Neviditelný cíl [Recenze]

17:19 | 30.12.2012 Mei 2
Neviditelný cíl (anglicky: Invisible Target, čínsky: Naam yi boon sik) je hongkongský akční film, který byl natočen v roce 2007. Napsal ho, produkoval a režíroval Benny Chan. Hlavní role si zde zahráli Nicholas Tse, Shawn Yue a Jaycee Chan.
Invisible Target
Invisible Target FOTO: asiabeam.com.nyud.net
Nicholas Tse, Shawn Yue a Jaycee Chan zde hrají tři policisty, kteří se snaží zastavit gang vedený Tien Yeng Sengem (hraje Wu Jing).
 
Děj začíná napadením obrněného vozu, který veze 100 milionů dolarů, gangem, který si říká "Ronin Gang". Vůz je zastaven na křižovatce před klenotnictvím. Všichni strážci obrněného vozu, s výjimkou jednoho, byli zastřeleni. Gang se postaral o množství výbuchů, které zabili i několik civilistů, včetně slečny, která byla právě ve zlatnictví a vybírala svatební prsteny.


 
O šest měsíců později se stejný gang objevil v HongKongu, kde zranil skupinu policistů. Jejich velitelem je inspektor ve výcviku Fong Yik Wei. Vraťme se ale k ženě ve zlatnictví. Byla to snoubenka detektiva Chan Chuna. Oba tito důstojníci slíbili pomstít se gangu.
 
Wai King Ho je další z tří hlavních postav. Je to policejní nováček, jehož bratr Wai King Tat je také policistou, ale už delší dobu je nezvěstný. Ho je velmi rozrušený, protože jeho bratra obviňují, že se stal součástí gangu, mezitím, co do něj měl tajně proniknout.


 
Wai King Ho, Chan Chun a Fong Yik Wei později utvoří spojenectví. Společně se snaží dopadnout gang a začíná pořádná akční hongkongská podívaná, plná spousty bitek a honiček. Ve filmu se můžete těšit také na spoustu kaskadérských kousků a kung-fu bitek.


 
Později se ukáže, že ten z policistů, který přežil přepadení transportéru je Ho Wing Keung, manažer bezpečnostní společnosti, který se s gangem domluvil na přepadení transportéru. Ten se skrývá v psychiatrické léčebně, kde předstírá duševní zhroucení. Chan, Fong a Wai za ním jedou, ale nepodaří se jim zabránit jeho útěku s gangem, který mu pak vyhrožuje zabitím jeho rodiny.


 
Když hlavní trojice sleduje gang, stane se svědky toho, jak gang zastřelí několik policistů a obsadí autobus plný malých dětí. Waie si pak do autobusu vezmou jako rukojmí. Wai v průběhu zjišťuje, že jeho bratr byl odhalen a zabit členem gangu Ronin Tien Yeng Yee-em. Ho je zabit Tien Yeng Sengem, aby byl umlčen. Wei je mezitím připoután v autobuse s dětmi a časovanou bombou. Zatímco Chan a Fong jsou donuceni jít pro ukradené peníze z loupeže, které mají převzít v zábavním parku v Tamaru. Přitom jsou připoutáni s další časované bombě.


 
Jak se tento herecky skvěle obsazený příběh dále vyvine a jak vše dopadne, na to už se ale podívejte sami.

Zde je trailer k filmu: 
Herecké obsazení:
 
Nicholas Tse - Chan Chun
Shawn Yue - Inspektor Fong YikWei
Jaycee Chan - důstojník Wai King Ho
Wu Jing - Tien YengSeng
Elanne Kong - Leung HoiLam
Dominic Lam - Senior Superintendent Cheung Man-Yiu
Sam Lee - Ho WingKeung
Mark Cheng - Senior Superintendent Mark Law PuiKeung
Andy On - Ronin Tien YengYee
Lisa Lu - Yan Lu
Ken Lo - Inspektor Wong Kam Ming
Lam Suet – Loan Žralok Cheng
Deep Ng - Ng Ho Hong
Philip Ng - Tygr
Samuel Pang - Gangster O.D
Kenny Wong - Sam Mok
Anson Leung - Policejní důstojník Chun
Tommy Yuen - Gangster On
Chan Tat-Kwong - Chengův bodyguard
Liu Zi Yan - Ho Ka Yee
Aaron Kwok - důstojník Wai King Tat (Wai King Hoův starší bratr)FOTO: store.picbg.net
FOTO: asiabeam.com.nyud.ne
FOTO: martialartsactionmovies.com
FOTO: kinocat.org
FOTO: dignews.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9