g.o.d

Autor Tajta, 08.07.2014
Alba Chapter 1 - 8
Členové Joon Huyng, Kye Sang, Danny Ahn, Ho Young, Tae Woo
Aktivní 1999 – 2005, 2014 - současnost
www.youtube.com/user/CJEN...
g.o.d 지오디 Jsou legendární jihokorejskou skupinou první generace. Byli velmi úspěšní a v době své největší slávy, patřili ke skupinám, které prodávaly miliony alb. Skupina byla založena pod JYP Entertainment a nyní spadá pod SidusHQ. Distributorem jejich hudby je však CJ E&M Music.

Skupina vznikla roku 1999 a na kpopové scéně účinkovala až do roku 2005. Následně byla devět let neaktivní a v té době se členové věnovali svým sólovým hudebním a hereckým aktivitám. Až v roce 2014 se znovu vrátili na hudební scénu.

Název skupiny je odvozený od slovního spojení Groove Over Dose a sama skupina se skládá z pěti členů: Park Joon Huyng, Yoon Kye Sang, Danny Ahn, Son Ho Young a Kim Tae Woo. Skupině se kromě toho říká i The Nation's idol a je známá také jako The Legend of Kpop idol.Pánové debutovali se skladbou To My Mother a v MV se představil herec Jang Hyuk. Jejich debutové album se jmenovalo Chapter 1 a vyšlo roku 1999. Ještě ten rok se pak jejich fanoušci dočkali i druhého alba s názvem Chapter 2, kterého sa prodalo víc než půl milionu kopií.

Třetí album Chapter 3 Lies vyšlo roku 2000 a s ním sklidili největší úspěch. Díky němu se zařadili mezi skupiny s milionovým prodejem alb. Prodali ho skoro 2 miliony kopií. Kromě toho uspořádali turné nazvané 100-day Human Concert, které bylo kompletně vyprodané a každý den tohoto turné měl jiné téma. Poté postupně vydali další čtyři alba, než došlo k dlouhé přestávce.Tak, jak se dnes mladí idolové starají o děti v show Hello Baby, tak se i těchto pět strýčků muselo v minulosti postarat o prcka jménem Han Jae Min. Show se jmenovala Baby Diary. Pánové byli tak mazaní, že si rozdělili úkoly - Son Ho Young byl za mámu a Park Joon Hyung zas sehrál tátu. Nemusíme ani dodávat, že tato show byla velmi úspěšná.

Na hudební scénu se vrátili roku 2014, když vydali osmé album, nazvané Chapter 8 a hudební videa k titulním skladbám Sky Blue PromiseSaturday NightStory of Our Lives. Album a první hudební video vyšlo 8. července 2014. Kromě návratu po devíti letech se pánové rozhodli uspořádat setkání s fanoušky a to rovnou během koncertu, kterým oslavili svoje 15. výročí od debutu.

V prosinci 2015 pak přišli s malým překvapením pro fanoušky. Vydali singl jménem God Single Album a k němu i hořkosladký videoklip k písni A Funny But Sad Day. Pak o nich nebylo pomalu tři roky slyšet. Přesto v říjnu 2018 přišli s novou cestovní zábavní show Shall We Walk Together a 27. listopadu vydali singl Snowfall, snad aby tak oslavili 20 let na hudební scéně.


FOTO: soompi.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9