Monday Kiz

Autor AsianStyle, 17.02.2013
Členové Lee Jin Sung, Im Han Byul, Han Seung Hui
Aktivní 2005 - současnost
www.youtube.com/user/TheC...
Debut: listopad 2005
Společnost: Can Entertainment

Skupina Monday Kiz nejprve debutovala jako duo skupina, skládající se z členů: Kim Min Soo a Lee Jin Sung. Pojmenovali se jako „Monday Kiz“, protože členové byli zvyklí každé pondělí zkoušet. Také chtěli svou karérou přimět lidi, aby odstartovali s nimi nový týden.

Duo debutovalo s titulní písní „Bye Bye Bye“ z jejich alba z roku 2005. Napsal ji Kim Do Hoon, který píše písně i pro Hweesunga, SG Wannabe a Gummy. Na jejich debutovém albu se podílel i Jun Hae Sung, který napsal baladu pro Lee Seung Chula a Yoon Do Hyun.

Další skladatelé a textaři, včetně Park Hae Woon, Kang Eun Kyung, Yoon Seung Hwan, pomohli duu s jejich druhým albem „El Condol Pasa“.

S pomocí slavných lidí v zábavním průmyslu si udělala skupina své jméno díky jejich dobrému hudebnímu stylu, které spojilo pop, groove a R&B.

Nicméně tragická smrt člena Kim Min Soo v dubnu 2008, který zemřel při nehodě na motorce, vedla téměř k zániku Monday Kiz. Lee Jin Sung pozastavil všechny plány skupiny tentýž měsíc. O dva roky později s dalšími dvěma členy, kteří se připojili k původnímu členovi, vydala skupina nové album „New Sentimental“ v srpnu 2010.

První nový člen je Im Han Byul, který debutoval jako člen v popové skupině A'ST1 v roce 2008. Skupina byla o rok později rozpuštěna. Han Byul se přidal do skupiny poté, když byl Jin Sungovi představen jako skladatel. Další nový člen je Han Seung Hui, jenž se účastnil konkurzu do Monday Kiz. Porazil 5000 doufajících kandidátů.

Píseň „흩어져“ nebo „Scatter“ z jejich alba „New Sentimental“ napsal Lee Jin Sung osobně, jak hudbu, tak i texty. Písně se umístili na vrcholu žebříčku Mnet, Monkey3, Cyworld. Skupina se též podílela na písních ke korejským dramatům.

V květnu 2010 vydala skupina své čtvrté album s názvem „ru;t“.

V srpnu 2010 skupina uspořádala třídenní koncert s názvem „Finished Re-Charged, We're Ready“.

ZDROJ: jpopasia.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9