Mayday

Autor Mei, 10.03.2013
Alba Mayday′s First Album, Viva Love, People Life, Ocean Wild, Time Machine, God′s Children Are All Dancing/falling Angels With A flying Soul, Just My Pride Best Of Album, Born to Love, Poetry of the Day After, Second Round
Členové Ashin, Masa, Guan You (Ming), Stone, Monster
Aktivní 1997 - současnost
www.youtube.com/playlist?...
www.facebook.com/IsMayDay...
https://www.facebook.com/...
https://www.facebook.com/...
http://www.maydayfans.com...
Mayday (五月天) jsou velmi populární taiwanská alternativní chlapecká kapela. Debutovali v roce 1997. Zaměřují se hlavně na rock. Členy skupiny jsou Ashin, Masa, Guan You (Ming), Stone a Monster, který je i leaderem.
 
Dříve vystupovali pod názvem So Band, a to od roku 1995. Jako Mayday začali být známí v roce 1997. Tento název vznikl z Masovy online přezdívky. Mayday vyhráli cenu Golden Melody Award za nejlepší skupinu v letech 2001, 2004, 2009 a 2012.
 
Než debutovali, hráli v hospodách a restauracích. Byli aktivně zapojeni do prosazování rostoucího rockového trendu na Taiwanu. Jejich písně jsou většinou v mandarínštině a některé skladby jsou v taiwanském Hokkienu. Jsou to ty, co složí Ashin, protože kromě mandarínštiny ovládá plynně i Hokkien. Často jsou uváděni jako jedni z průkopníků rockové hudby na Taiwnau.


 
První nahrávací smlouvu podepsali s Rock Records v roce 1998. Ve stejném roce se také podíleli na vydání Taiwan Independent Compilation Album (ㄞ國歌)od indie music label TCM (角头音乐), což bylo součástí jejich prvního studiového nahrávání Racing Car. V červnu 1998 také vydali kompilační album Embrance.
 
V roce 1999 se posunuli k vydání prvního plného studiového alba (五月天第一張創作專輯) pod Rock Records. Jejich debut získal ohlas a prodali více než 300 000 kopií, což byl značný výkon pro novou kapelu v tomto pesimistickém a nenasyceném hudebním průmyslu. Také byli nominováni na 11. ročníku Golden Melody Awards jako Nejlepší kapela. Skladby Peter and Mary a Embrace se uchytily mezi mládeží a staly se nejlepšími v KTV seznamu.
 
Druhé album Viva Love vydali v červenci 2000. Prodalo se více než 350 000 kopií, což překročilo předchozí album. Na 12. Golden Melody Awards vyhráli ocenění jako Nejlepší skupina.


 
V roce 2001 vydali třetí album People Life Ocean Wild jehož prodej byl už po měsíci větší než 35 000 prodaných kopií.
 
V listopadu 2001 byli členové dočasně rozpuštěni. Masa šel do armády, Stone mířil do Anglie, kde se učil výrobní techniku a Guan jel do Los Angeles, kde chtěl zdokonalit své bubenické dovednosti. Monster a Ashin zůstali na Taiwanu.
 
V roce 2004 se prak Mayday vrátili na hudební scénu. Vydali autobiografický dokument The Wings of Dream a doprovodný soundtrack. Po oficiálním návratu Masy z armády se kapela vrátila do hudebního průmyslu.
 
V listopadu 2003 vydala skupina čtvrté studiové album Time Machine. Prodej alba se vyšplhal už za dva dny na více jak 15 000. Popularita Maday tedy ani po jejich pauze vůbec neklesla. S Time Mashine vyhráli také své druhé ocenění za Nejlepší skupinu na 15. Golden Melody Awards.


 
V listopadu 2004 vydávají 5. album God's Children Are All Dancing/Flying Angels With A Falling Soul. V roce 2005 pak vydali album nejlepších kompilací Just My Pride, které zahrnovalo i 6 nových písní a obílené písně z předchozího alba.
 
Téměř na konci roku 2004 se kapela pustila do ambiciózního celosvětového turné s názvem Final Home – When We Are All Together. Koncerty se konaly v USA, Číně, Singapuru, Malajsii, v HongKongu a Japonsku. Turné trvalo 6 měsíců. Poté bylo vydáno DVD z těchto koncertů s názvem Final Home.
 
Maday také vystupovali na vrcholu budovy na Taiwanu, což pojmenovali Nearest to the Sky Concert. Vystupovali ve výšce téměř 390,6 metrů nad zemí.
 
Na konci roku 2006 vydali další album Born to Love. V říjnu 2008 pak vydali další studiové album Poetry of the Day After. Další album vydali v v prosinci 2011 a nese název Second Round.FOTO: cms.qmoon.cn
FOTO: shuaige5.com
FOTO: kantieba.com
FOTO: f7.topit.me
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9