SHU-I

Autor AsianStyle, 26.07.2013
Alba NEXTAGE, Bomb Bomb Bomb, STAR LIGHT, Mini Album Vol. 1
Členové Inseok, Changhyun, Hyungjun, Minho, Jinseok
Aktivní 2009 - 2015
www.yjenter.kr/
www.youtube.com/channel/U...
http://cafe.daum.net/SHU-...
SHU-I, nebo také So Hot Union of Idols (korejsky: 슈아이; Shyuai) je pětičlenný jihokorejský boy band sestávající z leadera Inseoka, Minha, Changhyuna, Hyungjuna a maknaeho Jinseoka. Jejich jméno se dá přeložit do mandarínského slova shuai, což znamená pohledný/hezký. Před svým debutem se singlem "Bomb Bomb Bom" 11. září 2009 kluci společně trénovali po dva roky. Všech pět již předtím odhalili své tváře v různých vysílacích pořadech, jako byla například JinShil Game, Introducing A Star Friend a Kkochminam Alongsatae. Jejich oficiální debut byl s výše zmíněnou písní Bomb Bomb Bomb. Krátce poté byli SHU-I zvoleni Agency of Korean jako Skupina s největším potencionálem pro měsíc listopad.

V roce 2011 kluci debutovali v Japonsku s mini albem STAR LIGHT pod nezávislou pod-společností Avexu, Rhythm REPUBLIC. Během doby, kdy bylo zveřejněno album oznámila japonská webová stránka SHU-I, že jejich hlavní debut se bude konat v květnu 2011 pod Avex Trax. Skupina bylo poté hodně aktivní v Japonsku, jak vydala šest singlů, jedno studiové album a mini album, zatímco v Koreji byla zasunuta do pozadí kvůli své neaktivitě. Na začátku června 2013 však byla zveřejněna zpráva, že se SHU-I vrací do Koreje, aby po třech letech mohli uskutečnit svůj korejský comeback. Nedlouho poté vyšla první teaser fotka následovaná i upoutávkou pro MV "Don't Let It Get You Down". Vydání MV následovalo ruku v ruce i odhalení nového korejského mini alba The First Mini Album

SHU-I nyní pracují na propagacích mini alba jak v Koreji, tak i v Japonsku. Kromě toho se rovněž stali součástí cestopisné show "Romantic Korea", která se začne vysílat již v srpnu tohoto roku.

Rozpad skupiny je datován v srpnu roku 2015. 

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9