli otce, obžalovaného, roli soupeře důstojně zvládá Aaron Kwok. Firestorm - akční hongkongský film, kde se naplno jde do kaskadérských kousků na hranici možností, místo ohromování efekty se spoléhá na člověka, audiovizuálně dokonalé, po delší době si Andy Lau zvolil správný film. Velice tvrdý, nesmlouvavý film s nejednoznačnými postavami, který svým technickým perfekcionismem a intenzitou zastiňuje konkurenci. 

Firestorm 

 

FOTO: ja.wikipedia.org, zh.wikipedia.org, chinawhisper.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9