Supreme Team

Autor Xiunka, 05.11.2013
Alba Supremier, Spin Off
Členové Simon D, E-Sens
Aktivní 2009 - 2013
www.amoebaculture.com/bus...
www.youtube.com/user/amoe...
Supreme Team (슈프림팀) bylo hip hopové duo působící pod záštitou Amoeba Culture v Jižní Koreji. 

Simon D a E-Sens vytvořili Supreme Team v roce 2009 a odstartovali svou kariéru mini albem Supreme Team Guide to Extreme Adventure. Titulní skladbou pro tuto EP byla Super Magic, pro kterou duo vydalo i MV. 

Jejich debut následovaly Mnet Asia Music Awards, ze kterých si odnesli cenu za nejlepší novou skupinu.  V roce 2010 vydali Supreme Team své první studiové album Supremier, které zahrnovalo mnoho zajímavých kolaborací. Například na něm spolupracoval Tablo z Epik High, Gaeko i Choiza z Dynamic Duo, Brian nebo Beenzino.

O několik měsíců později stvořilo duo repackage verzi desky, kterou pojmenovali Spin Off. Hitovkou tohoto alba se stala skladba Dang Dang Dang, pro kterou Supreme Team zveřejnili i MV.Dne 1. října 2010 následoval dvě studiové alba singl Ames Room. Supreme Team také vydali dva digitální singly a OST. Get Ready byla například použita v dramatu IRIS. Duo se také podílelo na theme songu pro MAMA 2010.

V dubnu 2012 byl E-Sens souzen za kouření marihuany. Supreme Team tudíž přerušil své aktivity a Simon D se vydal po dobu E-Sensovy neaktivity na sólovou dráhu. Vydal několik singlů, které následovaly jeho první sólové album Simon Dominic Presents 'SNL LEAGUE BEGINS' vydané v roce 2011.

E-Sens se vrátil zpět v říjnu 2012 a podílel se na tvorbě Primaryho alba, respektive na skladbě Poison. Supreme Team se oficiálně vrátili zpět na scénu v roce 2013 na koncertu Amoeba Culture, kde zveřejnili dvě skladby, které byly zahrnuty v digitálním singlu Thanks 4 The Wait. Singl vyšel 19. března 2013. 

V červenci 2013 vyšlo najevo, že Supreme Team bude rozpuštěn kvůli ukončení E-Sensovy smlouvy s Amoeba Culture. E-Sens potvrdil zprávy na svém twitteru a oznámil, že hodlá započnout svou sólovou kariéru. 

Na začátku roku 2014 i Simon D opustil Amoeba Culture a přidal se k Jay Parkově společnosti AOMG jako co-ceo. 

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9