Top Combine

Autor Mei, 13.06.2013
Alba Arrival, Grandness Equal to Heaven, Lucky Boys, Luck, You Are Here
Členové Bird Zhang, Mars Ma, Kenny Liu, Tanas Kim
Aktivní 2007 - současnost
www.youtube.com/user/Topc...
www.facebook.com/pages/%E...
http://www.eemedia.cn/
http://e.weibo.com/topcom...
http://www.youtube.com/us...
Top Combine (至上励合) je mandopopová chlapecká skupina, která vznikla v roce 2007. Členové byli Bird Zhang, Mars Ma, Kenny Liu, Caesar Li a Tanas Kim. Všichni byli odborně vyškoleni ve zpěvu, tanci, modelingu i v jazyce. Kromě Tanase byli všichni členové soutěžící v Super Boy 2007, což je mužská verze Super Girl. V roce 2012 se Caesar odešel věnovat filmové kariéře a pětičlenná skupina se proměnila v kvartet.
 
Top Combine debutovali v říjnu 2008 se svým prvním singlem "Arrival".
 
Vzhledem k úspěšnému projektu Hunan TV a nahrávací společnosti EE Media, Super Girl, se rozhodli vytvořit také mužskou verzi soutěže. Domnělá čínská verze American Idol (u nás SuperStar), Super Boy, byla poprvé vysílána 25. května 2007. Zhang Yuan, reprezentující Nanjing, se umístil devátý. I když byli, Li Mao z Nanjingu, Ma Xueyang z Chengdunu, Liu Zhoucheng z Guangzhou a Gao Wei z Changshy, všichni odstraněni před posledním kolem, byli už navrženi EE Media, že tito 4 soutěžící budou sjednoceni do vokální skupiny. Ke skupině byl připojen ještě Yang Fan z Jinanu, ale brzy byl odstraněn. Po několika zkušebních nahrávkách 4 potenciálních členů, s nimi podepsalo EE Media nahrávací smlouvu. Dočasně byli přidáni do skupiny s názvem "Happy Boy Group".


 
Zhang Yuan byl přidán do 13členné skupiny spolu s dalšími špičkovými finalisty Super Boy, která se jmenovala "Happy Top 13". Tento plán byl nakonec ale zamítnut a Zhang Yuan byl přidán jako pátý člen do "Happy Boy Group". Ten stejný měsíc nahráli svůj predebutový singl "Kiss"a předvedli jej na Super Boy koncertě v Šanghaji.
 
S podporou jihokorejského DoReMi Media byla skupina v říjnu 2007 poslána do Jižní Koreje, aby podstoupila dynamické vokální a taneční vzdělání. Říkalo se, že EE Media nahradí člena z "Happy Boy Group" za Jihokorejce a že skupina bude debutovat i v Koreji. Na počátku roku 2008 EE Media oznámilo, že zvěsti byly pravdivé a Gao Wei měl být nahrazen někým nejmenovaným.
 
"Happy Boy Group" se v dubnu 2008 vrátili do Číny s vyhlášením nového člena, kterým se stal Kim Eun Sung a nahradil Gao Weie. Čínská media začala spekulovat, že se skupina snaží konkurovat Super Junior M, kde korejští fanoušci Kima označili jako korejskou verzi Han Genga. Nicméně EE Media tvrdí, že Kim byl do skupiny přidán kvůli svému zvláštnímu hlasu a vazbě, kterou měl se stávajícími členy. Tím, že byl ke skupině přidán Kim způsobilo, že popularita skupiny začala růst i v Koreji.


 
Ještě před nahráním prvního singlu se skupina rozhodla pro změnu názvu na Zhi Shang Li He (至上励合), což doslova znamená Top Combine. Členové si také zvolili anglická jména. Zhang Yuan se stal Birdem, Li Mao Caesarem, Ma Xueyang se stal Marsem, Liu Zhoucheng si zvolil jméno Kenny a Kim Eun Sung zase jméno Tanas. Nicméně jako čínská jména si nechali znaky svých rodných jmen. Jin Ensheng se stalo čínským uměleckým jménem pro Kima.
 
Propagovaní jako „Čínský motivační Boy band číslo 1“ (中国第一励志天团), byli Tom Combine při svém debutu velmi úspěšní a kontroverzní. První singl skupiny, "Arrival" (降临), debutoval v globálním vysílání Music Radia v čínském žebříčku Top 10 dne 8. září 2008. To bylo pouhých 6 dní po jejich oficiálním debutu. Singl byl přijat s velkým úspěchem. 20. Září pak bylo vydáno i hudební video. Top Combine byli ale kvůli podobnostem ve videoklipu označeni fanoušky korejských TVXQ jako kopírky. Později však bylo upřesněno, že podobnosti ve videu jsou z toho důvodu, že obě skupiny používají tejného režiséra, kterým je Chun Hyuk Jin.
 
Dne 16. listopadu se skupina poprvé setkala se svým fanklubem, nesoucím názvem "Seraphim" (至天使).


 
V prosinci 2008 vydali další hudební video. To neslo název "Cotton Candy". Song byl původní tvorba Marse, který složil část s elektrickou kytarou a houslemi a také napsal text. Píseň dosáhla větší popularity než jejich první singl. Následující rok vyhrál singl v kategorii Song roku v "Pop Music Ceremony" od Music Radio China v Pekingu.
 
V prosinci 2009 vydala skupina druhou desku s názvem  Grandness Equal to Heaven ( 齐天大盛). Je to jejich jediné plné studiové album. Album obsahuje směs klasických čínských nástrojů a západní rytmy. Čtyři písně z alba složil Mars a každý z dalších 4 členů přispěl textem k dalším skladbám.
 
V září cestovali Tom Combine do Spojených států, aby zde absolvovali školení a nahráli dva singly s americkým producentem Nicholasem Cooperem pro své třetí studiové album „Lucky Boys“.


 
Kromě toho, že se skupina účastnila ranní show v Los Angelesské KTLA TV, stala se prvními čínskými hudebníky a druhým čínským umělcem, po Jackie Chanovi, který byl kdy pozván k vystoupení. Jejich vystoupení předcházelo projevu prezidenta USA Baracka Obamy.
 
Dne 20. září 2012 Caesar oznámil, že z Tom Combine odchází a bude se věnovat sólové kariéře a hraní. Jeho rozhodnutí bylo učiněno po dlouhém zvažování s členy skupiny a jeho společností. Osttaní 4 členové pro jeho rozhodnutí vyjádřili podporu na svých Weibo účtech. Zatím nejsou žádné plány, že by měl Caesara nahradit nový člen.
 
V říjnu 2012 vydali Tom Combine čtvrté album „Luck, You Are Here“ (还好有你在) a první album bez Caesara. Album bylo popisováno jako první, které se odtáhlo od korejských a japonských vlivů, kterými se vyznačovali ve své předchozí hudbě. Jedna z písní z alba byla použita jako ústřední melodie TV drama „Banana Boy“ (成人记), ve kterém hrál Caesar. Drama se začalo vysílat v listopadu 2012.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
50%
Japonsko
37,1%
Vietnam
4,8%
Thajsko
3,3%
Filipíny
0,5%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,5%
Jiná
2,3%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9