STELLAR

Autor Eunka, 12.02.2014
Alba Marionette, Sting, Cry, Stellar Into the World
Členové Hyoeun, Minhee, Soyoung, Youngheun
Aktivní 2011 - 2018
www.topcent.co.kr/bbs/zbo...
www.youtube.com/channel/U...
www.facebook.com/official...
twitter.com/officialstell...
instagram.com/official_st...
STELLAR byla dívčí skupina, která debutovala jako čtyřčlenná. Až v roce 2017 se k nim přidala pátá členka. Až do 31. srpna 2017 byla leaderem skupiny Gayoung. Ta však spolu s Jeonyul neobnovila smlouvu. Krátce na to se ke skupině přidala Youngheun, takže byly dívky zase čtyři.

Skupina se začala utvářet již v roce 2010 pod Top Class Entertainment a nutno dodat, že dívkám velmi napomohlo, že se jejich producentem stal Eric Mun ze skupiny Shinhwa. Když dívky 23. srpna debutovaly s prvním singlem Rocket Girl byly ve skupině kromě Gayoung a Jeonyul ještě Leeseul a JoA. Ty však v lednu 2012 skupinu opustily a nahradily je Hyoeun a Minhee. V nové sestavě pak vydaly další dva singly UFO a Study.Pak přišly další změny, neboť Eric v roce 2014 opustil společnost Top Class. Bylo to právě v době, kdy se připravovalo první mini album. To neslo název Marionette a vyšlo 12. února. Stejnojmenné MV vzbudilo veliký poprask, protože bylo velmi sexy a provokativní a dostalo označení 19+. Způsob tak trochu striptýzové propagace pobouřil nejen fanoušky a mnohé vysílací stanice videoklip odmítly vysílat. I přes veškerou kritiku se album skvěle prodávalo a kralovalo v hitparádách.

Sexy image se dámy jen tak nezbavily, naopak byla posílena i singly Mask a Fool, které si v hitparádách také nevedly špatně. Nálepka smyslnosti a sexuality tu však byla dál a další kontroverzní videoklip k singlu Vibrato, jenž vyšel 20. července 2015, opět vzbudil kritiku a opět byl označen 19+. Začátkem roku 2016 byl oznámen další návrat a fanoušci se mohli těšit z druhého alba, které dostalo název Sting a vyšlo 18. ledna. Dívky tentokrát netoužily provokovat, ale spíše chtěly vypadat jako přirozeně svůdné slečny. Zvolili jemnější líčení i světlejší barvy, přesto veřejnost označila jejich koncept za lolitovský. Dne 22. dubna 2016 měly dámy svůj první sólový koncert v Soulu.

Bylo jen otázkou času, kdy se dívkám, které ve skutečnosti nejsou žádné dračice a ani sex symboly, začnou neustálé smyslné koncepty zajídat a protivit. V mnoha rozhovorech si stěžovaly, že už to nezvládají a dokonce přiznaly, že uvažují nad odchodem ze zábavního průmyslu. Proto se muselo něco změnit. Kdo tedy čekal, další sexy koncept, měl smůlu, protože singl Cry, jenž spatřil světlo světa 18. července 2016 byl zcela jiného rázu. Dívky v MV k titulní písni ukázaly, že umí být letně rozjívené a zvládnou dát na frak jednomu nevěrníkovi. Není divu, že tentokrát byly reakce veřejnosti velmi pozitivní. V březnu 2017 měly sólo koncert v Brazílii.

V květnu 2017 překvapily fanoušky oznámením, že budou vystupovat v pěti. Představily novou členku Soyoung a krátce na to zveřejnily, že připravují třetí mini album, které dostalo název Stellar in to the World. Toto album vyšlo 27. června spolu s klipem k titulní písni Archangels of the Sephiroth. Tentokrát dámy zvolily poněkud magický a tajemný koncept.

Dne 23. srpna téhož roku přišla na řadu velmi smutná zpráva. Členky Gayoung a Jeonyul se rozhodly, že neprodlouží smlouvu a oznámily, že opouští skupinu. Fanouškům na rozloučenou napsaly dojemné dopisy. Den na to společnost představila novou členku Youngheun.

Další smutná zpráva přišla 26. února 2018. Společnost Pascal oznámila rozpad skupiny.


ZDROJ: es.drama.wikia.com, wikipedia.org
FOTO: es.drama.wikia.com, twitter.com/officialstellar

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,5%
Japonsko
34,7%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9