Ryan Higa alias Nigahiga (jak zní jeho YouTube přezdívka) je americká YouTube hvězda, herec, komik a producent japonského původu. Narodil se 6. 6. 1990 v Hilo na Hawaii. V roce 2008 vystudoval Waiakea High School. Poté se odstěhoval se do Las Vegas, aby zde mohl studovat filmovou tvorbu na UNLV (Univerzita Nevada Las Vegas).
 
Nigahiga dělá sólová videa či videa s dalšími lidmi, jako KevJumba. Jsou známí díky svým YouTube videím s více než 1,4 miliardy zhlédnutími. Od května 2013 má YouTube kanál Nigahiga více jak 8,1 milionů odběratelů.


 
Spolu se Seanem Fujiyoshim začali v polovině roku 2006 vysílat lip-syn (playbacková) videa na YouTube, mezitím co stále navštěvovali střední školu Waiakea. Kanál se rychle rozšířil i o řadu mnoha komediálních kousků. Příležitostně v nich hostují například Tim Enos, Ryan Villaruel, Kyle Chun nebo Tarynn Nago kolektivně známý jako "Yabo Crew".
 
Na Štědrý den roku 2008 byla odstraněna jejich videa How To Be Gangster (jak být gangsterem) a How To Be Emo (Jak být Emo) odstraněna kvůli porušování autorských práv. Dne 21. ledna 2009 byla pak účet Nigahiga dočasně přerušen a Ryan se Seanem byli požádán, aby odstranili více videí chráněných autorskými právy. Z tohoto důvodu byla většina lip-syn vidí od Nigahiga odstraněna. Zůstalo jen videa You're Beautiful (Jsi krásná), kde bylo vyměněno audio. Nyní jsou všechny písně ve videích z jejich tvorby. How To Be Gangster a How To Be Emo se na kanál vrátily v srpnu 2009. Jenže byly odstraněny znovu s How to be Ninja (Jak být Ninja) a How to be Nerd (Jak být blbeček). Na jaře 2010 byly How To Be Gangster, How to be Ninja a How to be Nerd zveřejněny ještě jednou.


 
Protože se Ryan Higa odstěhoval do Vegas kvůli studiu na vysoké škole, většina videí od Nigahiga začala být sólová. Obvykle představovaly spolupráci s ostatnímu YouTube uživateli. Ovšem ostatní členové Yabo Crew ve videích vystupují vždy, když Ryan navštíví Hawai.
 
Nigahiga YouTube kanál byl vytvořen 20. července 2006. Do 21. prosince 2010 dosáhli přes 3 milionů odběratelů a v květnu 2013 byla jejich videa zobrazena dohromady více než 1, 42 miliard krát.
 
Ryan Higa říká, že jeho kanál je pojmenován kombinací Niga a Higa protože „Niga“ znamená v japonštině „předvádět se“ a jeho příjemní „Higa“.
 
V roce 2011 Ryan vytvořil druhý YouTube kanál, který nazval HigaTV. Na tomto kanále zveřejňuje příspěvky z videoblogu a videa ze zákulisí. V květnu 2013 měl více než 1,2 milionů uživatelů.


 
V roce 2008 Nigahiga točili svůj první celovečerní film Ryan and Sean's Not So Excellent Adventure (Ryanovo a Seanovo ne tak úžasné dobrodružství). Producentem a režisérem byl Richard Van Vleet z Loa Angeles. Film byl vydán 14. listopadu 2008 na Havaji a v Kalifornii a 14. července 2009 film vyšel také na DVD. Příběh filmu vypráví o neúspěšném producentovi hledajícím celebrity pro svůj nový film, který by chtěl natočil za pouhých 30 dní. Pokud to neudělá, hrozí mu totiž vyhazov. Vybere se Seana a Ryana, když zjistí, jak moc jsou populární jejich videa na YouTube. Pozve je do Hollywoodu, aby s nimi natočil film. Oni tuto nabídku přijmou a na cestě za „dobrodružstvím“ zažijí několik zábavných chvilek.


 
V roce 2009 měl premiéru jejich další film. Jednalo se o 26minutový snímek Ninja Melk o mistrovi Ninjů, Ching Chingovi. Ten pošle svého studenta Lapchunga najít náhradníka a on přivede, koho jiného než, Ryana a Seana. Ti mají dopadnout zlého Bokchoye a jeho služku Ginu.
 
Dalším krátkým filmem je 30minutový film vytvořený spolu s Wong Fu Productions, Agents of Secret Stuff (Agenti tajemné věci). Ve filmu se objevilo i několik dalších známých tváří z YouTube, jako například Aki Aleong. Příběh vypráví o mladém agentovi, který je poslán na střendí školu, aby v přestrojení chránil Taylor, jednu ze studentek. Ve filmu se objevili také Anthony (Smosh), D-Trix (Quest Crew), Kassem G nebo Hiimrawn.Další videa od Nigahiga s českými titulkami najdete na tomto YouTube kanále a na videacesky.cz
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9