Ladies′ Code

Autor Eunka, 06.08.2013
Alba Code#01 Bad Girl, Code#02 Pretty Pretty, Myst3ry, Strang3r, Code#03 Set Me Free
Členové Ashley, So Jung, Zuny
Aktivní 2013 - 2020
ladiescode.com
youtube.com/user/LadiesCo...
facebook.com/polaris.lc
twitter.com/polaris_lc
cafe.daum.net/ladiescode
Ladies' Code, korejsky 레이디스 코드, je skupina z Jižní Koreje zformovaná v roce 2013 pod záštitou Polaris Entertainment. Původně se skládala z leaderky Ashley a dalších členek ve složení Rise, So Jung, Zuny a EunB. (Rise a EunB však zemřely v roce 2014 kvůli tragické autonehodě) Skupina debutovala s mini albem Code#01 Bad Girl.

Období před debutem
Skupina byla populární ještě před samotným debutem, jelikož většina členek už byla známa z různých odvětví zábavního průmyslu.

Rise se účastnila soutěže Miss Korea 2009 jako zástupkyně Japonska a vyhrála korejskou zahraniční cenu. Do podvědomí lidí se ale dostala především svým účinkováním v talentové show Birth of a Great Star, kde se společně s Davidem Oh umístila v TOP 12. Spolu s ním se také objevila jako pár ve velice známé korejské show We Got Married.

So Jung byla finalistkou talentové show The Voice of Korea, kde poostoupila mezi 8 nejlepších účastníků. EunB je příbuzná známého hlasatela zpráv, Kim Sung Joona.


Ashley byla internetovou senzací, která uveřejňovala na server YouTube svá vlastní videa, kde tancovala cover choreografie svých oblíbených písniček. Díky tomuto si jí všimli také ve společnosti Polaris Entertainment.


2013: Debut, Hate You a druhé mini album
Koncem února 2013 členka So Jung potvrdila, že se přidá do dívčí skupiny, formované Polaris Entertainment, která bude debutovat hned následující měsíc. Počínaje 24. únorem, začala společnost postupně den po dni uveřejňovat upoutávky jednotlivých dívek. Následoval teaser pro jejich debutovou píseň Bad Girl, který vyšel 3. března. O několik dní později, 7. března, byla píseň spolu s videoklipem zveřejněna.
Hned den po vydání se píseň umístila na předních příčkách hitparád. Bylo to 8., 9. a 10. místo na Soribadě, Daum a Naveru, avšak bohužel ke konci propagačního období píseň propadla až na 34. místo na Gaon hitparádě. V den vydání prvního videoklipu této skupiny čekalo dívky i jejich první živé vystoupení na M! Countdown.

Netrvalo dlouho a už 6. srpna 2013 vydala děvčata svůj první digitální singl Hate You. Již krátce po uveřejnění se Ladies' Code s Hate You umístily na 3., 8. a 11. místě v hitparádových žebříčcích na Bugs, Mnet a Cyworld.

V srpnu 2013 oznámily návrat na hudební scénu a 6. září téhož roku vydaly druhé mini album Code#02 Pretty Pretty2014: So Wonderful, Kiss Kiss a tragická nehoda
V únoru 2014 oznámila společnost Polaris vydání nového singlu, který dostal název So Wonderful a vyšel 13. února. 

Dámy rozhodně nelenily a na léto připravovaly další singl, nazvaný Kiss Kiss. Ten spatřil světlo světa 7. srpna. MV vyšlo o den dříve a kromě toho byla vydána i limitovaná edice singlu. Skupina pak začala píseň propagovat. 

V záři vyšlo najevo, že dívky pracují na novém albu. Tohoto alba se však fanoušci nikdy nedočkali, neboť došlo k tragické události, kvůli níž zemřely dvě členky EunB a Rise. K této smutné události, autonehodě, došlo 3. září 2014. Skupina se vracela do Soulu, manažer překročil povolenou rychlost a silnice byla po dešti kluzká. EunB bohužel zemřela během převozu do nemocnice a ostatní členky byly dopraveny do různých nemocnic. Rise a So Jung byly v kritickém stavu. Rise bohužel boj se smrtí vzdala a 7. září také zemřela. Ostatní členky byly postupně propuštěny z nemocnice a také So Jung se po dlouhé léčbě nakonec uzdravila. Manažer byl později odsouzen na 1 rok a 2 měsíce vězení.
 Dne 22. srpna 2015 se konal vzpomínkový koncert nazvaný I'm Fine, Thank You: RiSe & EunB. Zúčastnili se ho umělci Polaris Entertainment a zbylé členky Ladies' Code zapívaly vzpomínkovou píseň I'll Smile Even If It Hurts, která pak vyšla online 7. září 2015. Ještě před ní, dne 3. září, vyšla vzpomínková píseň umělců z Polaris, nazvaná  I’m Fine Thank You. Celý výtěžek z této skladby byl věnován na charitu.

2016: Návrat na hudební scénu
Tři statečné členky se dlouho zotavovaly a musely podstoupit i psychoterapii, což jim pomohlo i v rozhodnutí vrátit se na hudební scénu jako trio. Koncem ledna 2016 společnost prozradila, že plánují comeback. Dne 15. února pak vydaly první foto upoutávku k singlu, který dostal název Myst3ry. Tento singl vyšel 24. února a spolu s ním byl vydán i surrealistický videoklip k titulní písni Galaxy.

Dalšího comebacku se fanoušci dočkali 13. října, kdy dámy vydaly mini album Strang3r a samozřejmě i barevný, velmi estetický videoklip k titulní písni The Rain. O své novince prozradily, že navazuje na Myst3ry.

2018: Sólové aktivity a vánoční singl
V roce 2018 se členky skupiny věnovaly spíše individuálním aktivitám. So Jung v březnu vydala singl s názvem Stay Here a Ashley ji v červenci následovala s letním singlem Here We Are. Zuny si zase zahrála v seriálu Four Types of Houses. Fanoušci se však určitého comebacku skupiny přece jen dočkali. Dámy totiž 12. prosince vydaly slavnostní zimní singl The Last Holiday

2019: Konečně comeback s ​FEEDBACK a třetí mini album
Dne 16. května 2019 konečně uskutečnily plnohodnotný comeback se singlem FEEDBACK, který se může pochlubit chytlavou melodií a retro konceptem. Na jejich třetí mini album si fanoušci museli počkat až do 10. října 2019. Výsledek však stál za to! Titulní píseň Set Me Free hovořila o nových snech, svobodě a útěku z monotónního života. Album dostalo název Code#03 Set Me Free.2020: Odchod od Polaris a ukončení činnosti
Dne 17. února dívky ukončily svou činnost a rozhodly se, že se budou nadále věnovat především sólovým aktivitám. Také neprodloužily smlouvu se společností Polaris. 


ZDROJ & FOTO: en.wikipedia.org, ladiescode.wikia.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9