Seo Taiji

Autor Evča, 02.02.2014
Alba Seo Tai Ji,Ultramania, Issue, Atomos part MOAI, Atomos part Secret, Quiet Night
Aktivní 1989 - 1996; 1998 - současnost
www.seotaiji.com
www.youtube.com/user/seot...

Seo Taiji (vlastním jménem Jeong Hyeon Cheol) je jihokorejský zpěvák, muzikant a textař. Narodil se 21. února 1972. Poté, co zanechal studií střední školy, začal se věnovat své hudební kariéře. Později se stal jednou z nejvlivnějších kulturních osobností v Jižní Koreji. Často bývá označován jako "Prezident kultury" a stojí za položením základů dnešního K-popu.


Začátky:
V raném věku byl Hyeon Cheol fascinován hudbou. Od svých čtrnácti let byl členem několika amatérských rockových skupin. Ve svých sedmnácti letech si dal umělecké jméno Seo Taiji a stal se členem kapely Sinawe, ve které hrál na baskytaru. Tehdy se rozhodl odejít ze školy kvůli své hudební kariéře.
SeoTaiji&Boys:
Od roku 1992 působil ve velmi úspěšné kapele SeoTaiji&Boys, ve které byl mimo jiné také členem dnešní prezident YG Entertainment, Yang HyunSuk. Její koncept byl zaměřen spíše do moderní popové hudby. Kapela kombinovala různé žánry, například rock s taneční hudbou nebo hip-hopem. SeoTaiji&Boys byla jedna z prvních K-popových skupin, která stála za pozdějším K-popovým boomem.Sólová dráha:
V roce 1996 se kapela SeoTaiji&Boys rozpadla a Taiji si dal dvouletou pauzu. Od roku 1998 se vydal na svou sólovou dráhu, ve které se vrací ke svým rockovým a metalovým kořenům. Jeho sólové aktivity přetrvávají dodnes.

Jeho první sólové album zažilo ohromný úspěch, prodalo se několik milionů kusů a to i bez podpory v Koreji. Fanoušci jeho první sólové album označují jako páté, v rámci navazování na SeoTaiji&Boys.
 Osobní život:
Seo Taiji je známý především svým pečlivým hlídáním svého osobního života. Nicméně několik faktů je o něm veřejně známo. Dne 21. dubna 2011 bylo odhaleno, že byl nějakou dobu ženatý s herečkou Lee Ji Ah, od dubna roku 1997 do srpna 2006. Celá záležitost s jeho utajovaným manželstvím vyvolala veliký poprask a mediální skandál. Seo se svou, dnes již bývalou, manželkou žil od roku 1997 v Atlantě, kam odešel už v roce 1996, odkud se vrátil zpět do Koreje v červnu 2000. Lee Ji Ah požádala o rozvod v roce 2006 v USA a tím jeho utajované, několikaleté manželství skončilo.


Dne 26. června 2013 se Seo Taiji oženil podruhé, tentokráte s herečkou Lee Eun Sung, se kterou se poznal při natáčení videoklipu k jeho songu Bermuda Triangle, ve kterém se herečka objevila. Dnes spolu žijí v domě v severní části Soulu. Jeho soukromí i soukromí herečky je nadále velmi přísně střeženo. Dne 27. srpna porodila Eun Sung jejich první dítě, dceru.


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: alchetron.com, dkpopnews.fooyoh.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9