AA

Autor Evča, 24.01.2013
Alba Double A/So Crazy, AGEHA Dance, COMEBACK, Rollin′ Rollin′
Členové Aoora, Woosang, Jinhong, Kimchi, Hoik
Aktivní 2011 - 2015
cafe.daum.net/2011AA
www.youtube.com/user/AAbo...
www.facebook.com/2011AA
twitter.com/2011__AA
더블에이
 
AA, také známí jako Double A, je pětičlenná klučičí skupina sestavená pod Well Made STAR M v roce 2011. Společnost mimo jiné zaměstnává i herce jako jsou Ha Ji Won, Kim Seung Woo, Choi Jung Won a Lee Jong Suk.
 
Skupina je sestavena z Woosanga, Aoory, Jinhonga, Hoikiho a Kimchiho. Ještě před debutem jako AA měli již někteří členové své vlastní přezdívky. Aoora byl první, kdo vstoupil do skupiny. Hledajíc společnost, která by mu pomohla uskutečnit jeho sny a nechala jej dělat svou hudbu se nakonec rozhodl pro Well Made STAR M se stoprocentní jistotou, že právě ona mu pomůže změnit dětské sny ve skutečnost.
 
Aoora později přivedl do skupiny Woosanga, původně za účelem sestavování choreografie pro jeho hudbu. Společnost poté přidala Joowona, Hoikiho, který měl skvělé předpoklady k proniknutí do hudebního průmyslu jako zpěvák a odstěhoval se proto z Busan přímo do Seoulu a Kimchiho, který nechal hodin hraní na piano a klarinet, aby mohl rovněž uskutečnit své sny jako zpěvák.

Fanclub: W (Double U)
Barva: -

Důležité události:
• 2011: debut, singl So Crazy
• 2012: Ageha Dance, příprava na comeback, teasery
• 2013: comeback, singl Rollin' Rollin', mini album COMEBACK, změna členů, OK About It
• 2014: sólo debut Aoory: singly a MV pro Body Part, Vanilla Sky, Can't Stop, One More Time, Body Talk, Grab or Bite a Smooth
• 2015: Aoora - Heartfreak, You, Will, Romantic


Pre-Debut
AA ukázala světu svého prvního člena - Aoora - 18. října, přičemž měl být údajně prezentován jako talentovaný zpěvák a rapper, co je velmi schopný v oblasti skládání a produkce vlastní hudby.

Well Made STAR M také dodala: "Aoora má velmi silné taneční dovednosti, stejně jako zpěv a jednání na jevišti, které byly vyladěny při jeho výstupech v různých muzikálech. Aoora je člen, který bude schopen přinést jak vizuální, tak i zvukové potěšení, co určitě uspokojí požadavky publika."


2011: Debut
AA měli svůj debut na 2011 K-Pop Super Concert. Pětičlenná skupina udělala menší rozruch se svou chytlavou "sweep choreografií". Píseň So Crazy, také známá jako It's Because I'm Crazy, a jejich MV, označeno jako "sexy a charismatické", jim vyneslo mnoho chvály kritiků. Přestože je Aoora nejstarší, leaderem se nakonec stal Woosang.

Dvacátého osmého října udělali AA první krok jako zpěváci - skupina poprvé vystoupila se svým chytlavým tancem před davem čítajícím více jak 20.000 lidí. Klukům pomohla starší kolegyně a herečka Ha Ji Won, která vedle nováčků předvedla své vlastní, sexy a energetické číslo.

It's Because I'm Crazy vytvořili kluci samotní, přičemž roztomilá choreografie měla ukázat jejich rozmanité charisma. Kluci rovněž vytvořili skladbu pro jejich nadcházející re-package album Okay About It. Více než cokoli však na publikum zapůsobily jejich dovednosti uplatněné v živých vystoupeních.
 
V nastalém rozhovoru chlapci uvedli, že: "Při našem prvním vystoupení jsme byli opravdu nervózní, ale podpora Ha Ji Won a naše předchozí přípravy nám velmi pomohly. Dbáme na rady našich starších kolegů a snažíme se ze sebe vydat to nejlepší."

Čtvrtého listopadu 2011 Double A uskutečnili svůj debutový výstup na KBS Music Bank. Skupina rovněž vystoupila se svým So Crazy na mnoha dalších hudebních show, jako je MBC Music Core, JTBC Music On Top a SBS Inkigayo.
 
Jejich single album So Crazy bylo vydáno v roce 2011 a celkem obsahovalo tři stopy: Intro, It's Because I'm Crazy a Call.


2012: AGEHA Dance a ohlašovaný comeback
Druhého října 2012 bylo na oficiální youtube kanál AA nahráno MV pro jejich nejnovější song AGEHA Dance, který měl být jakousi ochutnávkou před comebackem skupiny. AGEHA Dance produkoval Aoora spolu s Frankiem A, který s ním spolupracoval prakticky na každém songu. Kluci se nechali inspirovat japonským klubem Ageha, který je největším tanečním místem v Japonsku. Double A byli také v létě 2012 pozváni skupinou DAISHI DANCE, aby v Ageze vystoupili.
 
V pokusu přiblížit se více W bylo video sestříháno z nahrávek členů, které pak editoval samotný Aoora.
   
Počínaje 10. říjnem 2012 se začaly na youtube kanálu skupiny objevovat jednotlivé krátké teasery, jejíchž konečné číslo mělo být 15. Zveřejňování všech patnácti teaserů trvalo až do 15. listopadu 2012 a od tohoto "osudného" dne o Double A nebylo vidu, ani slechu, přestože fanouškům byl slíbený comeback a první studiové album.


2013: Comeback a změna členů
Sedmého března zveřejnili AA MV k písní Rollin' Rollin', která byla před-vydáním pro jejich nové mini album COMEBACK. Píseň byla shledána za nevhodnou a zakázana vysílat na stanicích KBS a SBS. 

Dvacátého sedmého března, kdy to bylo již takřka rok a půl od posledního návratu skupiny, pustili Double A do oběhu své první mini album COMEBACK a vydali k němu i klip se stejným názvem. Všech šest stop, jaké album obsahovalo, bylo zkomponováno, aranžováno a produkováno členem Aoorou. 

Kluci poté vydali i několik singlů a dalších před vydání, jako například Midnight Taxi, song pro fanoušky - W - a také skladbu věnovanou Joowonovi 2nite 3x.
 
Člen a vokalista Joowon se totiž rozhodl opustit AA a začít svou kariéru herce. Společnost Double A jeho rozhodnutí oficiálně oznámila 17. června a dodala, že Joowon nadále zůstane pod jejich křídly a bude podporovat a fandit své bývalé skupině. Rovněž poznamenala, že se k AA postupně přidají další dva noví členové. 

V písni OK About It, která vyšla 19. srpna 2013 se fanoušci již s jedním novým členem, jenž je přímou náhradou za Joowona, mohli seznámit.


2014 - současnost: Aoorův sólový debut, album 69
V březnu 2014 se začaly dít věci ohledně talentovaného skladatele, textaře a aranžéra Double A, Aoory. Po několika dnech se ukázalo, že muzikant se chystá vyjít na světlo s vlastním albem a to zcela speciálním způsobem.

Písně z alba 69 byly postupně odhalovány celý rok 2014 a vydávání pokračuje i nadále v současné době. Původně mělo být tracků devět, pravdou ale je, že nikdo skutečně netuší, kolik by jich mělo být. Naposledy zveřejněná píseň byla You, Will, Romantic. 

Aoora se na K-Pop scéně možná spíše neblaze proslavil svými mnohdy více, než lechtivými klipy. Zatímco některým se podobná věc líbila, mnozí videa kritizovali právě kvůli přítomné nahotě či dalším sexuálním narážkám. 

Jinhong odešel ze skupiny a připojil se k 24K. 

Skupina ukončila činnost v roce 2015. V roce 2016 pak Aoora nepodepsal novou smlouvu se společností. Oficiální rozpad nebyl oznámen. 

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9