Crayon Pop

Autor Eunka, 14.06.2013
Alba Crayon Pop 1st Mini Album, Dancing Queen, Bar Bar Bar, Uh-ee, Jackpot (Strawberry Milk), FM, Evolution Pop Vol. 1
Členové Gum Mi, Ellin, Way, Cho A
Aktivní 2012 - současnost
www.chrome-ent.co.kr
www.youtube.com/user/cray...
twitter.com/crayonpop
instagram.com/crayonpop_o...
Crayon Pop 크레용팝 je pětičlenná jihokorejská dívčí skupina, která vznikla v roce 2012. Spadá pod Chrome Entertainment a členky se jmenují Gum Mi, Ellin, Way, Cho A a So Yul. Pro zajímavost je třeba uvést, že Cho A a Way jsou dvojčata. Název oficiálního fanklubu zní Cutie.

Skupina se původně jmenovala Hurricane Pop a leaderkou byla Serang (Mari), která však kapelu opustila, aby se mohla věnovat herecké kariéře. Aby skupina zůstala pětičlenná, přidala se k ní Way, sestra Cho A, která byla dříve členkou indie kapely N.Dolphin.Crayon Pop oficiálně debutovaly 24. června 2012 a vydaly jak korejské, tak japonské MV k písni Bing Bing. Další singl a s ním i videoklip s názvem Saturday Night spatřil světlo světa 17. července 2012 a v Japonsku byl zveřejněn 24. července. Děvčata se vždy soustředila na korejskou i japonskou kariéru.

Jejich první mini album vyšlo 18. července 2012 a jmenovalo se prostě Crayon Pop 1st Mini Album. A hned o den později měly dívky oficiální debutové vystoupení na M! Countdown s písní Saturday Night.Dne 23. října 2012 vydala skupina další singl s názvem Dancing Queen. V lednu 2013 měly slečny koncert v Japonsku (Shibuya, Tokio). Vstupenky na něj byly vyprodané během hodiny. Mnoho fanoušků žádalo o další lístky a to podnítilo Chrome Entertainment, aby uspořádali další koncert. Ten se konal v Ósace 22. února 2013.

Energická dívčí skupina se vrátila znovu na scénu 14. června 2013 s novým MV Bar Bar Bar. Zajímavé je, že děvčata nemají leadera. V jednom rozhovoru uvedly, že kapelu vedou všechny a nemají mezi sebou rozdíly, což má rozhodně něco do sebe.Skladba Bar Bar Bar se stala natolik populárním hitem, že dívky natočily i verzi Bar Bar Bar 2.0 a dne 26. září 2013 vydaly speciální mini album nazvané The Streets Go Disco. Konečně se na korejské hudební scéně pořádně prosadily.

Kromě toho se jim zadařilo na MAMA 2013, kde vyhrály cenu Best New Female Artist, což bylo příjemným překvapením nejen pro ně. A protože mají rády vánoce, vydaly 26. listopadu vánoční singl z názvem Lonely Christmas.Když se Crayon Pop tolik dařilo s písní Bar Bar Bar, fanoušci přemýšleli s čím dívky překvapí během dalšího comebacku. Nový singl Uh-ee vyšel 31. března a veselé MV si opět získalo mnoho příznivců. Slečny odhodily helmy a stylizovaly se do lehce zmodernizovaných hanboků. Dále je velmi potěšil fakt, že si je Lady Gaga pozvala na své letní americké turné.

Koncem září 2014 bylo oznámeno, že dvojčata Cho A a Way vytvoří poskupinu, která dostala název Strawberry Milk a také se začalo hovořit o debutu skupiny na japonské scéně. Crayon Pop podepsaly smlouvu s japonskou společností Pony Canyon.A pak konečně, 15. října, vyšlo slíbené MV Ok od podskupiny Strawberry Milk a také jejich první album, nazvané Jackpot, které obsahovalo čtyři skladby + instrumentálku od každé.

Začátkem roku 2015 bylo oznámeno, že skupina chystá comeback. Z ukázek se brzy ukázalo, že si dívky zahrají na neohrožené hrdinky po vzoru starších počítačových her a tak se také stalo. Nejprve pak předvedly novou choreografii v ulicích a poté jim 27. března 
vyšel videoklip k písni FM a také stejnojmenné mini album.

Oficiální japonský debut si slečny odbyly v červenci 2015, když vydaly veselý a roztančený singl Rarirure. Ten pak propagovaly přímo v japonsku. Jejich druhý japonský singl pak dostal název Dancing All Night.V roce 2016 se dívky věnovaly i individuálním aktivitám. Mnohé hrály v seriálech nebo se objevily z zábavních show. Na comeback si fanoušci museli počkat. Dámy nejprve vydaly singl Vroom Vroom a poté, 26. září i své první dlouhohrající album Evolution Pop Vol. 1 a MV k titulní písni Doo Doom Chit.

Začátkem roku 2017 se začalo šuškat o rozpadu skupiny, zejména proto, že se So Yul vdala a dívkám končila smlouva s Chrome. So Yul nakonec opravdu ze skupiny odešla, což bylo oznámeno 31. května. Ostatní členky prohlásily, že budou dál fungovat jako skupina, ale všechny se zároveň chtějí pod novými společnostmi věnovat svým sólo kariérám. V současné době má však skupina hiatus.


ZDROJ: en.wikipedia.org, generasia.com
FOTO: crayonpop.com, soompi.com, asianjunkie.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9