History

Autor Eunka, 02.05.2013
Alba Dreamer, Just Now, Blue Spring, Desire, About History
Členové Kim Si Hyoung, Jang Yi Jeong, Song Kyung Il, Na Do Kyun, Kim Jae Ho
Aktivní 2013 - 2017
loen-tree.com/?p=63
www.youtube.com/HISTORYlo...
www.facebook.com/HISTORY4...
twitter.com/history426
youtube.com/user/LOENARTI...
Chlapecká skupina History 히스토리 měla pět členů a patřila pod Loen Tree. Oficiální název jejich fanklubu byl Storia. Skupina fungovala od roku 2013 do roku 2017.

Pánové debutovali 26. dubna 2013, když vypustili do světa svůj první singl s názvem Dreamer, který obsahoval tři skladby. Také vydali své první MV Dreamer, v němž si zahrála Son Dam Bi. Rap k písni jim napsala MiSung ze skupiny Sunny Hill.

Název History byl zkratkou pro His Story. V podstatě to znamenalo, že chlapci měli postupně svou hudbou sdělovat určitý příběh. Tito mladí muži se nezaměřili jen na jeden žánr, ale prohlašovali, že chtějí dělat hudbu, která se jim líbí. Považovali se za alternativní skupinu. Začátkem léta společnost Loen oznámila, že chlapci budou mít vlastní krátký komediální sitkom nazvaný Torytory Bang Bang. První epizoda měla premiéru 7. června. Fanoušci měli možnost tuto zábavnou a veselou show sledovat na oficiálním YouTube kanálu Loen.

Dne 20. srpna se pánové vrátili na scénu se svým prvním mini albem Just Now. Také vydali MV k titulní skladbě Tell Me Love. Tentokrát zvolili zcela jiný koncept. Odložili obleky a roztančili se v neformálním oblečení a ve veselém letním rytmu. 

V polovině listopadu 2013 kluci oznámili, že chystají comeback s novým mini albem nazvaným Blue Spring a ještě před jeho vydáním zveřejnili 26. listopadu, tentokrát docela drsné video, What Am I To You, které se natáčelo v Německu. Svými proměnami opravdu stále dokazovali, že se svého předsevzetí vyprávět svou hudbou pokaždé jiný příběh drží.Poté si museli fanoušci počkat dalších sedm měsíců na návrat kapely na scénu. History opět změnili vizáž i styl a 23. června přišli s novým mini albem Desire a MV k titulní skladbě s názvem Psycho. Na tvorbě skladeb se tentokrát podílel i nejmladší člen Jang Yi Jeong. 

Na podzim, přesně 7. listopadu, oznámili, že hodlají potěšit i japonské fanoušky a zahájili svůj neoficiální japonský debut albem About History, které obsahovalo novou píseň Don't Be Mad a také OST ze seriálu Pretty Man. Toto album vyšlo 26. listopadu.

Poté se vrátili 21. května s čerstvým mini albem Beyond the History a poněkud dramatickým, téměř černobílým, videoklipem k titulní písni Might Just Die, kterou složil Jang Yi Jeong. Zmíněnou píseň nazpívali i v japonštině pod názvem Kiete shimatta My Love a vydali ji 26. srpna 2015 na stejnojmenném singlu. Tím vlastně zahájili svůj oficiální japonský debut. V Japonsku se jim dařilo a tak 16. prosince vydali videoklip k písni Lost, kterou již předtím představili japonskému publiku během listopadového koncertu. Tato píseň poté vyšla na stejnojmenném singlu.Poté bylo na čase zase trochu zabrousit do korejských vod a proto začátkem jara 2016 ohlásili comeback. Dne 11. dubna pak vydali mini album HIM, které vyšlo ve dvou verzích, Spade a Heart.Spolu s ním vydali i videoklip k titulní písni Queen. Tentokrát zvolili mužný koncept.

Dne 12. května 2017 společnost oznámila, že se skupina rozpadla. Členové se rozhodli, že se budou nadále věnovat sólovým aktivitám.

ZDROJ & FOTO: history.iloen.com, ptowershibuya.jp
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9