Royal Pirates

Autor Eunka, 10.01.2014
Alba Drawing The Line, Love Toxic, 3.3, Hasta la Vista
Členové Moon, EXSY James (bývalý člen)
Aktivní 2004 - současnost
royal-pirates.com
youtube.com/user/royalpir...
facebook.com/royalpirates
twitter.com/royalpirates
instagram.com/official_ro...
Royal Pirates (로열 파이럿츠) jsou korejsko-americká rocková kapela, která vznikla v roce 2004, ale oficiálně debutovala až v roce 2013. Na začátku vystupovali s jiným baskytaristou a jmenovali se Fading From Dawn, ale po smrti jednoho ze členů, Moon Chana, (Moon Chulov bratr, zemřel při autonehodě) se přejmenovali na Royal Pirates. Moon Chul a EXSY přiznali, že měli po smrti Moon Chana pocit, že ten název už nemohou používat. Nyní patří pod společnosti Apple of the Eye Co. a Universal Music Group.
 
Původní skupina Fading From Dawn vznikla v roce 2004 a působila čtyři roky, až do smrti Moon Chana (známý jako Richard). Během té doby se kluci objevovali na mnohých korejských festivalech, například na Orange County. Po Richardově tragické smrti se na čas stáhli do pozadí a navíc jim chyběl baskytarista. Během let 2009 - 2012 sa proslavili na YouTube, neboť nazpívali mnoho coverů na kpopové písně jako třeba Time is Running Out od Muse, Nobody od Wonder Girls, Tell Me Your Wish (Genie) od Girls' Generation, či Mirotic od DBSK. Mimo jiné nahráli i svou verzi Circus od Britney Spears a ta si během 2. týdnů získala 18 000 zhlédnutí a byla nakonec zveřejněná i na oficiální stránce zpěvačky.


 
Jejich první originální demo nahrávka dostala název Royal Villain a stejně jako covery, i ji si fanoušci mohli poslechnout na jejich YouTube kanálu. Krátce na to vydal svou vlastní píseň s názvem Like Butterflies EXSY.
 
V květnu 2009 sa ukázali v korejské show News Channel YTN, kde byli prezentováni jako nezávislá rocková kapela, která sa stala novou YouTube senzací. Krátce po nahrání coveru písničky Sorry Sorry od Super Junior, na jaře 2009, obdrželi pozvání do show Star King. Kvůli osobním problémům však pozvání odmítli.
 
V září 2009 se k nim připojil baskytarista James (Lee Joo Hyun) a v této sestavě se následně objevili v KOME channel. V březnu 2010 vydali další demonahrávku Disappear, přesto však uvedli, že nejde o oficiální debut Royal Pirates. Hudební video k písni vytvořili sami a věnovali ho fanouškům za jejich podporu a věrnost.


 
Oficiálního debutu se dočkali v dubnu 2013, když vydali MV ke skladbě Shout Out. MV vyšlo 25. dubna a v ten samý den chlapci vystoupili se synth rockovou verzí debutové skladby na Inkigayo. O den později vyšel jejich první singl se stejným názvem jako titulní skladba. V roce 2014 se vrátili na hudební scénu s prvním mini albem Drawing the Line. Titulní píseň měla velký úspěch a pochvalné kritiky od mnohých umělců. 

V dubnu téhož roku oslavili první výročí od debutu a vydali dvě hudební videa. NejprveSeoul Hillbilly a následně Love Toxic. Závěrem měsíce pak přišli i s druhým mini albem, pojmenovaným Love Toxic. Na začátku října potvrdili účast na turné herce Lee Min Ha, který si je sám osobně vybral.

Potom si fanoušci museli na "Piráty" docela dlouhou dobu počkat, ale kluci pilně pracovali na dalším albu, které nazvali 3.3 a vydali ho 1. prosince 2015 spolu s videoklipem k titulní písni Run Away. James toho roku utrpěl nehodu, kvůli které se musel vzdát hry na kytaru a přešel ke klávesám. Skupině také vypomohl Enik Lin z EDM skupiny IAMMEDIC. Objevil se v MV k písni Dangerous. Dne 31. ledna 2017 oznámil James odchod ze skupiny kvůli dlouhotrvajícím zdravotním problémům. V srpnu téhož roku vyšlo najevo, že Soo Yoon odchází v říjnu do armády a skupina si tak udělá přestávku. Moon se zatím bude věnovat sólo kariéře. Na rozloučenou kluci vydali album Hasta la Vista.
 

FOTO: ​onehallyu.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9