Won Bin

Autor Eunka, 03.02.2013
Aktivní 1997 - současnost
www.wonbinus.co.kr/
Jméno: Won Bin 원빈 
Rodné jméno: Kim Do Jin 김도진 
Povolání: herec a model
Datum narození: 10. listopadu 1977
Místo narození: Jeongseon, Gangwon-do, Jižní Korea
Výška: 178 cm
Váha: 62 kg
Znamení: štír
Krevní skupina: 0
Rodina: bratr a tři sestry, manželka Lee Na Young


Narodil se v malé vesničce v provincii Gangwon-do jako páté a nejmladší dítě. Jeho otec pracoval v dolech a matka na farmě. Nyní jsou oba jeho rodiče již v důchodě. Vyrůstal jako většina venkovských dětí. Hrál si s kamarády v horách a u řeky. Často se vracel domů až večer celý špinavý a hladový. Býval plachý a tichý. Také vynikal v atletice a ovládá i taekwondo (má černý pás). Jako malý chlapec snil o tom, že se stane automechanikem, protože měl zájem o auta a motorky. Studoval tedy školu zaměřenou na mechaniku. Osud s ním však měl jiné plány.

V listopadu 1995 hledala jedna kabelová televize talenty a Won Bin byl také vybrán. Následně začal brát hodiny herectví a objevil se v několika seriálech. Také podepsal smlouvu s hereckou agenturou.Debutoval v roce 1997 v seriálu Propose. Poté následovalo drama Ready, Go!, kde se snažil zlepšovat své herecké umění. Poté si vzal pauzu, aby se mohl věnovat studiu na vysoké škole. V roce 1999 se vrátil na televizní obrazovky v seriálu Kwangki a byl konečně uznán za slibného mladého herce s velkou budoucností.

V roce 2000 přímo zazářil v seriálech Tough Guy's LoveAutumn in My Heart. Tyhle dva projekty mu zajistily obrovskou popularitu nejen v Koreji, ale v celé Asii. Díky tomu si mohl zahrát v mini drama Friends, na kterém se podílela korejská i japonská televize. Nezůstalo však jen u televize. Won Bin měl úspěch i v mnoha fimech. V roce 2001 si zahrál ve snímku Guns & Talks a v roce 2004 zaujal diváky ve filmu My Brother. Na vrchol ho vynesl snímek Taegukgi, kde jeho herecké schopnosti uznalo i mezinárodní publikum. 

V listopadu 2005 přerušil svou kariéru a nastoupil povinnou vojenskou službu. Kvůli zranění kolena a následné operaci byl propuštěn již 7. června 2006. Poté se téměř celý rok léčil a chodil na rehabilitace. 

V dubnu 2008 se vrátil na plátna kin ve filmu Mother, který soutěžil i na festivalu v Cannes. Poté za dva roky natočil další známý snímek The Man from Nowhere. Kromě toho se věnuje natáčení reklam, modelingu a také stále spolupracuje s UNICEF (od roku 2007). Mezi jeho koníčky patří hraní videoher, taekwondo, snowboard, motorky a závodní auta. Dne 30. května se tajně oženil s herečkou Lee Na Young.


Filmografie:
Filmy:

2001 Guns & Talks
2004 Taegukgi
         My Brother
2009 Mother 
2010 The Man from Nowhere

TV Drama: 
1997 Propose 
1998 Ready, Go! 
1999 Kwangki 
2000 Small Station 
         Tough Guy's Love (Kkokji) 
         Autumn in My Heart Han Tae-suk
2002 Friends


ZDROJ: en.wikipedia.org
FOTO: beijingischic.blogspot.com, wowkeren.com

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9