MC Sniper

Autor AsianStyle, 02.06.2013
Aktivní 2002 - současnost
Skutečné jméno: Kim Jung Yoo (김정유)
Datum narození: 8. února 1979
Místo narození: Jižní Korea
Krevní skupina: B
Výška: 172cm
Koníčky: Box, hudba, čtení, cestování

MC Sniper (엠씨 스나이퍼) je jihokorejský rapper a zakladatel hi-hopové skupiny Buddha Baby. Je považován za kontroverzního a poměrné vlivného hudebníka v Jižní Koreji. Debutoval v roce 2002 s albem So Sniper… a okamžitě se stal uznávaným za texty, které popisují ekonomické, vládní a společenské podmínky, v pozadí se silnou směsí hip-hopu a tradiční korejské hudby.

V roce 2001 přednášel MC Sniper o populární hudbě na Národní univerzitě v Soulu, ale byla to jeho píseň Sorasora purerureun sora, díky které na sebe připoutal pozornost. Jeho remake tradiční písně nahrál na net jeden z jeho fanoušků a krátce nato se vytvořil jeho fanklub a více než 18000 fanoušků se okamžitě připojilo, což v konečném důsledku vedlo k nahrání jeho prvního solového alba v roce 2002 pod názvem So Sniper…

V roce 2002 vydal své druhé album Chohaeng, jež následovalo třetí album Grief vydané v roce 2004.

O tři roky později v březnu vydal MC Sniper konečně své čtvrté album How Bad Do U Want It?, na kterém se podíleli umělci jako MC Bk, Baechigi, Outsider, Stonyskunk a Clazziquai.

Též má jako zásluhu objev a produkci skupiny Baechigi, hip-hopové skupiny, jejíž popularita exponenciálně roste.

Má svoji vlastní společnost SNIPER SOUND, pod kterou jsou například umělci jako Outsider, ILLINIT či hip-hopové duo EGOBOMB.
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9