Crossfaith

Autor AngryDaeguni, 14.07.2013
Alba The Artificial Theory For The Dramatic Beauty, The Dream, the Space, Apocalyze, Blueprint of Reconstruction, Zion
Členové Koie Kenta, Takemura Kazuki, Ikegawa Hiroki, Amano Tatsuya, Tamano Terufumi
Aktivní 2006 - současnost
www.crossfaith.jp
www.youtube.com/user/Cros...
www.facebook.com/crossfai...
twitter.com/crossfaithjap...
Crossfaith (クロス フェイス) je japonská metalcore kapela z Osaky, která byla založena v roce 2006. Vyzbrojená s nápadem vybudovat originální pohled na svět ve snaze dramaticky zachytit hudbu, která je protkána skrze struny, electronicu, dobře vyváženými a chytlavými melodiemi s hardcore lyrikou a prvky screamo . Snahou je rozlišovat a dát prostor jednotlivým prvkům.

Kapela se obvykle považuje za Electronicore, je to díky jejich kombinaci vlivů z metalcoru, industrial metalu,  hardcoru, metalu a electronicy. Výsledná hudba je vnímána jako kombinace nástrojů, metalcoru, zpěvu s klávesami a industrial syntezátory. Crossfaith byli popsáni jako „Slipknot trhající Prodigy na kusy".HISTORIE

Ve své rané historii podporovali jako předkapela kapely jako Hatebreed:, Machine Head, In This Moment, Bleeding Through, The Used, August Burns Red, Memphis May Fire. V březnu 2011 Tragic Hero Records podepsali s Crossfaith smlouvu na americké vydání jejich druhého alba "The Dream, The Space".

V 2012 absolvovali Crossfaith turné po celé Evropě jako předkapela Of Mice and Men s Bury Tomorrow.  V srpnu kapela hrala na Japonském Summer Sonic Festivalu, největší festival v zemi, kde hráli ve 3 hodiny ráno pro 10.000 lidí. Od září v tomto roce hostují pro While She Sleeps vedle Bleed From Within a Polar.

V září 2012 vydala kapela své druhé EP Zion, které se použilo jako úvodní sampler navržen tak, aby kapela pronikla na hudební trh mimo Japonsko.  Zion byl pojmenován po lidském městě v sérii Matrix.  EP oživilo kladné reakce od hlavních kritiků jako Kerrang  a Sydney Morning Herald. Následovaly tři videoklipy pro písně „Monolith“, „Jägerbomb" a „Photosphere“. Dne 10. listopadu vystoupili v roce 2012 na Warped Tour v Alexandra Palace v Londýně na "Kevin Says Stage". Jeviště bylo součástí místnosti jen pro 500 diváků a ochranka musela po chvíli uzavřít vstup pro další diváky. Jejich vystoupení na festivalu získalo hodně pozornosti pro kapelu.

4. února 2013 bylo EP „Zion" vydáno v Evropě pod Search and Destroy Records a jen pár dní poté, bylo EP přidáno na online streamu na SoundCloud.  Crossfaith vystoupili na australském Soundwave festivalu 2013 ve všech 5 městech: Brisbane, Sydney, Melbourne, Adelaide a Perth mezi 23. únorem až 4. Březnem. Jen dva dny po svém vystoupení v Austrálii kapela zahájila své březnové turné napříč Spojenými státy na podporu Enter Shikari a Architects. V květnu kapela vystupuje jako hlavní předkapela pro turné kapely Bring Me The Horizon po Spojeném království.

V srpnu Crossfaith vidají třetí studiové album s názvem Apocalyze.  Album bylo nahráno v Machine Shop Studios v New Yorku v lednu 2013 a bude vydáno pod Search and Destroy Records.  Kapela se zučastní celého červencového amerického Warped Tour 2013. Poté se opět ukážou na japonskem Summer Sonic Festivalu. Na září mají naplánované turné po Japonsku k jejich novému albu Apocalyze a do konce roku planují také hostovat skupinám Bring Me The Horizon nebo Skindred.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9