XENO-T

135 Odebírat
Autor Xiunka, 23.10.2013
Alba Dogg′s Out, Arario, AmadeuS, Annie, The Beat
Členové Sangdo, Hojoon, B-Jyoo, Xero, Sangwon, A-Tom
Aktivní 2013 - současnost
brandnewstardom.com
youtube.com/user/Brandnew...
facebook.com/officialXENO...
twitter.com/XENO_T_twt
cafe.daum.net/ToppDogg
Topp Dogg je desetičlenná skupina vystupující pod Stardom Entertainment a zformovaná v roce 2013. Původně se jednalo o projekt sestavení skupiny, která by byla hip hopovým odrazem slavného idol boybandu Super Junior. Z tohoto plánu nakonec vznikla finální sestava členů. Trainees se během doby vytváření skupiny samozřejmě četně prostřídali.

Nynější sestava je v této podobě: P-Goon, leader a rapper. Jenissi, rapper. Yano, maknae, rapper, tanečník. Xero, rapper, tanečník. B-Joon, vokalista, tanečník. Hansol, vokalista, tanečník. Hojoon, vokalista, tanečník. Sangdo, vokalista. A.Tom, rapper. Nakta, rapper, vokalista.

Fanclub: ToppKlass
Barva: -

Debut: 24.10.2013
Důležité události:
• 2013: debut, mini album Dogg's Out + Repackage
• 2014: 2. mini album Arario + Arario Special Edition, AmadeuS + AmadeuS Deluxe Edition, single Annie
• 2015: worldwide turné, změna členů, Hunus Entertainment, comeback


 
2013: Debut, Dogg's Out & Cigarette
Debut Topp Dogg byl poněkud netradiční. Své první vystoupení a setkání s fanoušky měli 22. října 2013 na Topp Dogg's Showcase pořádaném Stardom Entertainment. Druhý, televizní debut, podnikli den poté, 23. října na Show Champion. Dne 24. října 2013 vydali hudební video pro titulní píseň svého mini alba, Say It.

Vstupu Topp Dogg na hudební scénu předcházelo postupné odhalování členů v podobě teaser fotek. Prvním odhaleným členem skupiny byl B-Joo.

Dvacátého čtvrtého října vyšlo hudební video pro Say It a mini album Dogg's Out, které obsahovalo celkem pět tracků: Dogg's OutSay ItGirl Like YouCute Girl a Playground.

Kromě MV vyšlo i video s choreografií a BTS video z natáčení od MelOn. Ze Show Champion naopak zůstalo interview a představení Topp Dogg. 

Během měsíce prosince bylo nečekaně zveřejněno hudební video pro skladbu Cigarette, jaká se stala i titulní písní pro repackage album, známé pod názvem Dogg's Out [Repackage] nebo Cigarette. Toto album obsahovalo mimo skladbem z debutového alba také čínskou verzi Say It.

 
2014: Arario, AmadeuS & Annie
Na začátku ledna roku 2014 započala Stardom Entertainment novou vlnu propagace pro Topp Dogg v podobě foto teaserů, tentokrát s motivem hvězdného zvěrokruhu. Jako první vyšel na světlo teaser A-Toma a po dalších dvou členech byl odhalen krátký spot pro MV.

Titulní skladba druhého mini alba skupiny, Open the Door, byla vydána ve své plné verzi i s hudebním videem 15. ledna, následována celým albem jménem Arario, jež vyšlo o den později v sestavě o pěti skladbách: Arario, Open the Door, I Know, Eschatologist a Open the Door (inst.)

O měsíc později vydala skupina další MV pro druhý titulní track Arario a oznámila plány na vydání speciální edice druhého mini alba. To, pod jménem Arario Special Edition, vyšlo 24. února.
 
Zhruba po půl roce Topp Dogg oznámili hudební návrat se třetím mini AmadeuS a titulní skladbou TOPDOG. Podobně jako předchozí desky i AmadeuS byla 24. srpna znovu vydána v deluxe edici se třemi novými tracky. 

Na oslavu svého prvního výročí si skupina připravila single Annie, akronym pro Anniversary, jenž vyšel 16. října společně s klipem. 


 
2015: Hunus Entertainment, změna členů, 4th mini album The Beat
Stardom Entertainment ke konci roku 2014 oznámila, že Topp Dogg v následujícím roce procestují svět v rámci světového World TopKlass turné. 

Začátkem 2015 člen Seogoong oznámil své rozhodnutí o trvalém přechodu z ToppDogg do podskupiny UnderDogg, jaká v té době čítala šest členů. Andy a Leon v tomto pořadí odešli, přičemž Leon na svém IG zdůvodnil, že za jeho odchodem stojí "psychické a fyzické týrání jistého G člena Topp Dogg" a rovněž "nepřiměřené jednání společnosti". 

Patnáctého července se skupina upsala společnosti Hunus Entertainment, která v současné době zajišťuje veškeré věci ohledně jejich tvorby. 

V polovině září se na internetu objevily zprávy o comebacku ToppDogg se čtvrtým mini albem The Beat s titulním trackem Emotion. Krátce poté Hunus Entertainment oznámila, že členové Kidoh a Gohn se rozhodli odejít od skupiny, aby se mohli věnovat sólo aktivitám.

Ochutnávka z nového mini vyjde již 13. října a bude jí skladba O.A.S.I.S. Celé album půjde do prodeje o pár dní později.Skupina 21. februára oznámila, že mení svoje oficiálne meno z Topp Dogg na nové meno, XENO-T.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9