Brown Eyed Girls

Autor starfishzs, 22.02.2013
Alba Your Story, I Am a Summer, Leave Ms. Kim, With L.O.V.E, My Style, Sound G., Sound-G Sign, Festa on Ince 2010, Sixth Sense, Cleansing Cream, The Original
Členové Jea, Narsha, Miryo, Ga-In
Aktivní 2006 - současnost
browneyedgirls.co.kr
youtube.com/user/official...
facebook.com/officialBEG
twitter.com/officialBEG
Brown Eyed Girls (korejsky 브라운아이드걸스, zkráceně B.E.G.) jsou čtyřčlenná dívčí skupina z Jižní Koreje pod agenturou Nega Network. Skládá se z členek Jea, Narsha, Miryo a Ga-In. Tyto slečny debutovaly v roce 2006 jako R&B/baladová skupina a nebály se zaběhnout do různých hudebních žánrů. Již od počátku byly považovány spíše za dospěláckou skupinu než idolovou a cesta ke slávě byla pomalá. Jejich tvorba ovšem byla vždy kvalitní a díky tomu si získaly věrný okruh fanoušků, který jim zůstal až doposud.

Skupinu de facto sestavila Jea. Jako první si vybrala Miryo, která byla známá jako výborná rapperka v hip-hopové komunitě. Dříve spolupracovala například s Leessang a byla součástí skupiny Honey Family. Narsha byla přidána po tom, co si ji Jea vybavila jako dobrou zpěvačku ze školních let. Ga-In pak byla schválena všemi třemi členkami poté, co byla vyřazena z pořadu Battle Shinhwa. Společně holky vystoupily na pár mini koncertech pod názvem Crescendo, než debutovaly jako Brown Eyed Girls.Skupina trénovala 3 roky, než vydala své první album Your Story 2. března 2006 a baladovým singlem Come Closer. Kritiky bylo toto album velmi dobře přijato, ovšem se mu už tolik nedařilo komerčně - Brown Eyed Girls nijak album nepropagovaly v televizi a ani se neobjevily v klipu k hlavní písni. Album tedy bylo znovu vydáno ještě s novou písní Hold The Line, která samplovala písně Push The Button od skupiny Sugababes a Technologic od Daft Punk. Píseň se stala v Koreji hitem a dokonce byla objevena i na Západě, kde byla použita pro hru Pump It Up.

Po krátké přestávce nahrály Brown Eyed Girls další album s názvem Leave Ms. Kim, které obsahovalo úvodní píseň You Got Me Fooled a další, které byly vydány i jako singly: Oasis a It’s Mine ve spolupráci se skupinou SeeYa. Mezitím také vydaly digitální singl I Am a Summer. Jejich singly se bohužel prodávaly více než alba, což bylo taktéž částečně způsobeno tím, že se kpopová scéna začínala odebírat více tanečním směrem než tím R&B, jak to bylo doposud a který Brown Eyed Girls propagovaly.V lednu 2008 skupina vydala jejich první mini album With L.O.V.E, které zaznamenalo odklon od původního hudebního stylu Brown Eyed Girls. Možná proto získaly holky větší ohlas a poprvé vyhrály cenu za 1. místo na hudebním žebříčku. Skupina dlouho neotálela a snažila se vytěžit co nejvíce z nově nalezené popularity, proto ještě téhož roku v září vydaly druhé mini album My Style. Úvodní písní se stala How Come, taneční retro píseň, která se i přes silnou konkurenci stala velkým hitem. Skupina si tím pomalu zajistila své pevné místo na hudebním trhu.

Dne 10. července 2009 Brown Eyed Girls vydaly třetí studiové album, dvoj disk Sound G. I když byla první zveřejněnou skladbou Candy Man, až teprve Abracadabra byla propagována. Skupina opět prodělala menší změnu image a holky se vypracovaly v nezávislé a vyzrálé ženy. I když skupina vždy prosazovala provokativnější koncept než ostatní skupiny, klip k Abracadabra vyvolal divoké reakce, co se týkalo vyzývavého obsahu. Přes všechny kontroverze, kterým skupina musela čelit, převálcoval tento hit korejskou hudební scénu, zajistil Brown Eyed Girls ceny na všech možných udělování cen a houpavý tanec boky z choreografie k Abracadabra se stal národním tancem.Brzo na to vydaly Brown Eyed Girls repackage alba s novou písní Sign. Videoklip opět vyvolal pohoršení, neboť v něm byly nastíněny témata násilí a vraždy, kdy se dokonce Ga-In utopila ve vodě. Sign sice zaznamenal velký úspěch, nevyrovnal se všem odezvě Abracadabra.

V říjnu 2010 se skupina začala prosazovat i na japonském trhu, kde vydala japonskou verzi Sound G. Poté se jednotlivé členky soustředily na vlastní projekty. Narsha vydala singl I'm In Love a později vlastní album Narsha. Jea si zazpívala s thajským zpěvákem Rattpoomem a později vydala singl Because You Sting se zpěvákem G.O z MBLAQ. I Ga-In se dočkala svého sólového alba s názvem Step 2/4 a titulní skladbou Irreversible.

Mezitím se Ga-In také objevila jako virtuální žena Jo Kwona z 2AM v pořadu We Got Married. Po 15 měsících jejich účinkování ovšem oba tento pořad opustili a Ga-In si po jeho boku pak zahrála v sitkomu All My Love, kde ovšem už hráli pouze sourozence. Narsha se stala stálou účinkující v pořadu Invincible Youth až do jeho ukončení, to samé pak i v pořadu Heroes. Byla DJ pro rádiový pořad Pump Up The Volume, z kterého musela nakonec odejít kvůli skupinovým aktivitám v zahraničí. Celkově rok Brown Eyed Girls zakončily koncertem Hot Winter Party.V listopadu skupina vydala repackage s baladou Cleansing Creme, která byla taktéž kladně přijata kritiky. K písni vyšel další kontroverzní klip, o jehož smyslu se vedou debaty ještě dnes. Poté se skupina opět rozdělila, aby členky dále následovaly své sólové aktivity. Miryo se dočkala a vydala své album MIRYO aka JOHONEY 1. února 2012. Měla ovšem těžký start, kdy dvě písně z alba byly zakázány na vysílacích stanicích kvůli nevhodnému obsahu textů. Narsha se vydala na hereckou dráhu, zahrála si v dramatech Light and Shadow a posléze v Ooh La La Couple. Ga-In se stala hlavou pořadu OnStyle's Launch My Life – Ga-In's Fashion King, zatímco Miryo se účastnila pořadu Show Me The Money, kde pomáhala novým rapperům proti jiným účinkujícím. Jea se stala stálým členem pořadu Immortal Song 2, než ji nahradila Narsha.

Uprostřed roku Brown Eyed Girls jako dárek pro dvé fanoušky vydaly singl The Original, který se nesl v duchu jejich začínajícího hudebního stylu hybridního soulu. Celý singl byl produkován a složen Jeou. Ga-In poté navázala vydáním svého druhého mini alba Talk About S s úvodní písní Bloom. Na Vánoce skupina pořádala svůj druhý koncert Tonight 37.2°C, který byl přístupný mládeži nad 19 let. Jako poslední členka, která dosud nevydala své album, byla Jea, které se tak podařilo 3. ledna 2013 vydat mini album Just JeA

oficiální název fanklubu: Everlasting
oficiální barva fanklubu: žlutá (a černá)


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: fuckyeahhqkpop.tumblr.com, blog.naver.com, thestar.chosun.com, entertainment.xin.msn.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9