A Pink

Autor Eunka, 16.01.2013
Alba Seven Springs of A Pink, Snow Pink, Une Annee, Pink LUV, Pink Memory, Pink Revolution, Dear, Pink Up, ONE&SIX, Percent, Look
Členové Cho Rong, Bo Mi, Eun Ji, Na Eun, Nam Joo, Ha Young
Aktivní 2011 - současnost
apink.a-cube.co.kr/
www.youtube.com/user/acub...
www.facebook.com/Official...
twitter.com/Apink_2011
instagram.com/official.ap...
A Pink 에이핑크 je šestičlenná jihokorejská dívčí skupina spadající pod společnost A Cube Entertainment (nyní Plan A) a debutovala v roce 2011. Skládá se ze členek Park Cho Rong, Yoon Bo Mi, Jung Eun Ji, Son Na Eun, Kim Nam Joo a Oh Ha Young. Oficiální název fanklubu: Pink Panda. Oficiální barva fanklubu: růžová.

Dne 19. dubna 2011 bylo vydáno jejich debutové album s názvem Seven Springs of A Pink a téhož dne byl zveřejněn i hudební videoklip k titulní skladbě I Don't Know, ve kterém mimo jiné můžete vidět i Lee Gi Kwanga (BEAST). O dva dny později, 21. dubna, skupina s touto skladbou vystoupila v hudebním pořadu M! Countdown.Druhé album s názvem Snow Pink, společně s videoklipem k titulní skladbě MY MY, bylo zveřejněno 22. listopadu 2011. Skladba MY MY získala 5. ledna cenu v hudebním pořadu M! Countdown a dívky se tak mohly radovat z první ceny tohoto druhu.

Dne 21. března 2012 měla skupina možnost vystupovat v Kanadě zhruba před 1500 fanoušky. O měsíc později vydaly skladbu April 19th, jako poděkování fanouškům a ku příležitosti jejich prvního výročí od debutu.

První studiové album s názvem Une Annee bylo vydáno 9. května 2012. Po ukončení propagace s titulní skladbou Hush, dívky pokračovaly se skladbou Bubibu.

V dubnu 2013 společnost všechny zaskočila oznámením o odchodu jedné z členek - Hong Yoo Kyung. Po odchodu Yoo Kyung se v červenci téhož roku skupina vrací s novým mini albem Secret Garden. Po čas propagací vydávají celkem tři videoklipy a za titulní píseň NoNoNo získávají ceny v pořadech Show Champion a Music Bank.

Čtvrté mini album s názvem Pink Blossom a titulní písní Mr. Chu vydává skupina v březnu 2014. Velkým překvapením v tomto roce byla pro všechny fanoušky i podskupina tvořená členkami Bo Mi a Nam Joo s názvem Apink BnN. Děvčata vydala píseň My Darling. V září následoval japonský debut se singly NoNoNo a My My. Před koncem roku bylo vydáno páté mini album Pink Luv. Titulní píseň Luv se těšila obrovské popularitě a v hudebním pořadech vyhrála nespočet cen. 

Koncem června 2015 se začalo šuškat o tom, že dívky plánují letní comeback. Postupně vydaly sadu foto upoutávek a pak se také 16. července vrátily s novým albem Pink Memory a videoklipem k titulní písni Remember. Na jaře 2016 pak přišly s japonským singlem Brand New Days.Na korejskou scénu se dámy vrátily 26. září 2016, když vydaly své třetí studiové album, nazvané Pink Revolution. Samozřejmě, že zároveň s albem dodaly fanouškům i velmi vydařený videoklip k titulní písni Only One. Před Vánoci přichystaly fanouškům milé překvapení v podobě prvního speciálního alba Dear.

Po albu Dear se opět zaměřily na japonské publikum a přinesly studiové album PINK♥DOLL a později také singl Bye Bye. Dne 19. dubna 2017 pak potěšily svoje příznivce roztomilým singlem Always vydaným k 6. výročí od debutu. Poté však byl již čas na pořádný korejský comeback. Ten přišel 26. června, kdy slečny vydaly mini album Pink Up a MV k titulní písni Five. Ačkoli by si měly toto období užívat a těšit se z propagací, neznámý viník jim začal vyhrožovat smrtí a společnost musela zasáhnout a najmout dívkám pořádnou ochranku.Jak už bývá zvykem, A Pink slaví výročí od debutu písničkou. Proto i 7. výročí na hudební scéně oslavily singlem Miracle, který vyšel 19. dubna 2018. Poté začaly pilně pracovat na comebacku a když 2. července vydaly nové mini album ONE&SIX, fanoušci byli nadšeni jiným stylem a titulní písní I'm So Sick, která vypráví o tom, jak se cítí žena, která už nemiluje. Dámy ukázaly, že zvládnou i dospělejší a koncept a nebojí se ukázat smutek.

Osmé mini album Percent a titulní píseň %% nabídly fanouškům 7. ledna 2019. Opět vyzkoušely dospělejší koncept a v MV zpívaly o tom, že chtějí být s někým, kdo je udělá šťastnými. Za rok a tři měsíce se vrátily na hudební scénu s devátým mini albem Look a svěží roztančenou hitovkou Dumhdurum. Vylepšily tak mnohým fanouškům jaro 2020.


FOTO: kmagazinelovers.tumblr.com, twitter.com/Apink_2011

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47,3%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9