Wong Fu Productions začali se svou videotvorbou v roce 2003 na vysoké škole v  UC San Diego. Začínali jako přátelé a spolubydlící a nyní jsou členy rostoucí nezávislé produkční společnosti. V čele Wong Fu jsou Philip Wang, Wesley Chan a Ted Fu.
 
Jsou známí především ze svého YouTube kanálu a sledováni více jak milionem uživatelů. U jejich videí je více jak 200 milionů názorů. Toto trio vytváří krátké filmy, hudební videa a vlogs (videology) pro svou velkou a loajální fanouškovskou základnu.
 
Wong Fu Productions má také vlastní značku oblečení s názvem Nice Guy Design (Milý chlapík) a plyšové hračky Awkward Animal (Trapné zvíře).
 
Rozvíjejí své znalosti umělců a filmařů a stále více a více zlepšují své řemeslo. Rostou jako společnost a jsou lidem stále blíž a blíž.
 
Jejich tvorba je uznávaná pro svou vysokou kvalitu a hloubku a přitahuje velké korporace, jako je Subaru, JC Penny nebo AT&T. Ale také získávají vyznamenání a ocenění od organizací jako CNN, NPR, Cannes 2008, 2011 Sundance či 2011 LA Asian American Pacific Film Festival. Dokonce se jim dostalo uznání i z Bílého domu, když se v roce 2011 setkali s prezidentem Obamou.


 
„Nikdy jsme neměli v úmyslu udělat z Wong Fu to, co je dnes, ale víme, že máme velké štěstí a budeme se snažit si to zasloužit. Věříme, že v tomto odvětví můžeme mít pozitivní vliv a také vliv na naše publikum. A pokud to můžeme dělat, pak víme, že děláme něco správného,“ jsou slova Wong Fu Productions na jejich oficiálních webových stránkách.
 
„Mnoho lidí si myslí, že jsme začali dělat videa v den, který je uvedený na našem YouTube kanále v roce 2007, ale skutečnost je taková, že jsme dělali videa a vysílali je online už od roku 2003, předtím než YouTube vůbec existoval. V průběhu let se naše fanouškovská základna postupně rozrostla. A když pak přišel YouTube, dostali jsme zcela novou platformu pro dělení se o sovu práci.“
 
První oficiální Wong Fu video bylo propuštěno 5. června 2003. Bylo to lip sync video (synchronizace rtů = pohyb rty v synchronizaci s jiň nahranou písní či řečí, což má dát vzhled živého vystoupení.), které udělal Philip se svým spolubydlícím na Timberlakovu Senoritu. Video bylo sdéleno po celé škole a brzy se rozšířilo i na další univerzity. Po zbytek času na vysoké dělali Philip a jeho přátelé pravidelně lip sync výhradně pro zábavu a jen, když na to byl čas. V roce 2004 se pak Philip setkal s Wesem a Tedem. Společně začali natáčet krátké filmy a dokonce dělali i nějakou jednoduchou klientskou práci. Během posledního roku školy se tito 3 rozhodli pustit do většího projektu a to do celovečerního filmu. Práce na tomto filmu jim trvala celý čtvrtý ročník vysoké školy. Hotový výrobek A Moment with You měl premiéru jen několik týdnů před jejich absolvováním.


 
Po promoci v červnu 2006 se Wes, Ted a Phil rozhodli přestěhovat do Los Angeles, kde si chtěli dělat vyhlídky na film. Nebyl to lehký úkol, protože brzy zasáhla realita skutečného světa. Naštěstí měli stále podporu Wong Fu fanoušků, kterých bylo stále více. Když byli poprvé WFP na turné, vysílali svůj film A Moment with You. AMY Tour je vzala do více než 25 škol po celém kontinentu a bylo to tak poprvé, co viděli své fanoušky a příznivce tváří v tvář. Trio vidělo, že WFP je opravdu něco zvláštního a že to nemohou jen tak zahodit a vzdát. V důsledku toho i nadále vytvářeli nové krátké filmy a hudební videa. Kromě práce na volné noze dělali nějaká videa také pro televizní stanice, malé podniky a dokonce i svatby.
 
V roce 2007 WFP vytvořili a vydali krátký seriál Just a Nice Guy. Tato série započala značku Nice Guy, kdy měl Phil na sobě košili, kterou navrhl Wes a tisíce fanoušků se brzy ptalo, kde by ji mohli sehnat. Ted tedy odstartoval internetový obchod AreYouANiceGuy. Jak značka s novými produkty a novými zákazníky rostla, WFP dokázali získat finanční svobodu z práce na volné noze a mohli se plně začít soustředit na práci WFP. Během toho samého roku kluci začali také pracovat s Far East Movement. Jejich první společný projekt byl krátký snímek s názvem You’ve Got a Friend. S tím souvisela i propagace jejich singlu pod tímtéž názvem. To byl začátek dlouhodobého partnerství, projektů a společného snažení. A především to byl začátek International Secret Agents (mezinárodní tajní agenti) koncertů.


 
V roce 2008 strávili většinu času prospektem k novému celovečernímu filmu. Poté, co oslovili pár výrobců a manažerů, začali pracovat na novém scénáři a příběhu k jejich příštímu filmu. Během různých setkání, studií, výletu do Cannes na podporu projektu, začali WFP brzy ztrácet kontrolu nad tím, co původně chtěli. Na konci roku 2008 se rozhodli tento projekt pojmenovaný The Sleep Shift odložit, aby vrátili věci zpět na cestu původního vytvoření a spuštětí WFP.

Na začátku roku 2009 se setkali s Davidem Choiem a začali pracovat na svém prvním videoklipu. WFP se pořádně otevřeli online YouTube komunitě. Od projektu s Davidem k setkání s lidmi jako jsou Christine “Happyslip”, Kevin “KevJumba”, Cathy Nguyen, AJ Rafael, Ryan “NigaHiga” a mnoho dalších. WFP byli nyní zapojeni do této sítě mimořádně nadaných a dobrých lidí. Odtud se vyvinula spousta projektů a prostřednictvím této spolupráce se online přítomnost WFP rychle a ještě lépe rozšířila a získali nové přátele.


 
Rok 2011. Protože se chtěli stát jedním z nejlepších YouTube kanálů a mainstreamových médií, začal lov v novém mediálním průmyslu. Wong Fu Productions se nyní ocitá v jiném novém přechodném období. S množstvím obchodních a tradičních příležitostí WFP nyní vyrovnává produkci velkými projekty velkých společností jako třeba AT&T (Away We Happened) a Subaru (Company Car) a pokračuje v nezávislém duchu „for fun“ (pro zábavu). Takovým způsobem, jakým začali před lety.
 
V roce 2011 WFP také spolupracovali s asijskou superstar Taiwancem Wangem LeeHomem, který je oslovil pro natočení videoklipu k písni Still In Love With You. Můžete si přečíst zde.

Na nějaká videa z dílny Wong Fu Productions s českým překladem se můžete podívat na této stránce.ZDROJ: wongfuproductions.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9