Clazziquai

Autor Eunka, 04.02.2013
Alba Instant pig, Color your soul, Love Child of the Century, Mucho Punk, Blessed
Členové DJ Clazzi, Alex, Horan
Aktivní 2001 - současnost
www.clazziquai.co.kr/
www.youtube.com/fluxus
www.facebook.com/clazziqu...
twitter.com/fluxusmusic
Skupina Clazziquai 클래지콰이 je také známá jako Clazziquai Projekt. Je to jihokorejská experimentální indie skupina, která kombinuje několik žánrů, včetně elektronické hudby, house a jazzu. Zprvu skupina fungovala ve složení DJ Clazzi, Alex a jeho sestra Christina Chu. Christina však později odešla a nahradila ji Horan. 

První krátká neoficiální alba vydali v roce 2001. Ale proslavili se až debutovým albem Instant Pig (2004). Prodalo se ho přes 80 000 kopií. Od té doby se také jejich hudba hojně využívala v reklamách, show a filmech. Také si získali popularitu i písněmi Be My Love She Is, které zazněly v populárním seriálu My Name Is Kim Sam Soon. V roce 2005 vydali druhé album s názvem Color Your Soul. A o dva roky později pak následovalo Love Child of the Century. To obsahovalo úspěšný hit Romeo N Juliet. Skupina se zaměřila i na remixy a v tom samém roce vyšlo remixové album Robotica

Po vydání alba měli členové skupiny dost svých vlastních osobních projektů a to vyvolalo falešné zvěsti o rozpadu kapely. Alex vydal své první sólové album. A Horan se přidala k projektu Ibaldi

Čtvrté album Mucho Punk vyšlo 14. července 2009. Zase se přidružil i remix s názvem Mucho Mix a japonská verze Mucho Musica. Dne 17. ledna 2012 vydal své sólové album Infant i Clazzi.Další album Clazziquai s názvem Blessed vyšlo 5. února 2013. Za titulní skladbu byla vybrána Love Recipe. Následujícím rokem skupina oznámila, že oslaví 10. výročí vydáním dlouhohrajícího alba a jako takový předkrm vydali 4. července 2014 MV a singl s názvem Love Satellite. Krátce poté, 1. srpna, spatřil světlo světa singl Madly a 18. září 2014 konečně vyšlo slibované album Blink a také MV Still I'm By Your Side.

Dne 19. května 2015 si i Horan vyzkoušela sólovou dráhu, když vydala své první sólové album She′s Alright spolu se stejnojmenným videoklipem. Na tvorbě písní i klipu se sama podílela. Dne 6. září 2016 vydala skupina MV k písni I'm Curious a oznámila, že 20. září přijdou s novým studiovým albem. To dostalo název Travellers. Po delší přestávce, v roce 2019 vydali dva singly What If a Take Back.


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: Soompi.com, hellokpop.com
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9