Zion.T

Autor Xiunka, 10.12.2013
Alba Click Me, Two Melodies, Red Light, Just, Eat
Aktivní 2011 - ??
www.amoebaculture.com
www.youtube.com/user/amoe...
www.facebook.com/red.skin...
twitter.com/skinnyred
https://instagram.com/p/5...
Zion.T je undergroundovým producentem, textařem, skladatelem a zpěvákem, jenž až do začátku roku 2016 působil pod Amoeba Culture. Debutoval v roce 2011 se singlem Click Me, na jakém se tehdy podílel i Dok2, CEO ILLIONAIRE Records. 


• Basic Info •

Rodné jméno: Kim Hae Sol
Stage jméno: Zion.T
Přezdívka: Skinny Red

Datum narození: 1989/04/13
Místo narození: Seoulem


Krevní skupina: 0
Znamení: Beran

Debut: 2011/04/29
Společnost: Amoeba Culture -> YG Entertainment
Crew: VV:DZion.T vystupoval pod Amoeba Culture od roku 2011, kdy vyšel na světlo se svým singlem Click Me. Tehdy se na jeho tvorbě podílel i Dok2, jenž skladbě propůjčil svůj rap, zatímco Zion.T okouzlil Koreu svým sladkým, vábivým, medovým hlasem. Brzy na to následoval druhý singl Two Melodies, na jakých kolaboroval již s Crushem, co se tehdy nově přidal k Amoeba Culture. 

Přelomové bylo definitivně jeho studiové album Red Light, co bylo zveřejněno v roce 2013. Všechny písně přitáhly neuvěřitelnou pozornost a to nejen kvůli rozličným featuringům. Titulní track Babay si pravděpodobně získal největší chválu. Od té doby Zion.T jenom kvetl. 

Začátkem roku 2014 se vrátil na scénu s mini albem Mirror Ball a titulním trackem Miss Kim. V ten samý rok vydal ještě jednu píseň a to Yanghwa Bridge, emocemi nasycený kousek, jenž dostal snad celý národ i více. Zion.T v baladové skladbě totiž vzpomíná na otce a ve spojení s visuálními efekty videa píseň přivede k slzám snad každého. 

2015 byl pro Ziona spíše ve znamení featuringů než vlastní tvorby. Sám totiž vydal pouze singl Eat, velice dojemná skladba, která hned první den svého vydání dobyla hitparády. Nemůžeme opomenout ani kolaboraci s Crushem a jejich singl Just, co měl podobně nemalý úspěch. Zmínit můžeme i umělcovu práci na albu Dok2, jeho neočekávaný featuring v Crushově Oasis anebo chytlavé zpracování refrénu pro Zicovu Eureka. 

V novém roce se prozatím událo mnoho a zároveň málo: Zion.T neočekávaně opustil Amoeba Culture a přidal se k sub-labelu YG Entertainment, co vedou Teddy a Kush. Mimo to bylo oznámeno, že Zion se spolu s Kushem budou jako porotci podílet na chystané, již páté, řade Show Me The Money.


Znám jako Skinny Red, Zion.T představuje jeden z milníků v Korejském hudebním průmyslu. Jeho tvorbu zná snad úplně každý, ať už je člověk fanouškem popu, hip hopu nebo rocku a to právě díky jeho diverzitě. 

Pro svou oblibu nejen mezi publikem, ale i umělci samotnými, Zion kolaboroval s mnoha hvězdami, jak under tak over. Příkladem jsou Dynamic Duo, Dok2, Crush, Simon D, G-Dragon, INFINITE H, Jonghyyun ze SHINee a další. 


 
• Fun Facts •

• bestie s Crushem

• miluje Pata a Mata a plno dalších kreslených pohádek, dokonce má i jejich plyšáky

• když jej poprve viděli Dynamic Duo, mysleli si, že je cizinec, protože má údajně zvláštní způsob řeči a výslovnosti

• celkově bývá tišším typem, jen s Crushem je ukecanější

• fanoušek G-Dragona

• překvapil v Crushově songu Oasis, i když tam vůbec neměl být (besties se nezapřou)

• prakticky spolu s Crushem bydlí - aniž by o tom věděli, nastěhovali se do stejné budovy a patra 

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9