D

Autor AsianStyle, 01.06.2013
Alba The Name of the Rose, Tafel Anatomie, Neo Culture: Beyond the World, Genetic World, 7th Rose, Vampire Saga
Členové Asagi, Ruiza, Hide-Zou, Hiroki, Tsunehito
Aktivní 2003 - 2014 (hiatus)
www.d-gcr.com/
www.facebook.com/D.Offici...
D je pětičlenná kapela složená z vokalisty Asagiho, kytaristů Ruizy a Hide-Zoua, basisty Tsunehita a bubeníka Hirokiho. Kapela se zformovala v roce 2003 a zaměřuje se na gothic rock, visual rock a metal.Když byla kapela Syndrome v listopadu 2002 zrušena kvůli zdravotním problémům jednoho člena (Kisaki). Vokalista Asagi a kytaristé Ruiza a SIN nicméně pokračovali v tvorbě hudby a započali práci na novém projektu, který pojmenovali "D". 

Novým basistou byl ex-člen kapely PERSONA, Reno, zatímco bubeníkem se stal Hiroki. 

Živý debut D je připsán 6. dubnu 2003. Bylo zaznamenáno ještě několik málo vystoupení a také vydání EP New Blood (18. července), než byl Ruiza hospitalizován kvůli neznámé nemoci a SIN oznámil odchod z kapely. D proto oznámili krátkou pauzu, nicméně Asagi a Hiroki i nadále pokračovali v koncertování pod jménem "Night of the Children" se support kytaristou Hide-Zou. Když byl Ruiza 27. listopadu propuštěn z nemocnice, D oznámili návrat společně s Hide-Zou jako novou náhradou za kytaristu SINa. Následovalo několik singlů a EP, kdy byla kapela relativně v klidu a pospolu. 

Teprve v roce 2005 byl oznámen odchod Reny, jež byl naplánován po dokončení nového singlu a promo videa. D v tomto roce rovněž vydali své první album - The Name Of Rose.

Krátce po jeho odchodu Renu nahradil nový basák Tsunehito a D mohli směle pokračovat dále v tvorbě. V roce 2007 odhalili jméno oficiálního fanklubu - Ultimate Lover.D vydali mnoho singlů, EP i alb a také podnikli 1. evropské turné (20. duben 2012). Asagi zahájil také svůj vedlejší projekt a vydal sólový single Corvinus.

Kapela se aktuálně připravuje na vydání nového maxi singlu Rosenstrauss a také se zmínili, že uvažují o dalším evropském turné.  
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9