Rihwa

Autor Eunka, 10.03.2014
Alba Harukaze, Last Love, Monster no Kakurenbo, Yakusoku, Change, Borderless, Rihwa The Singles, Wild Inside
Aktivní 2012 - současnost
www.rihwa.net/
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/rihwaoff...
twitter.com/Rihwa_Park
Rihwa je japonská zpěvačka a skladatelka, která se vlastním jménem jmenuje Park Rihwa (朴梨華). Narodila 4. října 1989 v Sapporo na ostrově Hokkaido. Má krevní skupinu 0. Spadá pod agenturu AMUSE a její desky vydává vydavatelství TOY’S FACTORY. Má japonskou i korejskou státní příslušnost.

Poté, co zpěvačka dokončila střední školu, přestěhovala se do kanadského Belleville. Tehdy se v ní probudil zájem o hudbu. Do Japonska se vrátila až po absolvování vysoké školy. Po návratu z Kanady začala hrát v hudebních klubech. Vydala několik singlů a album jako nezávislá zpěvačka. V roce 2012 vystoupila na různých hudebních festivalech, včetně JOIN ALIVE a SUMMER SONIC

Její silný hlas okouzlil řadu posluchačů a díky svému talentu se dočkala i oficiálního debutu, když v červenci 2012 vydala singl Change. Ten samý rok v říjnu pak vyšel její další singl Yakusoku, jehož titulní píseň stejného názvu zazněla ve filmu Tiger & Bunny - The Beginning.

V roce 2013 vydala Rihwa singly Monster no Kakurenbo (obsahuje skladbu Good Love, kterou nazpívala s americkou zpěvačkou Michelle Branch) a Last Love.Dne 26. února spatřil světlo světa další singl s názvem Harukaze. Obsahuje překrásnou skladbu stejného jména, která je i titulní písní k seriálu Boku no Ita Jikan, v němž si zahrál populární herec Miura Haruma. 

Rihwa má ráda přírodu, miluje hru na kytaru a mezi její oblíbené interprety, kteří ji i hodně inspirovali, patří Sheryl Crow, Kelly Clarkson, Dixie Chicks a Garth Brooks.

Na začátku jara 2014 bylo oznámeno, že zpěvačka chystá první oficiální album nazvané BORDERLESS. To vyšlo 2. dubna. Fanoušky pak také potěšila v prosinci, když přišla v videoklipem k písni Snowing Day. Během roku 2015 pak vydala ještě tři další singly Bestie, TO:Summer a Ashita wa Kitto li Hi ni Naru. V létě 2016 pak vydala singl Having a Good Time.V únoru 2017 podstoupila operaci, neboť se jí udělal polyp na hlasivkách. Poté se tři měsíce zotavovala. Vrátila se až 12. července, kdy vydala album nejlepších singlů nazvané Rihwa The Singles. Spolu s albem vyšly i videoklipy k písním Hurray!Having a Good Time. Zpěvačka si zkrátila vlasy a také oznámila, že nazpívá píseň k filmu Yurigokoro. Tato píseň vyšla 20. září pod názvem Michishirube.

V roce 2018 vydala singly s názvem Swing Swing♪ MY LIFE IS BEAUTIFUL ~1 Pint no Yuuki~ a poté také 31. října další studiové album Wild Inside


ZDROJ: generasia.com 
FOTO: generasia.com, matome.naver.jp

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9