Akdong Musician

Autor Adam, 02.04.2014
Alba Play
Členové Lee Chan Hyuk, Lee Soo Hyun
Aktivní 2012 - ??
www.ygfamily.com/artist/M...
www.youtube.com/user/offi...
www.facebook.com/official...
Akdong Musician (korejsky: 악동뮤지션) jsou jihokorejské duo sestávající ze dvou sourozenců - Lee Chan Hyukem, starším bratrem a Lee Soo Hyun, mladší sestrou. Proslavili se hlavně díky druhé řadě známé pěvecké soutěže K-Pop Star. 

 

2012-2013: K-Pop Star 2

Lee Chan Hyuk a Lee Soo Hyun žili se svými rodiči dva roky v Mongolsku, než se vrátili zpět do Jižní Koreje, aby si splnili svůj hudební sen. Sourozenci se pod jménem Akdong Musician stali součástí Proteurment, společnosti, která pomáhá amatérům vylepšit si své hudební schopnosti. Pod záštitou společnosti několikrát vystoupili na různých akcích a vydali originální píseň Galaxy, která byla později použita jako OST pro Samsung Galaxy S4.
 
Někdy mezi 17. a 19. srpnem 2012 se duo zúčastnilo konkurzu do K-Pop Star 2. Konkurzem prošli a dostali šanci vystoupit v prvním kole soutěže. Zde zazpívali cover písně Breathe od Miss A a svou vlastní píseň Don't Cross Your Legs.
 
Všichni porotci byli nadšeni a ohromeni, hlavně druhou písní. Park Jin Young, CEO JYP Entertainment, pochválil soulad mezi sourozenci a jejich techniku při vystupování. Zpěvačka a zástupkyně SME, BoA, pochválila text písně, zatímco Yang Hyun Suk, CEO YGE, označil Akdong Musician za 'pravé umělce'.


 
Duo i nadále dostávalo pozitivní ohlasy ze stran porotců a to až do třetího kola - porotci zde poukázali na nedostatek důvěry, který byl hlavním důvodem jejich vlažného vystoupení. Přesto se dostali do top 10 a nakonec zvítězili nad Bang Ye Damem.
 
Akdong Musician mnohokrát vystoupili s vlastními písněmi a některé z nich byly později zveřejněny jako digitální singly pod LOEN Entertainment. Například You are Attractive, vydána 12. 12. 2012, si okamžitě získala první místo na Gaon Chart. Také zatímco se stále podíleli na K-Pop Star 2, dostali sourozenci šanci napsat píseň pro reklamu na Olleh. Jejich píseň I Love You byla také použita jako OST pro televizní seriál All About My Romance. 
 
Dne 24. května 2013, měsíc po výhře v K-Pop Star 2, podepsali sourozenci exkluzivní smlouvu s YG Entertainment. 


2014: Debut pod YG Entertainment

Po devíti měsících od výhry v K-Pop Star 2 se Akdong Musician konečně dočkali svého debutu.
 
Sedmého ledna bylo oznámeno, že duo uskuteční svůj první krok do hudebního průmyslu pod YG Entertainment 6. dubna a to v televizním programu K-Pop Star 3.
 
Studiové album Play, sestávající z 11 písní, vydali den na to, tedy 7. dubna 2013. Na tvorbě všech skladeb se přímo podílel Lee Chan Hyuk. Kromě toho bylo oznámeno, že Play bude mít hned tři titulní skladby - Melted, 200% a jednu, kterou později zvolí fanoušci.
 
Hudební video pro 200% bylo vydáno společně s albem, zatímco Melted bylo zveřejněno 14. dubna.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9